Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 17, 2003 11:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 17, 2003 2:00 am
Postovi: 12
slažem se sa tobom, nema lekara na sajtu, dugo se čeka na odgovore
ali problem je baš u slaboj posećenosti, ljudi dođu, vide da nema nikoga i odu. Potrebna je kritična masa koja bi se obezbedila nekom kampanjom koja i ne mora da bude mnogo skupa. neki leci da se rasturaju gradom, razmena banera, admin to bolje zna od mene.
Kad dođe više ljudi, doći će i više lekara.
I njima je u interesu, odgovori na neko pitanje i u potpisu stavi recimo adresu svoje privatne klinike.
Samo marketing.

:smile:

a kad smo već problematizovali
bode oči- prezent
ubolo oko - jedno oko ubodeno
a meni je ubolo oba oka, svršena radnja, oba oka ubodena
pomalo smešna rasprava, bez uvrede, prekinimo ovo sa gramatikom, u pravu si razvodnjava se rasprava


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 17, 2003 11:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 17, 2003 2:00 am
Postovi: 12


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 17, 2003 11:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 17, 2003 2:00 am
Postovi: 12
a ono ili/ili komp/ zdravlje je bilo preterivanje, naravno

ironija na tvoje preterivanje kad si rekao da se nema para za privatnu kliniku.
znam da je to skupo i sve to. živim ovde.
ali ne mogu da razumem situaciju da neko ne može da ide kod "državnog" lekara, nema para za privatnog i očekuje da se izleči preko internet foruma.
Samo sam mislio da ipak treba poštovati ovo što rade ljudi. kakvo je-takvo je


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 17, 2003 9:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 06, 2003 2:00 am
Postovi: 19
Ne bi bilo lose da admin dovede nekog oftalmologa na sajt, pa da vidimo to sa bodenjem ociju. :smile:
"To mi bode oci.", je uzrecica kao i npr. "Ustao sam na levu nogu.", "Udaren mokrom carapom." i sl.
Kad kazes "Puca mi glava", znaci da imas jaku glavobolju, a ne da ti se glava rasprsla na 2 - 3 dela.
"Bode mi oci." - ta pojava mi smeta, nervira me i sl. Ovo se koristi u prenesenom znacenju i ne znaci da ti nesto stvarno (bukvalno) bode oci.
"To mi je ubolo oci." - ovakva konstrukcija ne postoji u nasem jeziku, kao uzrecica, neko bi mogao zakljuciti da su nekome, ne daj Boze izbodene oci, da je doletela pcela, osa i nekog ubola u oci. Zato sam i pomislila da zivis u inostranstvu.
A sto se gramatike tice, tu si promasio rod. Ja sam osoba zenskog pola.
OK, ovo se stvarno razvodnilo, pa cu da se iskljucim iz teme koju sam postavila, jer administrator moze da je zakljuca. Nadam se da ce se i drugi ukljuciti i biti konstruktivni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 18, 2003 10:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine doktor.rs tim
Pridružio se: Uto Avg 14, 2001 2:00 am
Postovi: 403
Lokacija: Beograd
Citiraj:
On 2003-09-17 03:33, ML wrote:
...
nije "u vezi zdravlja"
nego "u vezi sa zdravljem"
...


Hvala na sugestiji, ispravljeno je.

Inace, primecujem da se cesto desava da neko posalje praznu poruku pa tek onda sledecu u kojoj se nalazi tekst. Da li vam se to desava zbog nekog problema sa forumom ili je slucajna greska?

Persekutor, jeste da se diskusija malo razvodnila, ali nema razloga za zatvaranjem ove teme... totalno si pogresno procenila "Administratora"...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 19, 2003 1:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 17, 2003 2:00 am
Postovi: 12
kad editujesh post, i poshaljesh...
pojavi se prazan...
i svaki put kad ponovo editujesh i neshto upishesh, ostaje prazan
nema druge nego da se pishe novi
jel ovo phpBB? izashao je phpBB2 odavno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 15, 2004 6:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2004 2:00 am
Postovi: 2
Lokacija: Beograd
Uz svo duzno postovanje,mislim da APSOLUTNO nema razloga da na ovaj nacin kritikujete ljude koji su uopste stvorili ovaj sajt...a druga stvar, kako mozete, vi ljudi, da budete vecito toliko nezadovoljni ..sta god da vam se pruzi, a pri tom vam padne sa neba, jedino sto znate je da pljujete. S druge strane, naucite engleski, idite na google i trazite sta vam treba.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 18, 2004 1:00 am 
OffLine (!) Multi Level Trgovac (!) Multi Level Trgovac
Pridružio se: Sub Jan 17, 2004 2:00 am
Postovi: 93


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 18, 2004 1:04 am 
OffLine (!) Multi Level Trgovac (!) Multi Level Trgovac
Pridružio se: Sub Jan 17, 2004 2:00 am
Postovi: 93
Pratim, vec neko vreme desavanja na ovom forumu. Mislim da ljudi koji su ovo pokrenuli ne grese ni u cemu. Forum jeste mesto gde sami clanovi mogu da razmenjuju iskustva, daju savete itd. Medicinsku pomoc ipak vam moze pruziti samo pravi lekar, zar biste prihvatili dijagnoze i eventualne terapije zdravo za gotovo sa ovog foruma, ili bilo kojeg drugog foruma gde nemate sigurnu proveru identiteta, nemate odgovornost ljudi koji odgovaraju tako da vam ovde i automehanicar moze dati medicinsku pomoc.
Mislim da je sam smisao ovakvih foruma izmenjivanje iskustava korisnika, eventualno poneki savet i to je to. Za sve ozbiljnije morate da se obratite realnom doktoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 07, 2004 1:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 06, 2003 2:00 am
Postovi: 19
Citiraj:

Mislim da je sam smisao ovakvih foruma izmenjivanje iskustava korisnika, eventualno poneki savet

... i poseta Cali - evom sajtu, koji reklamira u svakom drugom postu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 07, 2004 5:28 pm 
OffLine (!) Multi Level Trgovac (!) Multi Level Trgovac
Pridružio se: Sub Jan 17, 2004 2:00 am
Postovi: 93
Da, reklamiram sajt gde god stignem, mislim da u tome nema nista loseg ako ljudi odu i vide tamo mozda nesto korisno. Internet je takav. Niko nikoga ne tera da ide na taj sajt. Veoma bi bilo korisno kada bi se na ovom sajtu pojavio veci broj strucnih lekara koji bi mogli precizno da odgovore na sva postavljena pitanja, pa makar to bilo i po cenu toga sto na kraju svog odgovora ili saveta ostave i malu reklamu za sebe, svoju privatnu ordinaciju ili sl. A malo reklame za jedan web sajt, koji je inace napravljen sa najboljim namerama da pomogne ljudima da budu zdraviji, da zive jedan kvalitetniji zivot, bez ikakve novcane nadoknade za ono sto se tamo moze saznati mislim da to nikome ne smeta. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 07, 2004 8:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 06, 2003 2:00 am
Postovi: 19
Vidi, vidi, nova pravila marketinga su uspostavljena.
Ako neko zeli da reklamira svoj sajt na internetu PROPISNO i kako to dolici, a ne gde i kako stigne, postoji nacin - plati se, okaci se baner, pa ko hoce neka klikne.
Ovo izgleda vulgarno i prilicno je providno, neko ko se registrovao pre 20 - ak dana salje 30 postova, na najrazlicitije teme, sve uljudno i u ljubaznom tonu, pokrece topic " Vitamini, minerali, lekovito bilje..." nekada samo da bi se pojavila njegova www adresa u potpisu kao u primeru :
"U svakoj osnovnoj skoli treba da postoji psiholog koji radi sa decom. Obratite se tamo, da biste dobili odgovor."
He, he :smile: Nove cinjenice, nova saznanja nikada nisu suvisna, pa da dodam i svoja : U osnovnim skolama takodje postoje i tetkice, ucitelji, nastavnici i direktor, a u njih idu djaci i tamo uce gradivo.
Jos drasticniji primer imamo u odgovoru na topic "Dobrodosli", koji je postavljen jos 2001. i niko nije odgovorio, a videlo ga je 269 clanova, Cali odgovara : "Hvala". Jos malo privlacenja paznje clanova foruma i opet adresa sajta u potpisu.
A nekada se roba direktno reklamira, da ne kazem valja, pomocu ovih foruma kao u primeru :
"Naravno preporucuje se koriscenje samo prirodnih i kvalitetnih dodataka ishrani kao sto su proizvodi CaliVita int"
Nismo ni sumnjali da su prirodni i kvalitetni.
Logika je jasna nekoliko internet sati provedenih na forumu o zdravalju (*zdravlje = bogatstvo*, kladim se da na sajtu koji Cali reklamira ovo ili nesto slicno sluzi kao reklamni slogan) je jeftinije nego placanje banera, kao sto je jeftinije ici od vrata do vrata zvoniti ljudima i nuditi im robu, nego platiti reklamu na televiziji.
Pokusala sam da odem na pomenuti sajt, ups, jos uvek je u fazi izrade, a koga cemo zateci tamo : automehnicare, lekare ? Ko se krije iza svega ? Ova poruka zvuci intrigantno :
"Zanimljivo, ali voljni smo da pomognemo. Konsultovacemo specijalistu, pa cemo vam poslati odgovor."
Zasto se pise u mnozini, ko su ti sto su voljni da pomognu, ko je taj specijalista? Cega specijalista ?
Iz Calijevog profila se ne vidi da je lekar, ako jeste zasto to nije jasno naznaceno.
I konacno odakle nam on / oni dolaze iz realnog ili virtuelnog sveta, u rubrici "From" umesto imena mesta pise adresa sajta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 08, 2004 11:51 pm 
OffLine (!) Multi Level Trgovac (!) Multi Level Trgovac
Pridružio se: Sub Jan 17, 2004 2:00 am
Postovi: 93
Pa zar nikada do sada niste upoznali virtuelnu osobu na internetu?
U pravu si, ne radi se o fizickoj osobi, "cali" dolazi iz virtuelnog sveta, posto pomenuti sajt da ga sada opet ne spominjemo radi jedan tim. Osim toga nikome nismo dali ni jedan lazni savet, za beznacajan si u pravu kao i za privlacenje paznje. Nigde nikome nismo preporucili nesto u svojstvu leka nego kao prirodnog dodatka ishrani. Web sajt je inace u vreme postova bio u potpunosti postavljen ali je skinut radi prelaska na dinamicne stranice umesto statickih, za koji dan bice opet postavljen. Internet i jeste jedno virtuelno mesto i mislim da na njemu pored fizickih bez problema mogu da "zive" i virtuelne osobe. Sto se novih pravila marketinga tice nisam ih sama izmislila, vise clanova ovog foruma je dalo takve predloge.
Jeste pokrenuli smo novi "topic" koji je veoma bitan u danasnje vreme upravo radi sopstvenog zdravlja svakoga od nas, a u isto vreme smo pokusali da odgovorimo na neka pitanja na najbolji nacin i iz najboljih namera. Ako pogledas postove dali smo savet i nikome nismo konkretno nista preporucili bez da konsultuje "pravog" lekara kojeg forum na internetu nikako ne moze zameniti. Barem nismo naveli da smo doktori a ono za konsultaciju strucnjaka znaci da smo voljni da pomognemo ali tek nakon razgovora sa pravim "fizickim" doktorom, kako bismo bili u mogucnosti da pruzimo adekvatnu informaciju. Primetila sam manjak "doktora" na sajtu i radili smo malo na tome da dovedemo "prave" doktore na ovaj forum zato sto smatramo da vredi, i da nekim ljudima stvarno treba pomoc. Na zalost neko na ovaj forum moze da se prijavi kao doktor a da to i nije, i sta onda ako taj neko da pogresan savet? Kako to kontrolisati? ** Evo na kraju samo jos jednom zakljucak da nista sa moje strane nije uradjeno u losoj nameri, niti je dat pogresan ili neadekvatan odgovor. Sto se reklama tice nisam mislila da nekome smeta, evo ako ce vam to ulepsati dan prekinucu sa reklamiranjem sajta, ili cu se konsultovati sa administratorom foruma o tome a jos bolje bi bilo da se i on javi ovde da kaze svoje misljenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 09, 2004 7:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 06, 2003 2:00 am
Postovi: 19


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 09, 2004 7:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 06, 2003 2:00 am
Postovi: 19
Evo sta mi je zasmetalo - nisam sigurna u vase motive, ovo je forum o zdravlju u kome savetima treba da pomazemo jedni drugima, a cini mi se da ga vi koristite za reklamu ili bar prvenstveno za reklamu vaseg sajta.
Npr. naletela sam na vas odgovor na jedan topic u stilu : "Potpuno se slazem sa predhodnikom."
O.K. slazete se i to je vase pravo, ali ne mogu da se otmem utisku da je to napisano samo da bi se nesto napisalo, a usput se pojavila, na 2 masta, adresa sajta.
I tako, dovoljno je uz svaku temu prikaciti i svoju poruku, "slazem se, ne slazem se, u skoli radi psiholog" i sl. i adresa vam svaki put, na medicinskom forumu izadje po 2 puta za dzabe.
Kao sto sam napisala sve mi je to malo providno, vulgarno, a kao da je primarna namera da se ljudima skrene paznja na sajt, a ne da im se ponudi konkretna pomoc ( koja se nudi u nekoliko slucajeva), po principu - ne moze da skodi, a moze da donese neku kintu.
Tamo gde ljudi traze konkretan savet dobijaju reklamu za neki sajt, koji "radi jedan tim", sada vidimo da nisu lekari po profesiji.
Isto bi bilo i kad bi ja napisala, kao odgovor na neko pitanje : "Popij casu vode i idi da spavas.". Uradjeno u najboljoj nameri i ne moze da skodi, a pitanje je da li koristi, da li je pacijent primenjujuci vas preparat izgubio vreme, da li je zakasnio da ode kod lekara ?
Vidim da ste uklonili adresu sajta u potpisu, ali ostede ono "From" sa adresom.
Znaci " virtuelna grupa ljudi", po sopstvenom priznaju daje beznacajne savete da bi privukla paznju
Osim toga nikome nismo dali ni jedan lazni savet, za beznacajan si u pravu kao i za privlacenje paznje.
Bas da vidimo sta ce da kaze admisnistrator, ako se uopste oglasi, njegovo oglasavanje na sajtu koji administrira je "sa mene na ustap", pa bi lepo bilo proveriti da li jos vrsi svoju funkciju, ili mu ime samo figurise na sajtu. Njegovo poslednje javljanje, jesenas, imalo je kao temu bavljanje gramtickim pravilima.
Inace od mog proslog posta nista se nije promenilo, nema lekara, clanovi se ispomazu, hajde da vidimo te lekare koje cete vi dovesti na sajt i time mu popraviti kavalitet, ako uopste mozemo da koristimo tu rec kada govorimo o ovoim forumima.
Uostalom, kad vas sajt pocne da radi, verovatno ce neko i kupiti i probati vas preparat, pa ako mu je pomogao neka prijavi, da i mi probamo, mozda korsiti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: