Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Savet hitno
PostPoslato: Sub Jun 14, 2014 8:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 14, 2014 8:13 pm
Postovi: 2
Zamolila bih sve one koji su imali ovakvo ili slicno iskustvo, da daju savet za ovaj problem. :)
Naime, imam 17 godina, i mnogo imam problema sa neurednom mentruacijom. Problemi su poceli Pocetkom 15-e godine, kada citavu tu godinu nisam imala menstruaciju. Kada sam konacno otisla sa majkom kod doktora, otkrili su mi vodene ciste na levom jajniku, iako one nisu opasne, opet sam se brinula. Tada mi je moj ginekolog dao da pijem kapi "metilergometrin", ali sam ih morala prestati da pijem jer sam su mi misici u nogama otkazivali, a bolovi su bili jaki. Nakon toga sam dobila uputnicu specijalisti na Institutu za majku i dete, u Beogradu, ali tu sam samo dobila dijagnozu: Menstruatio irregularis alia N92.5.... Posle toga sam mentruaciju imala 3 meseca svaki dan, pa nekada nisam 2 meseca imala nikako, sve u svemu iznenada je dolazila..U oktobru 2013.godine, tacnije 19.10.2013. sam dobila neizdrzive bolove u predelu jajnika, i taj dan sam dobila, od toga dana do danasnjeg nisam, ali ponekad imam bolove u jajnicima. Mene brine sve to, i treba mi savet sta da radim, jer ne mogu bas da pricam sa porodicom o tome..Ako neko moze da me posavetuje, bila bih mu zahvalna. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Savet hitno
PostPoslato: Čet Jun 19, 2014 12:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 21, 2013 11:12 pm
Postovi: 23
Draga Dragana,
tvoje stanje i nije baš za pohvalu, treba što pre da ides kod lekara.
Nikako ne valja sto nemas skoro godinu dana menstruaciju, ona ti pokazuje status zdravlja. A sto se tice tih cista na jajnicima one mogu lako zbog tih bolova odnosno upale da te dovedu do neplodnosti. Kakva ti je vagina, ima li kakvih promena, usmine kakve su ti jesu li crvene, natecene ili bilo kakav bol osecas li u vagini ili na njoj. Kakve su ti grudi, koje velicine, da li te bole, jesu li bradavice nabreknute ili uvucene?
Trudi se da se sto zdravije hranis. Reci mi visinu i tezinu.
Sama idi kod lekara nemoras da pricas o tome porodici, imas vec 17 god mozes to sama da odradis. A tu ti je i majka kojoj mozes sve da ispricas.
Nadam se da sam ti bila od pimoci, odgovori sto pre na gorenavedena pitanja bez stida.
Srećno!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Savet hitno
PostPoslato: Čet Jun 19, 2014 12:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 21, 2013 11:12 pm
Postovi: 23
ako si u mogucnosti, slikaj vaginu razirenih usmina i postavi ovde u govoru da pogledam jer najviše sumnjam da je problem u vagini...imala sam slicne simptome kao i ti...ne brini sve ce biti u redu...mlada si ti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Savet hitno
PostPoslato: Čet Jun 19, 2014 10:04 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Stvarno svakakvih bolesnih manijaka ima na ovom forumu, samo nema moderatora da ih sklone.

Dragana, ti obavezno idi kod ginekologa sto pre jer ti je hormonski status totalno poremecen. nije to nista strasno samo ti trebaju pravi lekovi. Ne slusaj kojekakve gluposti sto pisu ovuda i naravno ne kaci slike.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Savet hitno
PostPoslato: Pet Avg 29, 2014 7:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 14, 2014 8:13 pm
Postovi: 2
Zaboravila sam da vam odgovorim na ovu temu, ali bila sam juce kod ginekologa, ii nasao mi je opet cistu, ovaj put vecu, i nije vodena. Takodje mi je nasao nesto na grlicu materice, za sta trebam da radim papa test da bih on ustanovio sta je to, ii moram posebne neke hormone da radim. Uglavnom, nista nije dobro za sada.. Nemam neke velike nade u vezi toga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Savet hitno
PostPoslato: Pet Avg 29, 2014 10:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Nista to nije sto se ne moze srediti. Samo ti uradi sve hormone i papa test (verovatno ce ti traziti i kolposkopiju) .


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 254 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: