Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 76 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Osvezenje foruma!
PostPoslato: Uto Mar 27, 2007 3:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
Ovim putem bih zelela da pozovem admina da eventualno do podobavezno razmisli o uvodjenju nekih osvezavajucih promena na sajtu tacnije forumu.
-Moj prvi i najjednostavniji predlog je da se promeni skin foruma ili jos bolje da se napravi anketa gde bi bile ponudjene opcije od npr. 5 razlicitih izgleda od kojih bi naravno jedna bila i da se zadrzi ovaj aktuelni izgled i onda neka clanovi izglasaju koji je najbolji.
-Drugi predlog je ono sto je vec trazeno, a to je vise smajlica-tuzica, avatari...
-Treci predlog je da BRATE MILI-SESTRO SLATKA vise cuvenog i omiljenog doktora Ivicu bez kojeg bi ovaj forum definitivno zamro unapredite u urednika ili moderatora i da saslusate njegove predloge o reorganizaciji foruma, a verujem da doktor ima dosta pametnih predloga koji bi bili na korist i clanovima i uredjivackom odboru.
Sve ovo pisem zato sto cesto imam utisak da je ovaj sajt napusten i izuzev par doktora koji koliko toliko nadju vremena za odgovore(mada mi se cini da je i njima dojadilo)sve ostalo ulazi u neku monotoniju.
Uvodjenje promena je uostalom osnovna potreba i neophodnost u svetu marketinga i sire, ali i jedini nacin da nesto sto je dobro u najmanju ruku opstane ili bude jos bolje.Puno pozdrava


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 27, 2007 10:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Ja se slažem sa svim što je rekao Etro, super je ideja treba malo osveženja, pa vidim da ste ukinuli i opciju ''izmena '' ,umesto da se poboljšava sajt, ono sve gore i gore ,pola doktora je otišlo,ovo što radi raspada se od posla........
Stvarno bar malo da se osveži i predlozi prethodnika su super- podržavam :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 27, 2007 11:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
Etro je zenska-i po :wink:
Ma ne znam koji je problem vlasnika ovog sajta mogu samo da nagadjam......sajt je imao u momentu nastanka verovatnu komercijalnu namenu tj.da ¨spontano i neprimetno¨ spoji pacijente i privatnu lekarsku praksu pa im ciljevi nisu doneli zeljene rezultate i eto nas ovde...clanovi nezadovoljni urednici nezainteresovani...... :(
Iskreno ja bih se bez problema upustila u kreiranje novog sajta i foruma samo imam jedan mali problem sto se ne bavim web dizajnom, a takav poduhvat bi svakako zahtevao angazovanje nekog profesionalca makar za pocetak.
Ma veruj mi da bih licno tresnula lovu za domen i hosting....jer mi one free varijante deluju bezveze i neozbiljno.
Koliko se secam bila je prosle godine ideja da se to uradi....znam da je postojala zainteresovana grupa, a ne znam sta se sa tim desilo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 28, 2007 12:09 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Jao,jao, Etro - ženska i po izvini molim te , zvučalo mi je muški. :oops:

Pa da znaš da ima logike , ali kad već sajt radi (kako -tako ) zar ne bi trebalo malčice ulagati ,pa za početk čisto da se ''pojavi ''neko od administratora,da znamo da su živi.
Na drugim sajtovima ,možeš razmenjivati mišljenja , davati predloge u vezi sa sajtom i uvek neko od ''glavnih'' uputi odgovor, al ajde možda ti i ja razmenimo iskustva ,pa valjda neko vidi .
Pozdrav i zvini još jednom( u ženskom rodu :wink: )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 28, 2007 12:43 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
Haha..eh da mi vidis avatar na jednom drugom forumu ne bi mi promasila pol.....ma nema sile :) , ali NEMA AVATARA iako su trazeni i od strane admina prokomentarisani kao dobra ideja :x
Ovde definitivno nedostaje dinamika....o ucmalosti sam vec pisala,, jednostavno ljudi su vezani za ovaj forum..ma svi mi imamo svoje razloge i uostalom da nije nas ne bi bilo ni foruma, a u tome upravo i jeste caka jer da je kreator imao humane razloge i ideje ovakve poruke i molbe bi prihvatio kao nesto razumno i korisno pa se ne bi oglusavao.
E sad kad bi se pojavila zdrava konkurencija na trzistu mozda bi tad nekom doslo iz dupeta u g_ _ _ _, da ne budem vulgarna :oops: :wink: .
Ne znam sta da se radi,,,ako ti imas neki predlog daj ga,,,makar da pokusamo nesto.......ako budemo dovoljno dosadjivale BOSS-u..... :-?
Pozdrav :) .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 28, 2007 1:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Podrzavam ovu ideju ! 8)
Da npr. pozadina bude pink :D ?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 28, 2007 2:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine doktor.rs tim
Pridružio se: Uto Avg 14, 2001 2:00 am
Postovi: 403
Lokacija: Beograd
ko kaze da nema administratora? :)

Ideje su ok, idemo redom...

opcija izmene poruka nije ukinuta, vec je to moguce uraditi u kratkom periodu kada se poruka posalje. Originalno, bilo je uvek moguce promeniti poruku, ali je to vise puta zloupotrebljeno brisanjem stotina poruka u sred diskusije, pa smo zato uveli ovo vremensko ogranicenje.

Etro, tesko je govoriti o konkurenciji, kada ovo ocigledno nije profitabilan pojekat, i ono sponzora sto je bilo je pokrivalo samo osnovne troskove.

Postoji ideja o izmeni celog foruma, ali je osnovni problem sto u tom slucaju pretrazivaci moraju ponovo da kesiraju ceo sajt, sto je problem.

Oko, Avatara, ako neko ima predlog sta i kako ili link na neki dobar set ikonica, neka posalje link pa ce webmaster pokusati da nesto uradi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 28, 2007 4:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
De si admine kuco stara :wink: pa mi se zabrinuli.
Ajde da manemo pricu o profitabilnosti....neosnovana je sa moje strane jer su to samo pretpostavke, a i bila sam ljuta :x jer stvarno imam utisak da nas niko ne zarezuje, a imamo dobre predloge.
Sto se avatara tice...nisam ja mislila da nam vi ponudite brdo slika koje nama nista ne znace vec da se napravi funkcija da se avatar uploaduje sa nasih racunara.Tu funkciju tj. upload slika nije lose postaviti i kod postovanja da bi odredjeni snimci neophodni za digajnostiku mogli jednostavnije da se prikazuju.
Ajde za pocetak kazi sta mozes da uradis pa da se nadjemo na pola.
P.S. nikom se zapravo ni ne napusta ovaj sajt,,,jeste dobar ali ajde da bude bolji i jos jednom razmislite o promeni ili dopuni urednickog sektora jer urednik treba da bude neko ko je ipak svakodnevno aktivan na forumu, a to je upravo dr Ivica koji mesecima vec pokazuje dobar entuzijazam, humanost i nesebicno pomaze ljudima koji ga opet za to izuzetno postuju i cene.
Pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 28, 2007 5:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Pratim ovaj post, pa da se ukljucim: nije mi zaista potrebno nikakvo posebno urednicko ili moderatorsko mesto, voleo bih kada bi imali malo manje podforuma, to sam vec predlagao, mislim da je ovako sve bespotrebno zakomplikovano, ali, ako se ne moze drugacije, u redu, idemo dalje, pa dokle stignemo. Ne zalazim u mnoge podforume jer jednostavno nemam kada, iako verovatno u svakom ima pitanja ili poruka na koje bih mogao da odgovorim ili pisem komentar. Potpuno je zanemarena opsta-porodicna medicina, pa se ljudi zalecu da na podforumu kardiologije pisu o nervozi, da na podforumu endokrinologije pisu o ginekoloskim problemima, i tako redom, dosta stvari na pogresnim mestima... Da ne pominjem da je potpuno besmisleno da se trazi pomoc kardiologa za hipertenziju, ili pomoc gastroenterologa za obicnu dispepciju - ako svi odmah u stvarnom zivotu budu isli kod subspecijaliste, sta cemo onda mi da radimo? A i subspecijalisti ce tako da budu uguseni od guzve. i tako ih upadljivo nema na forumu...

Pozivam da se jos jednom procita sta je predmet rada lekara opste medicine - postavio sam to nadajuci se otvaranju podforuma.

Pozdrav svima.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 28, 2007 6:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
Slazem se sa vama i mozda nije ni potrebno otvarati novi podforum vec onaj prvi tj. Pitanja i odgovori preformulisati u npr. Pitanja iz opste medicine ili samo Opsta medicina u tom slucaju niko nece omanuti mesto na kom ce postaviti pitanje pa ako se bas pojavi neki problem za specijalistu vi mu napisite uput za specijalisticki pregled u podforum par redova nize :wink: .
Verovatno su ideolozi ovog foruma mislili da ce imati mnogo vecu strucnu asistenciju i da ce se doktori razlicitih specijalizacija prikljuciti forumu sto je naravno i pozeljno i potrebno pa stoga imamo toliko podforuma.
Na primer podforum Neuropsihijatrije je bio najaktuelniji pre no sto je zakljucan, mislim shvatam zasto je forum zatvoren, ali i koliko je ipak potreban ljudima koji opet pronalaze nacina da i na kardiologiji ili endokrinologiji pisu o svojim problemima.
A sto se tice urednistva ja sam vas predlozila sa razlogom jer znam da imate ideje koje treba saslusati i primeniti i zato sto urednik i treba da bude onaj koji zna da nesto fali i ko razmislja sta je to i sta bi se moglo promeniti.Mada, moram da priznam i opozicija ima svoje prednosti.
Ja bih jako volela da se admin prikljuci ovoj diskusiji i da nam saopsti o kakvim se to idejama radi vezanim za promene na forumu...mozda i mi mozemo da pomognemo u realizaciji.
Puno pozdrava i pisite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 31, 2007 12:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
etro, stvarno si entuzijasta, ali bas me interesuje ko ce jos da se javi na ovu temu i da da svoj doprinos u vidu ideja za poboljsanje foruma i u izgledu i u formi i u sadrzaju. Ne verujem da ce odziv miti masovan, eventualno ce u diskusiju da se ukljuci desetak ljudi. Ljudi ovde dodju po savet, odu i briga ih za izgled foruma, za avatare, za pravila ponasanja, za povremenu najezdu tzv doktora i onih koji nemaju ni mere ni granice u svojoj nekulturi i ponasanju .

Kad sam svojevremeno zbog upada jednog optimisticnog tipa predlozila adminu da takstativno navede pravila ponasanja, admin je smatrao da je dovoljno da to sroci u jednoj recenici a da detalji nisu primereni za osobe koje bi po defoultu trebalo da znaju kako treba da se ponasaju. Ok, ja bas ne mislim da je tako...koliko bi se zakon postovao da ne postoje zabrane, ali dobro...admin je predlozio da se ljudi ukljuce u tu ideju ali na jedan sazetiji nacin i da sami daju neke predloge , tipa : ne duplirati poruke, koristiti opciju trazi itd. Osim mene, na tu temu se niko vise nije javio. Toliko o zainteresovanosti.

Necu da ulazim u to da je admin verovatno imao razlog zasto je ostavio imena urednika na svakom podforumu, iako se ti urednici ne oglasavaju vec dugo, a umesto njih na pitanja odgovaraju lekari entuzijasti , dok i njih sve ovo vec ne zamori podosta,pa odluce da polako pokupe svoje prnje.

Sta hocu da kazem, ja sam bila entuzijasta dok nisam uvidela da je ovde ustvari mali broj ljudi koji redovno dolazi i kojima je uopste stalo da ovaj forum poprimi drugaciju formu i sadrzaj.

Ja ti zelim da istrajes u svom entuzijazmu. Ja sam odustala.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 01, 2007 2:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
Andjela je napisao:
etro, stvarno si entuzijasta

Eh kad bi i nas admin bio....... :D
Ma zna on i bez nas koje su mane foruma i u svom odgovoru na ovu temu je pisao o tome da su promene u planu vec neko vreme, ali nekako sticem utisak da toj prici o PLANIRANJU I PLANIRANJU (i sad mi fali onaj smajli lik sto zeva) nema kraja.
Ma nema veze kad tad ce do tih promena doci...zezaju ih verovatno finansije i to sto za promene u izgledu sajta i dodavanju novih funkcija moraju da angazuju webmastera koji sigurno ne radi za DZ.Mora se odraditi promovisanje sajta jer google jednostavno nije dovoljan, pa kad se procuje za postojanje ovog sajta u pravim krugovima i kad sponzori pohrle da se reklamiraju ETO NAMA NASIH PROMENA.
A sto se tice odziva ostalih clanova na ovu temu :o :o :o , pa vidis i sama koliko je puta tema pregledana, a koliko komentara je ostavljeno...vole ljudi da citaju pa to ti je...sve entuzijasta do entuzijaste sa daljinskim upravljacem u ruci.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 01, 2007 3:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
E, posto se niko za sada ne oglasava osim nas dve-tri ..da pristavim kafu,a? Evo jedna i za admina kad se pojavi....:)

Nego, kad si spomenula smajlije, evo predlog adminu da prosiri repertoar smajlica. Deal?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 02, 2007 2:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Evo i mene, nije mi bilo dobro ,ali ni ja ne odustajem.......

Ovako, ajte redom - što bi reko Admin-

Što se tiče Avatara , ja ne znam kako ostali forimi imaju cele strane sa avatarima ,(ponuđenim)....
Što se tiče sajta (kompletnog) mnogo je mrtav , sama pozadina je stvarno sumorna, kao i ljudi (pa i ja koja se javljam ovde),ne znam koja je procedura da se to izmeni?
Što se tiče doktora ,da ih nema dovoljno ,nema ih ,ali se javljaju i ljudi koji nisu dr.ali se tako predstavljaju, činjenica da dr.Ivica ,čovek, nema vremena i ovo što je ovoliko aktivan -hvala mu-

Citiraj:
Da ne pominjem da je potpuno besmisleno da se trazi pomoc kardiologa za hipertenziju, ili pomoc gastroenterologa za obicnu dispepciju - ako svi odmah u stvarnom zivotu budu isli kod subspecijaliste, sta cemo onda mi da radimo?


Ali mislim da je bolje da ljudi pitaju ovde, pa ako im neko odgovori ,odgovori ,nego da zbog takvih stvari obilaze lekarske ordinacije.

Ipak ovde se javljaju ljudi koji definitivno imaju neki problem, pa možda i strah, stid ili kako već da oči u oči pitaju svog lekara.
Činjenica da ima gluposti ....ali samo ih preskočiti i ne gubiti vreme........

Ako se setim još nečega eto mene

Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 02, 2007 5:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
:roll: izgleda da smo se nas nekoliko odmetnule, i da samo nama (sve) smeta monotonija... ono nije bas da smo izbirljive, ali osvezenje u svakom slucaju dobro dodje.
Andjela, ne kuvas mnogo kafa :wink:
Admine, gde je ta pink pozadina?

Jos samo ovo, pozdrav za sve koji su tu da daju savet i misljenje a ne samo da pitaju (jer bi se bez njih sve svelo na stranicu u nekom casopisu- NA VASA PITANJA ODGOVARAJU...)!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 76 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: