Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Zastita prava lekara
PostPoslato: Čet Okt 15, 2009 7:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 21, 2007 9:44 am
Postovi: 139
Mislim da treba ubaciti i ovu temu posto je ovo postao forum koji pljuje lekare. Prebrojte ko je jos od lekara tu i zapitajte se da li je ok da pojedini forumasi na svakojake nacine pokusavaju da oteraju malobrojne.

Ovaj forum treba da bude savetodavan, kako je prvenstveno i bio zamisljen. Nije mi jasno cemu sluzi sada. Lekari odvajaju svoje slobodno vreme i trude se da pomognu a nailaze na svakojake uvrede.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zastita prava lekara
PostPoslato: Sub Okt 17, 2009 12:30 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Karekteristika mnogih, pa i vas, je da ne mozete da pogledate cinjenicama u oci, vec glavu zabijate u pesak poput noja svaki put kada se skrene paznja na sve mane zdravstvenog sistema. Ne znam da li je uvreda izneti cinjenice? A cinjenice su:

Axiom #1: bez tehnoloskog napretka lekari bi i dalje praktikovali medicinu srednjeg veka

Axiom #2: mali procenat lekara se oslanja na logicko rezonovanje a veci na kojekakva prisecanja sa studija ukljucujuci pritom i raznorazne improvizacije

Cinjenica #3: veci procenat medikametnih lekara (terapeuta), za razliku od hirurga, zapravo nisu nista drugo do trijazni tehnicari i sledbenici resavske skole, koje prepisuje
vec propisane lekove specijalista, koji su kao i ovi potonji samo doskolovani "Resavci"

Cinjenica #4: nezgode koje se desavaju u vidu sumnjivih smrtnih ishoda i korupcije, koje zdravstveni sistem minimizuje i nemila dogadjanja pokusa predstaviti u promilima, zapravo su procentualno iskazivi

Zasto je tesko prihvatiti istinu? Zasto zelite da sistem predstavite onakvim kakvim nije, idelanim ili gotovo idelanim? Ne razumem potrebu da se takva i slicne struke (farmacija npr.) uzduzu u neku posebnu super-elitu kada je apsolutno dokazivo da su intelektualno i "practica potente "inferiorniji u odnosu na one koji se bave stvaralackim delatnostima (primenjena metematika, fizika, hemija, elektronika, informatika...)? Zar drzave ne pocivaju na fabrikama, firmama, industriji koja je proizvodna??? Zar lekari nisu samo potrosacka tvorevina bas kao sto su i nastavnici, prodavci, filozofi, pravnici...??? Da bi svi oni primili plate drzava, kao samosvesna tvorevina, mora da prespe novac iz proizvodnih delatnosti...nazalost, mi nismo ociti primer toga, jesmo nekada bili kada smo imali IMT, Zmaj, Gorenje, Obodin, Zastavu...ali, uprite prstom u bilo koji objekat u vasem okruzenju - verovatnoca da ste "uboli" nemacki ili japanski proizvod ili izum stremice apsolutnoj stotki. Okruzenje u kome zivite nije delo lekara vec tehnickih naucnika koji su drustvo evoluirali u jednu super-naprednu tehnolosku tvorevinu, uskoro se i ocekuju prvi bionici i cyborg-zi, ma koliko suludo i devijantno zvucalo, to je neminovnost. Smatram da nema potrebe da iko oseca ni ljutnju, ni ozlojedjenost, ni ljubomoru samo zato sto brojevi pokazuju nesto sto njima ne odgovara...dakle, ako aludirate na moje stavove ja nisam upotrebio ni za jednog postenog lekara pogrdan naziv, samo za one uhapsene. Ali ako ste mislili da o lekarima treba pisati samo hvalospeve onda ste potpuno pogresna osoba na potpuno pogresnom mestu u potpuno pogresno vreme!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zastita prava lekara
PostPoslato: Sub Okt 17, 2009 10:39 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Ali se potpuno slzaem da i ovakva (predlozena) tema treba da postoji. Priznajem da nisu samo ugrozeni pacijenti vec i lekari, ponekad opravdanao a ponekad i neopravdano!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zastita prava lekara
PostPoslato: Čet Okt 22, 2009 6:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Apr 19, 2007 4:56 pm
Postovi: 102
Fali nam svega po malo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zastita prava lekara
PostPoslato: Čet Okt 22, 2009 10:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 06, 2007 8:05 pm
Postovi: 157
Citiraj:
...kada je apsolutno dokazivo da su intelektualno i "practica potente "inferiorniji u odnosu na one koji se bave stvaralackim delatnostima...


simpaticni mi machine,

ajde vec jednom dokazite to apsolutno dokazivo i napisite te brojke na koje se pozivate...

poznata demagoska metoda je da se u prvoj recenici iznese jedna potpuna LAZ pa se posle oko toga teoretise, zaboravljajuci da je jedini moguci komentar na sve... GNUSNA LAZ!!!

i dajte drzite se teme. objasnite mi, molim vas, kakve veze imaju vasi aksiomi i cinjenice sa tekstom prvog posta na ovoj temi. ko o cemu, baba o ustipcima...

lep pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zastita prava lekara
PostPoslato: Čet Okt 22, 2009 10:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Mar 16, 2007 1:34 pm
Postovi: 84
Kad bi on svakom sve objasnjavao samo bi to mogao raditi. Lepo je covek rekao i nema sta da mu se zameri. Ako nekome ne odgovara istina i ostrina onda treba da se obrati nekom iz svoje branse kao sto je psihijatar. Zasto bi dokazivao aksiom kada se to uzima zdravo za gotovo? To sto je rekao sve stoji niti ima povoda da se pojasnjava. Koliko sam upucen a ti nisi on je odgovorio na raniji post pa je ovo nadovezano i ne odstupa od teme

dalton je napisao:
Citiraj:
...kada je apsolutno dokazivo da su intelektualno i "practica potente "inferiorniji u odnosu na one koji se bave stvaralackim delatnostima...


simpaticni mi machine,

ajde vec jednom dokazite to apsolutno dokazivo i napisite te brojke na koje se pozivate...

poznata demagoska metoda je da se u prvoj recenici iznese jedna potpuna LAZ pa se posle oko toga teoretise, zaboravljajuci da je jedini moguci komentar na sve... GNUSNA LAZ!!!

i dajte drzite se teme. objasnite mi, molim vas, kakve veze imaju vasi aksiomi i cinjenice sa tekstom prvog posta na ovoj temi. ko o cemu, baba o ustipcima...

lep pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: