Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: STANJE U SRPSKIM BOLNICAMA
PostPoslato: Ned Dec 16, 2007 8:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2007 12:50 pm
Postovi: 2
Pre nekoliko dana izgubila sam oca koji je umro apsolutno zato sto su doktori imali previse "pametnijeg posla" nego da se bave dijagnostikom. Pitam se da li ovaj forum moze da podigne glas o tome kako izgledaju bolnice u srpskim gradovima, osim u Beogradu, i kakav je pre svega odnos lekara i ostalog medicinskog osoblja prema pacijentima. Unapred hvala onima koji zele da pomognu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 17, 2007 8:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Saucesce.

Na zalost, stanje u srpskom zdravstvu uopste samo je slika ukupnog stanja u srpskom drustvu. Kakav narod, takvi i lekari...

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 17, 2007 8:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Jasna vaš bes i ljutnja je opravdana 100%, saučešće!

Ali....kad Vam jedan lekar ovo kaže ( a nije jedini ,ja ih dosta znam, lično, koji su očajni gde kako sa čim i sa kim rade) tako da to nije odraz samo ljudi koji rade u zdravstvu ,nego na prvom mestu onog ko vodi zdravstvo pa onda sve nadalje i naravno ,svi pošteni( i lekari i pacijenti ) će biti nezadovoljni .

Na žalost teško da tu iko može pomoći,treba tu mnoooogo što šta ispraviti ,a to ne bi mnogima odgovaralo - nažalost!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 23, 2007 9:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 11:44 pm
Postovi: 352
Samo da kazem da je tema jako dobra , ali i siroka, a mi smo nekako takav narod, da kad nam je dobro nista nas ne interesuje i bas nas briga za druge, dok se sami ne nadjemo u odredjenom problemu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 07, 2008 10:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Da Dragana, ali gotovo svi se nekad nadju u takvom problemu!

Samo se plasim da jedan sajt tesko da ista moze da promeni.... a, ipak, od necega se mora poceti.

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 09, 2008 2:43 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 12:20 am
Postovi: 576
Lokacija: Beograd, Srbija
dr ivica je napisao:
Saucesce.

Na zalost, stanje u srpskom zdravstvu uopste samo je slika ukupnog stanja u srpskom drustvu. Kakav narod, takvi i lekari...


Potpisujem.

_________________
Bye bye little lady


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 9:42 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 10:17 am
Postovi: 225
dr ivica je napisao:
Saucesce.

Na zalost, stanje u srpskom zdravstvu uopste samo je slika ukupnog stanja u srpskom drustvu. Kakav narod, takvi i lekari...


Saucesce.
A sta ako bi neki nas lekar otisao u neku razvijenu zemlju Zapada ?
Onda drugi narod, a da li bi se taj lekar promenio, pa bio k'o Svajcarac, ako leci Svajcarce ?
Ovo ne moze biti isprika za lekare, vi ste polozili Hipokratovu zakletvu kao i svaki lekar na svetu, u bilo kom delu planete.
Onda treba da lecite najbolje sto znate i umete, a ne da nam ljudi umiru zbog lekarskih gresaka koje se BTW posle sakriju frazom : "Ucinili smo sve sto smo mogli", a porodica poveruje, ne trazi istrugu, ne tuzi, malo je takvih slucajeva, a i onda zataskavanje.
Pre 10 godina, na porodjaju je umrla doktorka, nazalost ne znam joj ime, njen muz je poznati psihoterapeut Djurdjic, dete je ostalo zivo, da nikad ne upozna majku. Djurdjic je tuzio kolege, utvrdjeno je da je anesteziolog pogresno ubacio tubus :o , kad je doslo do komplikacija. Sta je dalje bilo ne znam, znam samo da se kao lekar dugo tuzio sa kolegama ili "kolegama", a sta mi "obicni" mozemo da ocekujemo ?
Slazem se sa dr ivicom, da je stanje u drustvu merilo svega i odrazava se na sve akspekte zivota.
Po mom misljenju treba uvesti nezavisne komisije koje ce ispitivati tuzbe gradjana u vezi sa nepravilnim lecenjem i drakonske kazne u vidu oduzimanja licnece za primanje mita.
Pa da vidimo onda. To bi bio pocetak. Tezak, ali ipak pocetak, da nazremo svetlost na kraju tunela.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 10:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 10:17 am
Postovi: 225
Prosto neverovatno !
Malo sam guglala i nadjem clanak iz danasnje "Politike", kopirala sam ga u celosti, jer mislim da se clanci posle 3 dana sklanjaju u arhivu, kojoj pristup imaju samo pretplatnici na internet izdanje.
Zbog ovoga molim i moderatora da ne brise.
Neka ljudi citaju.

http://www.politika.co.yu/rubrike/Tema- ... 18.sr.html

Да се нисам родио можда би мама била жива

Тридесетједногодишња Београђанка Ивана Ђурђић била је потпуно здрава док двадесет осмог априла 2000. године није пребачена у салу Гинеколошко-акушерске клинике Клиничког центра Србије, одакле је после порођаја изнесена мртва. Дете је, на срећу, преживело. У намери да заташкају грешку, лекари су као узрок смрти прогласили емболију плодовом водом. Ивана је била лекар. И њен супруг, Саша Ђурђић (психијатар), лекар, одмах је схватио да је реч о "убиству анестезијом" – анестезиолог је канилу убацио у једњак уместо у душник. То су људи са клинике покушали да сакрију тако што леш младе жене нису држали у фрижидеру, већ у подруму болнице, надајући се да ће процес распадања ткива учинити своје. Ипак, после четири године, захваљујући залагању професора судске медицине и судско-медицинског одбора, оптужен је анестезиолог Владо Андрић, који је у међувремену пензионисан. Тек прошле године донета је пресуда. Анестезиолог Владо Андрић осуђен је на казну од три године затвора.
Причи се, међутим, ни после седам година не назире крај. Наш саговорник Саша Ђурђић каже да је пре неколико дана обавештен да је жалба анестезиолога уважена. Окружни суд одбацио је пресуду и вратио је Другом општинском суду.
Три године затвора није никаква сатисфакција за дете од седам година, које није упознало мајку, нити за дете од девет година које је мајку изгубило са две и по године. Мој син који се тада родио пошао је у школу. Не желим да одраста са убеђењем да је својим рођењем убио мајку, односно са мишљу – да се није родио, мајка би била жива. Желим да зна да се трагедија догодила због грешке лекара, који нису заслужили да буду лекари.
Др Ђурђић тврди да је очигледно да је процес враћен на почетак, јер се ближи тренутак застаревања процеса (после десет година судски процес се окончава због застарелости). У Америци се истоветна грешка квалификује као убиство из нехата. Казне су самим тим много оштрије него код нас, где се суди за несавесно лечење. Ако буде неопходно, доктор Ђурђић ће се обратити и Међународном суду у Стразбуру.
Наш саговорник каже да га је маратонски судски поступак психолошки исцрпео. Поготово од кад му се супруга оптуженог (такође лекар) поверила, тврдивши да је њој теже него покојници: "Она има преко педесет, а моја жена је умрла у тридесет првој години. Не знам како је то могуће. Морамо да схватимо да се солидарност лекара не огледа у томе да се бране шкартови у нашим редовима, већ да се шкартови из наших редова елиминишу, да бисмо сачували углед професије и вратили поверење. Јасно је шта може да се деси људима који никакве везе са медицином немају и на колико начина може да им се објасни смрт њихових најближих".


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: