Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Primedba
PostPoslato: Pet Feb 25, 2005 1:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 20, 2005 2:19 am
Postovi: 14
Imam jednu primedbu. Primetila sam da se često dešava da ljudi na vrlo konkretna i tačna pitanja dobiju jako uopšten odgovor ili savet koji nisu tražili. Ovde mislim na stručnjake na forumu. Često se desi da ljudi pitaju konkretno i tačno,a dobiju odgovor, naročito u delu dermatologija i kozmetologija, možete zakazati pregled tad i tad. To često ume i da uvredi iz prosto razloga da sam htela pregled, uzela bih telefon i zakazala, a kada pitam za savet, mišljenje, ili slično, zaista to i želim, a ne pregled ili savet koju apoteku da posetim i da kupim nešto za šta nisam ni pitala. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 25, 2005 2:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine doktor.rs tim
Pridružio se: Uto Avg 14, 2001 2:00 am
Postovi: 403
Lokacija: Beograd
Sinti, na neke probleme je moguce odgovoriti putem foruma a za neke je pregled obavezan. Bez obzira, koriscenje medicinskog foruma ne moze zameniti kontakt sa lekarom, sa cime si se slozila pristupanjem sajtu.

Molio bih te da posaljes tacne linkove za poruke-diskusije koje smatras da su te "uvredile" ili mislis da nisu adekvatne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 26, 2005 2:57 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Estetska nega zdrave koze i medicinska nega problematicne koze spadaju u oblasti sa najvecom ekspanzijom u poslednje vreme.

Zbog obilja novih informacija problemu nege zdrave koze i nege problematicne koze cesto se pristupa bez pravog uvida u fizioloske procesa u kozi i njihove poremecaje i nacine da se ti poremecaji prevazidju i kozi ponovo vrati izgubljeni balans.
To je bio povod sto smo se Mr Ph Silvio i ja prihvatili teskog zadatka da zbog nasih studenata, a radi se o studentima Visih Medicinskih skola koji uce kako da se bave negom koze, izadjemo i na ovaj forum sa strucnim savetima kojima pokusavamo ne samo da damo konkretno resenje vec ukazujuci na patogenezu poremecaja naucimo pre svega nase studente a zatim i buduce korisnike njihovih usluga da razvijaju kriticko misljenje i ne prihvataju apriori sve sto im kozmeticka industrija i agresivni marketing mogu ponuditi.
Dermatologija je pre svega vizuelna i veoma cesto nesto sto se zove istim imenom ima potpuno razlicit uzrok nastanka, tok,ishod, a samim tim i pristup nezi i ili lecenju.
Zato mi insistiramo na modernoj opciji teledermatologije gde fotografija koze i promena moze da nam da precizniju informaciju.
U nekim slucajevima medjutim ni fotografija nije sasvim dovoljna i potrebno je sa plana virtuelnog preci na plan realnog-to se narocito odnosi na infektivne bolesti, alergijske bolesti i bolesti dlake.
Upravo to su bili motivi da odvojimo deo slobodnog vremena koga zaista imamo malo i da nekim korisnicima na forumu omogucimo da dobiju ne samo virtuelno vec i realno dovoljno kompetentnu strucnu podrsku u resavanju konkretnih problema vezanih za negu zdrave i problematicne koze.
Zaista poslednje sto sam ocekivala je da bi neko mogao da mom cenjenom kolegi Silviu i meni zbog ovoga zameri!

Iako vazi i izreka da je i put do pakla poplocan dobrim namerama!

Ukoliko se bilo ko osetio povredjen ja mu se u svoje ime izvinjavam, ali jos uvek ne shvatam sta bih trebala da uradim a da se to vise ne desi.
Ni u kom slucaju ne bih prihvatila da se kao strucni saradnik na forumu deklarativno i neargumentovano izjasnjavam o metodama za izlecenje ove ili one bolesti sa garancijom na duzi ili kraci rok.
Da li je neka devojka izlecila celulit ili nije i da li je Clinique puder za svaku kozu dobar ili nije- pa to je suvise deklarativno i povrsno i nije u tome sustina problema nege! Ono O cemu mi mozemo danas da govorimo to je KVALITET ZIVOTA ILI KAKO SE U SVETU KAZE QOL-quolity of life.
Ukoliko smo magistar Silvio i ja makar i samo jednom posetiocu foruma poboljsali QOL bar za 5 % smatracemo nas doprinos vise nego zadovoljavajucim i znacemo da nam se ulozeni trud u potpunosti isplatio.

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Odgovor na primedbu
PostPoslato: Sub Feb 26, 2005 1:45 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Svakako da nismo u mogucnosti da 100 procentno zadovoljimo zahteve posetioca foruma. Da je to izvodljivo, sve lekarske ordinacije bi trebalo zatvoriti. Toliko od mene.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: primedba
PostPoslato: Sub Feb 26, 2005 3:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 20, 2005 2:19 am
Postovi: 14
Poto sam na primedbu dobila izuzetno opširan odgovor, gde su moja pitanja ismejana,najlepše vam se zahvaljujem na svemu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 26, 2005 5:13 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Pitanja nisu smesna i nijedno pitanje ne treba da ostane bez odgovora, ali u svetlosti danasnjih naucnih saznanja i svega sto se zna o fizioloskim procesima u kozi, njihovim poremecajima i nacinima da se poremecaji prevazidju BILO BI SMESNO, NICIM OPRAVDANO I ZA BILO KOG STRUCNJAKA NEPRIHVATLJIVO da na pitanja da li je neka devojka izlecila celulit i da li su Clinique puderi dobri za kozu odgovori drugacije nego sto je odgovoreno! Naravno ukoliko se zeli strucno misljenje!
Srdacan pozdrav i No hard feelings!

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: primedba
PostPoslato: Sub Feb 26, 2005 6:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 20, 2005 2:19 am
Postovi: 14
Još jednom, najlepše hvala. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: