Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: pitanje-kiretaza
PostPoslato: Ned Dec 07, 2008 2:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 07, 2008 1:54 pm
Postovi: 6
molim vas za odgovor ako je neko imao slicna iskustva ili savet strucnjaka.
imala sam kiretazu 26-11-2008 i jos uvek krvarim dakle gotovo dve nedelje posle,stvar je u tome sto krvarenje ne jenjava vec se naprotiv povecava.Pri tom imam i tipicno menstrualne bolove(ne toliko jake kao pre ali dovoljno iritirajuce).Isprva je krvarenje bilo tamno braonkaste boje,sa ugruscima ali sada lici na pravu menstruaciju(nije toliko obilno...ali opet dovoljno da brinem).Da napomenem da sam uzasno naduta-da li je to zbog hormonalnog shoka ili nesto nije u redu?Nenormalno kao da sam trudna???!!!
Receno mi je da idem na kontrolu kod kucnog doktora(inace zivim u inostranstvu i nikog zivog nemam da pitam) i imam zakazano za sledeci petak ali me izjeda psihicki i fizicki ovo stanje. I da,kad budem otisla kod dr sta treba da trazim da se pregeda-trazeci na forumima videla sam da se kontrolise HCG, i ide na ultrazvuk...ja bih to trazila(ovde boze sacuvaj da se ponude,nece jer je u pitanju velika lova ma koliko to surovo zvuci i ne znam hocete li mi verovati)
Moje pitanje je - da li je normalno da se krvarenje povecava i koliko dugo moze da traje?Odmah posle kiretaze,isto vece pocela sam da pijem kontraceptivne pilule Stedril(ne znam da li su poznate na nasem trzistu a ovde mi je receno da su jako blage tablete.)Da li je moguce da se nesto iskomplikovalo ili je to normalna telesna reakcija i treba da imam strpljenja (znam da je pitanje malo naivno i da bi odgovor mozda bio 'javi se dr' ali posto sam u stranoj zemlji nemam kog ada pitam i sve funkcionise po principu zakazivanja i ne odgovaranja na takva pitanja putem telefona)
Nadam se da ce neko odgovoriti,unapred hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 07, 2008 3:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 10:24 pm
Postovi: 1893
koliko ja znam ,nikako nije normalno da se krvari dve nedelje posle kiretaze!!!
nisam imala licnog iskustva ali sam asistirala doktorima x puta kod izvodjenja kiretaze!!!
bilo bi dobro da se javi neki doktor i odgovori!!!narocito zato sto ti se krvarenje povecava!!!

_________________
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, ignorishi ga!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 07, 2008 3:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 10:24 pm
Postovi: 1893
KOMPLIKACIJE PREKIDA TRUDNOĆE

zavise od starosti trudnoće i tehnike izvođenja. Najmanja incidenca komplikacija se registruje kod prekida trudnoće starosti od 7-10 nedelja, a što se tiče tehnike izvođenja, najbezbednija je aspiraciona kiretaža.

Sve komplikacije mogu se podeliti na neposredne, odložene i kasne.

Neposredne: krvarenje, perforacija materice(nesumnjivo je da se ginekolozi ove komplikacije najviše plaše; može dovesti do krvarenja i povrede abdominalnih organa), povrede grlića, akutna hematometra(nakupljanje krvi u šupljini materice), komplikacije opšte anestezije.

Odložene: rezidua posle pobačaja, infekcija (obično nastupa kod pacijentkinja sa zaostalim rezidualnim tkivom).

Kasne: Rh senzibilizacija, moguća kasnija neplodnost, slabost grlića i eventualnu pojavu prednjačeće posteljice u sledečoj trudnoći.

Od svih komplikacija, najčešća je infekcija.

_________________
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, ignorishi ga!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 07, 2008 3:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
Draga "Tulip"
naravno da nije normalno da krvarite 2 nedelje i imate bolove. Najverovatnije da nije dobro urađen aborus tj ostao je delić tkiva (mora se odstraniti!) te krvarite i imate bolove, eventualno se radi o infekciji sluzokože materice tzv. endometritisu (potrebni antibitici)!

Obavezno zahtevajte da vas primi lekar koji vam je radio prekid trudnoće i navedite da niste dobro.

PS Nije loše pročitat ovakva iskustva sa zapada da bi narod shvati da ovdašnji zdravstveni sistem i nije tako loš koliko oni smatraju!

Pozdrav DrPeđaDj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 07, 2008 3:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Hitno kod lekara!Nije dobro uradjena kiretaza.
A ja mislila da su samo kod nas moguce ovakve pojave :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 08, 2008 11:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
PedjaDj je napisao:

PS Nije loše proèitat ovakva iskustva sa zapada da bi narod shvati da ovdašnji zdravstveni sistem i nije tako loš koliko oni smatraju!


unapred se izvinjavam sto off'topikujem, ali ovo nisam mogla da precutim:

postovani drpedjadj,

sta vam ovo znaci? da li je opravdanje za los rad nekih nasih lekara to sto se to desava i tamo negde? da li je onda u redu da se nista ne popravlja, ako ne valja ni u inostranstvu?

nije vam na mestu ovaj komentar, a nas zdravstveni sistem je ja mnogo visem nivou nego sto su nasi zdravstveni radnici. njihovo ponasanje je katastrofalno, a sistem, kao i svaki sistem, ima i mane i prednosti...

s postovanjem,

isidora


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 09, 2008 2:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 1:43 pm
Postovi: 233
Naprotiv, Dr Pedja je ovo dobro komentarisao!!!

Da se ovo desilo kod nas....taj doktor bi u feljtonima izlazio u Pressu i Kuriru...Ako ne bi zena istog sekunda bila primljena nazad u bolnicu....pa to bi bila humanitarna katastrofa....vec bi bio obesen ili bi mu se spremala lomaca....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 09, 2008 4:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
bankabre je napisao:
Naprotiv, Dr Pedja je ovo dobro komentarisao!!!

Da se ovo desilo kod nas....taj doktor bi u feljtonima izlazio u Pressu i Kuriru...Ako ne bi zena istog sekunda bila primljena nazad u bolnicu....pa to bi bila humanitarna katastrofa....vec bi bio obesen ili bi mu se spremala lomaca....


koliko vi ne poznajete prilike u srbiji?!

kako da ne, ne moze da se kazni niko zato sto je ono nesrecno dete stradalo prilikom operacije u perfekti, a proces traje godinama.

za jednu neuspelu kiretazu, verujte, ne biste culi ni da se dogodilo u vasem najblizem komsiluku, a kamoli negde u srbiji.

imam slicno iskustvo i advokat me je savetovao da cutim i ne bunarim, jer su povezani kao creva, i niko im nista ne moze, samo bih ja stradala. pisala sam vec o cemu se radi.

jednostavno, nije istina ono sto ste napisali. naravno da niko ne bi stradao zbog neuspele kiretaze, ne bi bio ni opomenut. nemojte se zavaravati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 09, 2008 5:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Zivim na zapadu pa mogu da se nadovezem na ove komentare. Da lekara ima i ovakvih i onakvih, pa to je normalno svuda u svetu. Medjutim moram da priznam da Tulip u celoj ovoj prici previse pasivno reaguje kao da se ne radi o njenom sopstvenom zivotu.
Da se to meni ovde desilo digla bih sve zive na noge a onda nemate pojma kako se trci i kako sve moze i to odmah istog dana/casa se dobija termin, sve moze da se ponovo pogleda....Kada shvate da im gori pod nogama ljubazni su do otuznosti i kako vam se uvlace da ih ne biste tuzili jer zbog toga mogu da izgube svoju lekarsku licencu. I
Ali ako pomirljivo kazete ok na sve, pa se slozite i da vam u situaciji gde krvarite a ne bi trebali zakazu termin kad njima a ne vama odgovara, onda je to vasa krivica.

Tako da mislim da je ovde zdravstveni sistem mnogo drugaciji nego u Srbiji. Ali i dalje stoji da ako se vi sami oko sebe ne potrudite, drugima je svejedno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 09, 2008 8:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 07, 2008 1:54 pm
Postovi: 6
kao prvo hvala na odg.i ne zeleci ovo se pretvorilo u neku sasvim drugu diskusiju....idem na kontrolu u kliniku gde je to odradjeno..
odgovor za Deu ako nisam aktivna na forumu ne znaci da nisam aktivna u stvarnom zivotu. Sve se uzima u obzir-temu sam postavila isto vece kad mi se krvarenje pojacalo...cisto sam pitala da li mozda ima nekoga sa slicnim iskustvom da eventualno ne panicim bas iz razloga sto brinem.Danas je utorak i ja koliko sutra idem kod lekara...tako da mislim da nisi merodavna da kazes da sam pasivna ili mozda hiperaktivno panicna kad se radi o mom zivotu.U mom slucaju svuda ali svuda se navodi da se na kontrolu ide posle dve nedelje(a to je u mom slucaju sutra).
"Ali i dalje stoji da ako se vi sami oko sebe ne potrudite, drugima je svejedno!"-sa ovim se potpuno slazem...ali nemoj na osnovu par recenica suditi kakva sam ok?!

Pozdrav svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 09, 2008 10:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 10:24 pm
Postovi: 1893
na kontrolu se ide posle dve nedelje samo u slucaju da sve protice bez nezeljenih efekata!!!
ti si svakako trebala i ranije da odes...

_________________
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, ignorishi ga!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 09, 2008 10:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 07, 2008 1:54 pm
Postovi: 6
ja pitah za savet a ne za osude-lako je pametovati tako sa strane a kad nemas koga da pitas i svi ti kazu da ne brines(iako sam zvala da pitam) onda se okrenes ovom mediju
ko razume,razume-ko ne,neka misli kako hoce.
mislim da nije u redu da se odmaze vec da se pomaze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 09, 2008 11:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 10:24 pm
Postovi: 1893
mi u klin ti u plocu!!!
:roll:

_________________
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, ignorishi ga!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 09, 2008 11:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Nisam ja tu da ti sudim, niti sam bilo sta od ovoga pomenula jer nisi aktivna na forumu (ovaj komentar ni ne razumem), vec objasnjavam ljudima gore da je zdravstvo u Zapadnim zemljama daleko od idealnog, ali ipak mnogo bolje nego u Srbiji. A imala sam prilike da zivim u raznim zemljama pa i u onoj iz koje pretpostavljam da se javljas.
Covek jednostavno mora da kaze sta i kako. Cim mislim da je nesto alarmantno odem odmah kod lekara, jer oni uvek imaju par slobodnih termina za hitne slucajeve.
Nisam nikada imala iskustvo kao sto je tvoje (hvala bogu) ali sam recimo u trudnoci kad god sam imala neku sumnju odmah odlazila kod lekara. I tako sam spasla svoju bebu jer da sam cekala na regularni pregled izgubila bi je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 09, 2008 11:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 07, 2008 1:54 pm
Postovi: 6
ok,dobronamerno je....i ja sam preosetljiva valjda...nemoj za zlo da uzmes ok...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 153 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: