Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Ko sve odgovara na pitanja?!
PostPoslato: Pet Feb 04, 2005 5:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 11, 2004 2:09 am
Postovi: 103
Lokacija: Beograd
Mislim da su se sa pravom ovo mnogi pitali ako su se samo malo duze zadrzali na forumu.
Pre svega nije mi cilj da kritikujem vec naprotiv pozdravljam postojanje ovog foruma ali neke stvari po meni zahtevaju kontrolu!
Na forumu nisam duze od dva meseca i u tom periodu sam pokusao da odgovorim na desetak pitanja koliko je u mojoj moci i znanju.Pre svega sam mislio da ovde odgovaraju samo lekari.Onda sam primetio da se javljaju ljudi koji imaju iste probleme i komentarisu to sa svog ugla,sto je dobro. Ali ima i onih koji u jednom delu nesto pitaju i jasno se izjasne da nisu strucno(medicinski) orijentisani da bi u drugom odgovarali na postavljena pitanja i cak navodili na promenu terapije ili uvodjenje neke druge! Neko ko je prvi put na forumu pomislice da je to zaista tako a u najvecem broju slucajeva takvi saveti su daleko od realnosti! Sasvim je ok razmena misljena ali treba reci da nisi medicinski obrazovan i da je to samo licno misljenje. Posto sam student medicine uvek sam to i naglasavao u odgovorima da bi onaj koji to procita uzeo sa koliko tolikom rezervom,nikad kao 100% resenje! Takodje sam primetio da postoji u grbom receno monopol nad nekim temama od strane ljudi koji opet nisu strucni a daju misljenje koje dolazi samo sa gledista njega samog. Ako bi se pokusalo komentarisati sa tim ljudima ne bi se ustrucavali da vam kazu da odete sa foruma jer im se tvoje misljenje ne poklapa sa sopstvenim. Znam da se ove stvari mnogima nece dopasti ali treba biti realan i znati granicu kad igra prelazi u ozbiljnost.
Moj savet je da na neki nacin oni koji se zaista razumeju u ono sto se pita budu adekvatno oznaceni da bi svi koji dobiju odgovor znali od koga su ga i dobili.Mislim da je to posao za samog administratora jer licno mislim da sami necemo uspeti da se iskontrolisemo.Naravno sve u cilju poboljsanja kvaliteta samog foruma!
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 04, 2005 5:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
Citiraj:
Takodje sam primetio da postoji u grbom receno monopol nad nekim temama od strane ljudi koji opet nisu strucni a daju misljenje koje dolazi samo sa gledista njega samog. Ako bi se pokusalo komentarisati sa tim ljudima ne bi se ustrucavali da vam kazu da odete sa foruma jer im se tvoje misljenje ne poklapa sa sopstvenim. Znam da se ove stvari mnogima nece dopasti ali treba biti realan i znati granicu kad igra prelazi u ozbiljnost.


:D :-? :) :evil:


Mi jedni drugima pomazemo,ko je citao topik od pocetka on zna da nismo strucna lica ali smo pacijenti i dajemo samo svoja zapazanja a tu je i Doktorka koja nam pomaze,i dopunjava nas...

Mozda nisi mislio na nas topik,ali eto,naveo si da tako pomislim...
svako dobro i tebi,vidim da kao student medicine pomazes ljudima i to je tvoja dobra volja,kao nasa sto uzajamno jedni druge bodrimo...

Sara :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 05, 2005 2:14 am 
Korisnikov avatar OffLine doktor.rs tim
Pridružio se: Uto Avg 14, 2001 2:00 am
Postovi: 403
Lokacija: Beograd
Hektor_bgd, slazem se, na forumu u diskusijama cesto ucestvuju i lica koja nisu strucna i upravo zbog toga na pocetnoj strani sajta postoji napomena da sve savete, sugestije i terapije ne treba primenjivati samostalno bez konsultacije sa lekarom. Ideja, da se zna koji je clan strucno lice je za sada moguca samo za moderatore foruma (ispod imena stoji "saradnik").

Molio bih te da nam skrenes paznju za koje teme mislis da "postoji monopol"

Hvala na sugestijama! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 05, 2005 4:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 11, 2004 2:09 am
Postovi: 103
Lokacija: Beograd
Mislim na monopol na misljenje!
Da odnosi se na temu o Roaccutane!
Da ne bude zabune pacijenti koji su koristili ovaj lek su ljudi od velike koristi jer pruzaju neophodne informacije o propratnim efektima koji su vrlo ozbiljni tokom uzimanja ovog leka a koji se moraju znati pre pocetka lecenja.I to je ona dobra strana gde oni nastupaju kao pacijenti.Medjutim ako bi se vratili na temu o ovom leku videli bi koliko se energije trosi od strane pojedinaca u ubedjivanje o korisnim stranama ovog leka kao da je to njihova licna korist,satisfakcija je ovde odavno prevazidjena! Tako da mi ovi ljudi vise lice na neke promotere(trgovce) koji posto poto moraju da nametnu ovaj lek.Onda je sasvim lako shvatiti da "kuditi robu" ovim ljudima ni malo ne ide na ruku! Cemu svi oni odgovori,cemu pracenje i vrebanje(evo ga i na ovoj temi) i osecaj prozvanosti od strane pojedinaca,pa ovde niko nikog ne poznaje i niko nikom nista licno ne moze lose misliti ali ovde se nastupa kao da nekom diras svojinu! Morate priznati da je to malo cudno?! Da ne pominjem zahtev za izdvajanje teme o Roaccutane kao zasebnog foruma! Svakom je svoja bolest najteza ali ne bi li imali pravo i oni sa hipertenzijom i oni sa hlamidijama da traze izdvajanje svoje teme.Nije li to malo preterivanje?! Toliko o tome!
A sto se tice toga da na naslovnoj strani postoji napomena,pa do sada ni jednom je nisam procitao,nisam je trazio a nije mi ni pala u oko(slobodno mi pripisite kao gresku) ali verujem da ni 90% ljudi koji su dosli na ovaj forum nije istu procitala! Istina savest je mirna,poruka postoji ali sta vredi kad je niko ne procita! Pa sve i da je procita opet nista.I na nekim proizvodima pise stetno po zdravlje pa se ponovo koriste.
Toliko od mene! Da se svasta ne pomisli imate javno obecanje da vise necu nista "kritikovati" posebno ne tamu o Roaccutane!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 05, 2005 7:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine doktor.rs tim
Pridružio se: Uto Avg 14, 2001 2:00 am
Postovi: 403
Lokacija: Beograd
Vezano za temu o Roaccutanu, ukoliko postoji neka poruka koja je uvredljivog sadrzaja, komercijalnog karaktera, suprotna moralnim normama ili iz bilo kog razloga neadekvatna za medicinski forum, molio bih da nas obavestite.

Slazem se da napomenu treba dodatno istaci, ali i tada je neko nece procitati. ignorantia legis neminem excusat


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 17, 2005 7:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: