Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 163 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 27, 2008 6:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Sep 07, 2008 8:35 pm
Postovi: 88
Hvala ti puno!!!! Kao da nam citas misli.... pravimo pauzu :cry: Imali smo jako stresan period, treba nam odmor, ali i zbog toga sam tuzna jer sad ne znam nista ni kad ce se nastaviti ni u cemu je problem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 28, 2008 4:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 11, 2008 9:21 pm
Postovi: 13
Lokacija: Francuska
Ja se stvarno rastuzim kad cujem sve to,kako nije uspelo, i bas nemogu da svatim zasto je sve to tako tesko..... kazu kao vodi zdrav zivot, jedi zdrvau hranu,nemoj da pijes pusis i sve ce biti uredu :lol: , ali problem je sto nije sve tako..... ali nemoj da brines i se nerviras moras naci i nesto sto ce ti pomoci da se opustis,npr joga ili fitnes ...

Zanimame da li je nekome uspela insemenacija iz prvog puta?
Mi zivimo u francuskoj i juce sam bila na neki skup povodom insemenacije , posto sam ja dobila da od 3 dana menstruacije primam PUREGON, on se daje direktno u stomak do 9 dana i onda 10 dan idem na ultrazvuk.....i onda je taj standardni proces ,pa me zanima da li je neko zna nesto o ovom leku, posto ono sto sam procitala da se u Srbiji prima nesto drugo....bas sam sva zbunjena i uplasena.
Pristali smo na taj proces ali se sad tako nesto nerviram ,jer je ovde tolika papirologija oko svega toga, da je to strasno.....
AMozeli insemenacija da se radi ,ako ne uspepe, vec sledeci mesec ili mora da se pravi neka pauza?
Veliki pozdrav za sve


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 28, 2008 6:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Sep 07, 2008 8:35 pm
Postovi: 88
Nemoj da se rastuzujes, citala sam svakakve price na ovom i na ostalim forumina a imam i nekoliko primera iz svoje okoline kada se bracni par muci, 2.5 godine folikulometrije, i kada se odluce za dodatna ispitivanja desi se trudnoca u ciklusu u kom je dr rekao da nema sanse, ili kada posle jedne trudnoce u kojoj beba prestane da se razvija i usledi kiretaza neobjasnjeno nema trudnoce 2godine a onda se spontano dogodi kada se covek najmanje nada. Mi cemo pauzirati jer nam se dogodila porodicna tragedija, i jer smo zbog toga pod stresom, ali nismo izgubili nadu, samo sada nije pravo vreme. A sto se tice opustanja: pre 2 god. sam kupila dvd JOGA i nisam ga pregledala niti upotrebila, mozda je ovo pravo vreme da pokazem da nije promasena investicija taj dvd. :lol:
Insemenacija moze da se radi sledeci mesec ako ne dodje do ciste ili neceg nepredvidjenog u toku stimulacije. Moj je dr hteo da nastavimo i da mi ovaj mesec da jacu stimulaciju jer se prosli put sa 7 merionala i 1 menopurom napravio samo 1 folikul, ali kao sto rekoh nastavicemo samo da malo dodjemo sebi.
Pitas se zasto je to tesko i ja se nekad pitam kako se drugima dogodi slucajno a meni nece ni namerno ni slucajno :lol: ali valjda treba pogoditi tajming, i da je JC kvalitetna, da folikul prsne na vreme, da spermic stigne do cilja da probije tu ljusku .... Ma bice svima nama jednog dana sve ovo u mutnom secanju kad budemo vijali klince po kuci i kad budemo pricali kako nas svaki dan iznenadjuju svojim postupcima i kako mi nismo bili tako inteligentni kad smo bili mali.... Pozdrav od mene i samo napred!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 29, 2008 12:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 11, 2008 9:21 pm
Postovi: 13
Lokacija: Francuska

Da imas pravo, nadam se da ce to tako biti.....samo zelim da se to sto pre desi......
Na kraju svega toga moram malo i da se nasmejemo... :o mi bas kad smo se vracali kuci u ponedeljak, moj muz i ja, on je konstatovao...sve ce nam ovo nase dete vratiti....u fazonu koliko muke i problema i nerviranja ....ali verujem da kao sto ti kazes da ce se sve to brzo zaboraviti kad budemo drzale bebice u rukama...... :P
I ja sam toliko toga citala o insemenaciji i sve mu tome , tako da sam sad resila da jedno vreme zaboravim trazenje po internetu pa sta bude bice....moram da zaokupiram misli sa necim drugim.....
Veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 06, 2008 10:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 09, 2006 3:04 pm
Postovi: 174
nevena50 je napisao:
.. Citam tu o tim inseminacijama pa mi bas nije jasno, ako suprug ima ok spermogram (kao sto ima) i ako je kod zene sve u redu te ne prima pregnil i nista drugo sem progesterona kasnije, koja je razlika izmedju te procedure i prirodnog odnosa...


Razlika izmedju inseminacije i prirodnog odnosa jeste u tome sto se inseminacijom skracuje put spermatozoidima, posto se ubrizgavaju na sam grlic materice, cime im ostaje vise snage da "obave posao".

Morala bih potraziti na forumu, ObGyn i DrPedja su pisali o tacnim procentima, ali uspesnost inseminacije je nekih 15-20%. Preporucuje se raditi je tri ciklusa zaredom jer se time povecava uspesnost. Ukoliko iz tri puta ne uspije, ne treba vise pokusavati ostvariti trudnocu na taj nacin.

Pozzz :)

_________________
Don't worry about the world coming to an end today, it's already tomorrow in Australia.

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... sterilitet


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 06, 2008 10:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 04, 2007 1:37 am
Postovi: 199
Obradjena sperma (neke lab. i ne obrade pa to stvara povecanu mogucnost uplala) se ubrizgava na grlic, u matericu ili cak i u jajovode, u zavisnosti od kvaliteta spermiograma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 06, 2008 10:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 04, 2007 1:37 am
Postovi: 199
http://www.medicacentar.info/Inseminacija.htm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 06, 2008 4:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:47 pm
Postovi: 7
pozdrav svima. vidim da sam svojom pogresnom izjavom od sredine meseca zatalasala ucesnike foruma. izvinjavam se mi smo se spremali sredinom novembra za insemenaciju i trebalo je da idem na pregled prohodnosti jajnika, ali desila se "mala trudnoca" kako mi lekar rece, i to prirodnim putem. Plod se nije uhvatio i sada cekam da ga izbacim. Receno mi je da cu u narednih 10 dana dobiti obilno i bolno krvarenje.

U celoj ovoj prici drago mi je da se suprugov spermogram poboljsao, a sa druge strane nemam pojma sta ce lekar reci. da li ce nam sada dati fore za prirodno zacece ili ce i dalje savetovati insemenaciju.

Cak nisam ni sigurna koliko je potrebno, ako je uopste potrebno, napraviti pauzu pa ici na naredno zacece.

Ipak sam optimista. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 10, 2008 2:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 1:13 pm
Postovi: 19
Lokacija: Novi Sad
Cao svima! Iako sam znala da su sanse za inseminaciju male,ipak sam iz prvog puta trudna!!! :D :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 10, 2008 3:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 6:19 pm
Postovi: 234
Svaka cast, cestitam
Gde si radila inseminaciju, da li je bio stimulisan ciklus? Koji je problem kod vas postojao?
Pozdrav i uzivaj u trudnoci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 10, 2008 7:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Sep 07, 2008 8:35 pm
Postovi: 88
Jupiiiiiii, odlicno, svaka cast! Lepa vest za sve nas koji pokusavamo i daje nam nadu za uspeh. Jel radjeno sa neobradjenom ili obradjenom spermom? Uzivaj i sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 11, 2008 9:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:47 pm
Postovi: 7
Svaka cast andzi!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 11, 2008 10:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 07, 2007 12:31 pm
Postovi: 23
drage moje, meni je dr rekla da ne treba razmisljati o tim procentima uspesnosti i to je u principu savrseno logicno. ti procenti nemaju veze kad se uzme u obzir da nekim zenama inseminacija uspe gotovo svaki put, tj. npr, redovno im uspeva oplodnja al dolazi do pobacaja jer se plod ne odrzava. isto tako kod parova kod kojih su problem antitela, nema razloga da inseminacija ne uspe kao i kod bilo kog zdravog para koji pokusava iz prirodnog ciklusa, sto je sansa oko 30%. i da ne nabrajam dalje razne situacije. tako da se ne postavlja pitanje uspesnosti inseminacije vec da li se zna pravi problem infertiliteta, tj. da li je inseminacija pravo resenje. tako da nemojte se bezveze opterecivati procentima. u svakom slucaju mislim da treba dati sansu inseminacijama jer su one najslicnije prirodnom ciklusu, al ako ne uspe nisam ni za to da se pokusava u nedogled nego sto kaze dr bokica da se pokusa da se nadje i resi problem ili da se predje na neku drugu metodu.
uh bas se raspisah... :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 12, 2008 4:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 1:13 pm
Postovi: 19
Lokacija: Novi Sad
Bio je prirodan ciklus bez stimulacije. Radjeno je sa obradjenom spermom. Problem je bio kod muza,oligozoospermija. Radila sam u specijalnoj bolnici za ginekologiju Perinatal u Novom Sadu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 12, 2008 6:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 6:19 pm
Postovi: 234
Mozda je Alix ipak u pravu
vidis Andzi, problem postojao kod tvog muza resenje inseminacija i pun pogodak
Moracu da pocnem da razmisljam na taj nacin
Jesi li ti alix ponovo u postupku, kako ide ostalim devojkama?
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 163 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: