Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Predlog : uklanjanje neaktivnih clanova !
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 11:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 10:17 am
Postovi: 225
Na forumu je u ovom trenutku registrovano 15717 clanova. Lepa brojka. Ali koliko je clanova zaista aktivno ? :-?
Pokusala sam da nadjem zenu s kojom sam se dopisivala ranije, nick joj pocinje na "D", a slovo "D" pocinje na 96 strani. Ne postoji drugi nacin pretrage, nego peske, list po list. Ako neko trazi nekoga ciji nick pocinje slovom abecede koje je u sredini, mrka kapa, moze da lista ceo dan, a sigurna sam da vise od 50 % clanova nema ni jedan post.
Predlazem da se neaktivni clanovi uklone, da se uzme neki kriterijum, npr. brise se nick onoga ko se 6 meseci uopste nije javio ili ima 0 postova i sl.
Ako neko ima neki predlog, nesto drugacije nek se javi. Vidim pise se o novoj verziji sajta, ne bi bilo lose ni kad bi imao pretragu po slovima, tako bi moglo nesto da se ucini, ali ovako. :roll:
Konacno, brisanjem neaktivnih clanova se dobija prava slika stvari mozda forum ima npr. 5000 clanova koji pisu i ucestvuju u diskusijama, ali to je bolje od 15000 na papiru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 12:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 10:44 pm
Postovi: 230
Ovde u principu su jedini aktivni clanovi strucna lica iz pojedinih oblasti. Ovi drugi uglavnom pitaju. Ako se uvede brisanje npr 6 meseci neaktivnih clanova, to znaci da cemo svakih 6 meseci morati izaci ovde s nekom boljkom da ne bi bili izbrisani. Druga alternativa je napisati bilo kakav post samo da se napise, sto nece doprineti kvalitetu sajta. Neka se brisu clanovi koji 6 meseci nisu posetili sajt a ne napisali sto.
Ne mozes nekog forsirati da pise da bi bio prisutan. Vise ljudi dolazi da procita i nadje savet nego da pita. Cesto se odgovori nadju opcijom trazi pa nema uopste potrebe postavljati pitanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 11:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 10:17 am
Postovi: 225
Evo ja sam aktivna :D , posetim forum jednom dnevno, vidim sta ima zanimljivo, obicno nesto i napisem.
Po meni aktivnost podrzumeva i pitanja, ali i odgovore, savete drugima. To je sustina foruma kao zajednice svih nas (aktivnih), da se razmenju iskustva, diskutuje, a ne samo da neko nesto pita kad mu treba.
Ima i veoma starih naloga, pitaj Boga od kad, samo bez veze stoje.
Inace bila sam na forumu koji imaju skoro vojnicku disciplinu, npr. moras da napises 50 postova da bi ti bile odobrene privatne poruke, pa onda toliko i toliko da savis tiker, 500 da bi pisao blog i sl., a ako je neko neaktivan duze vrema ( mislim da je bilo bas 1/2 godine ) brisu ga iz evidencije.
Nisam ni za ovaj, gotovo spartanski rezim, ljudima treba dati slobodu i ne uslovljavati ih, ali i dalje mislim da treba malo pocistiti.
Npr. nickovi izbrisanih clanova bi mogli da se zadrze, odn. smatraju zauzetim, pa kad nekog posle 1/2 godine nesto zaboli ponovo se registruje.
Evo pocetka liste clanova po datumu registracije o tome pisem,( druga kolona je broj postova ) 8)

14 Avg 2001 1
14 Avg 2001 1
14 Avg 2001 0
18 Avg 2001 0
30 Avg 2001 0
06 Sep 2001 6
07 Sep 2001 1
09 Sep 2001 0
09 Sep 2001 1
11 Sep 2001 0
11 Sep 2001 1
12 Sep 2001 5
13 Sep 2001 1
18 Sep 2001 0
24 Sep 2001 1
01 Okt 2001 1
09 Okt 2001 0
10 Okt 2001 2
11 Okt 2001 0
14 Okt 2001 2
18 Okt 2001 3
19 Okt 2001 0
22 Okt 2001 0
28 Okt 2001 0
28 Okt 2001 5
29 Okt 2001 3
02 Nov 2001 1
05 Nov 2001 1
16 Nov 2001 0


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 6:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 10:44 pm
Postovi: 230
Padmé je napisao:
Evo ja sam aktivna :D , posetim forum jednom dnevno, vidim sta ima zanimljivo, obicno nesto i napisem.


U redu ako si strucna na nekom polju ali ako nisi - zamisli da se recimo 3000 clanova ponasa kao ti? Unistili bi forum u roku mesec dana.
Cilj ovog forum je da bude sto sazetiji i sa to vise strucnih odgovora tako da je posetiocima lakse naci odgovor. Sve ostalo je spam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 7:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 10:17 am
Postovi: 225
medi je napisao:
Padmé je napisao:
Evo ja sam aktivna :D , posetim forum jednom dnevno, vidim sta ima zanimljivo, obicno nesto i napisem.


U redu ako si strucna na nekom polju ali ako nisi - zamisli da se recimo 3000 clanova ponasa kao ti? Unistili bi forum u roku mesec dana.
Cilj ovog forum je da bude sto sazetiji i sa to vise strucnih odgovora tako da je posetiocima lakse naci odgovor. Sve ostalo je spam.


Jesam :D . Zavrsila sam jedan od fakulteta iz grupe medicinskih nauka. :wink:
Ne bih se slozila sa konstatacijom o spamu, cak mi zvuci uvredljivo :-?
Ali ajde da pustimo druge da se ukljuce, ako hoce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 7:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 13, 2005 8:14 pm
Postovi: 267
Lokacija: Užice
Hmmm... ovo je forum na koji 95% posetilaca dolazi, jer ih na to natera muka. Mnogi od njih se nakon dobijanja odgovora više ne vrate, ali neki se i vrate, i mislim da je baš zbog takvih bitno da ne budu izbrisani. To bi bilo kao da iz kartoteke Doma zdravlja pobacaš kartone onih koji nisu dolazili kod lekara zadnjih 5 godina. Istina, tako ćeš dobiti ogroman prostor :lol: , ali izgubiti i značajan deo tema, pošto se brisanjem članova uklanjaju njihovi odgovori, kao i svaki trag njihovog učestvovanja na forumu.

Zato nisam za brisanje neaktivnih članova. Uostalom, ovo je izuzetno specifičan forum, tako da ovako visok broj članova pokazuje koliko se ljudi obratilo za pomoć i savet posredstvom interneta, a s obzirom na tu brojku, ljudi koji ovaj forum održavaju u životu bi trebalo da budu ponosni na taj broj. :wink:

Inače, možda ne bi bilo loše da nova verzija foruma dobije i neki neobavezniji deo, tj kategoriju postova. Ne u smislu "Koju pesmu sad slušam" i te gluposti, već da se forumu da izvesna "lagana" dimenzija, i eventualni mali predah od teških tema.

_________________
Slika
Never, under any circumstances, take a sleeping pill and a laxative on the same night. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 7:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 10:17 am
Postovi: 225
macadamia je napisao:
To bi bilo kao da iz kartoteke Doma zdravlja pobacaš kartone onih koji nisu dolazili kod lekara zadnjih 5 godina. Istina, tako ćeš dobiti ogroman prostor :lol: , ali izgubiti i značajan deo tema, pošto se brisanjem članova uklanjaju njihovi odgovori, kao i svaki trag njihovog učestvovanja na forumu.
.

Ovo saznanje kompletno menja i ono sto sam napisala u prvom postu, ja sam mislila da je moguce izbrisati neaktivne clanove, ali da postovi ostanu :roll: .
Ako je ovako onda se slazem s tobom :D .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 8:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 10:44 pm
Postovi: 230
Cak i brisanjem neaktivnih clanova, tvoj problem opet potencijalno postoji, Pa umesto da se potrosi vreme na to, bolje da predlozimo da se uvede pretraga za listu clanova. Tako npr ako ukucas dr*, izadju ti svi clanovi cije ime pocine sa dr il i nesto slicno. Ovo bi bilo najefikasnije resenje a mozda ne bi zahtevalo vise vremena nego administracija oko aktivnih/neaktivnih clanova.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 10:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 13, 2005 8:14 pm
Postovi: 267
Lokacija: Užice
Računam da će to biti sređeno novom verzijom foruma, pošto trenutna verzija foruma, koliko vidim, nije menjana od instalacije na server. A phpBB skripte već nekoliko verzija unazad podržavaju pretrage članova. :wink:

PS Mislim da ima neki zaobilazni način pronalaženja članova, i to za potrebe slanja privatnih poruka... ima polje "Nađi korisničko ime" u dijalogu za slanje PP. :wink:

_________________
Slika
Never, under any circumstances, take a sleeping pill and a laxative on the same night. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 10:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 10:17 am
Postovi: 225
medi je napisao:
Cak i brisanjem neaktivnih clanova, tvoj problem opet potencijalno postoji, Pa umesto da se potrosi vreme na to, bolje da predlozimo da se uvede pretraga za listu clanova. Tako npr ako ukucas dr*, izadju ti svi clanovi cije ime pocine sa dr il i nesto slicno. Ovo bi bilo najefikasnije resenje a mozda ne bi zahtevalo vise vremena nego administracija oko aktivnih/neaktivnih clanova.


I ovo mi je OK, da se uvede pretraga bar po slovima, ili po pocetna 2 slova, to bi zaista mnogo olaksalo posao :D .
Pitanje je da li se to tehnicki moze izvesti na ovoj verziji foruma ?
Edit :
@macadamia
pretece me za minut, napisala sam ovo, pre nego sto sam videla tvoj post :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 10:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 10:17 am
Postovi: 225
Slika
Vidi, stvarno moze :D [/img]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 10:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 13, 2005 8:14 pm
Postovi: 267
Lokacija: Užice
Jeeeej! Macadamia 1 - Sile mraka 0! :lol: :lol: :lol:

Koristiš IE? Cccc... 8)

_________________
Slika
Never, under any circumstances, take a sleeping pill and a laxative on the same night. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 8:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 10:17 am
Postovi: 225
Dr. Hause - NAJBOLJA SI ! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 9:28 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 10:17 am
Postovi: 225
Ovo sam kopirala sa jednog sajta o ekonomiji,
http://www.economy.co.yu/diskusije/index.php
tek da se vidi da postoji mogucnost brisanja neaktivnih clanova i da se to radi.
Ako neko za godinu dana i vise ne napise ni jedan post, a moze da pristupa sadrzajima foruma tj. samo cita i bez registracije zasto da cuci bez veze na forumu :o

Brisanje neaktivnih korisnika
Poštovani korisnici,
obaveštavamo Vas da ce u narednom periodu biti obrisani korisnici online servisa DISKUSIJE koji su registrovani pre 31. decembra 2007. godine i do 15. januara 2008. se nisu ukljucili u diskusije u okviru Foruma (bez poruka).
Pozivamo Vas da posetite DISKUSIJE i posaljete nam Vase komentare, sugestije i predloge.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 6:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 10:44 pm
Postovi: 230
Taj forum sto si navela je drugaciji od ovog. Pise:
"Economy Forum nema za cilj da informiše javnost, vec je iskljucivo namenjen slobodnoj razmeni mišljenja izmedju clanova foruma. Forum nema glavnog i odgovornog urednika, na njemu nema profesionalnih diskutanata, postovi ne podležu urednickoj cenzuri, pa samim tim Forum ne snosi bilo kakvu odgovornost za ono sto je na njemu napisano."


Posto je jedini cilj slobodna razmena misljenja, nema razloga da se drze neaktivni clanovi.

Nego meni vise smeta ta tvoja slika. Tesko je citati tvoje postove, posto je duga svaki put zahteva ekstra skrolovanja :x.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: