Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Kako uciniti forum boljim ?
PostPoslato: Pet Feb 29, 2008 9:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 10:17 am
Postovi: 225
Ovde necu da govorim o velicini avatara i slicnim stvarima, nego o sustini.
Bila sam na raznim forumima, ovaj je kako neko rece kao "pijani brod' ili kao je moj deda govorio "raspasana komanda".
Na neki nacin mi je zao, jer bi uz malo bolju organizaciu mogao da bude mnogo, mnogo bolji.
Vidim da su pojedini lekari spremni da daju odgovore iz svojih oblasti i samo zahvaljujuci njima forum nema laicki karakter. Stomatolozi su se nekako sami organizovali, bila sam na njihovom PDF-u ima nekoliko stomatologa koji redovno odgovaraju. Mi, farmaceuti mogli bi da zatrazimo da nam se uvede poseban PDF, tako bi ljudi u kratkom roku dobijali potrebne informacije o lekovima.
Ali...
1) Administrator foruma se nije javio od Bogojavljenja A. D. 2008.
Administrator foruma mora svakodnevno biti na forumu
2) Urednici - moderatori neka imena stoje mesecima, a ne javljaju se
(Vinka Vukotic, Ljubica Presetnik...)
Naci moderatore za svaki PDF koji ce bar 3 - 4 x nedeljno biti na forumu, duznosti se mogu i podeliti.
3) Otkljucati Neuropsihijatriju, naravno naci moderatora.
4 ) Brisati nepotrebne postove, cetove ( pogledajte "Alepace" na nurticionizmu )
5 ) Omoguciti zakljucavanje tema, kao i opomenu i ostaviti mogucnost banovanja.

Ovo su samo neki od predloga, nadam se da ce drugi dati svoje...
Da ne bi bilo da samo pametujem, posto sam odlucila da se vratim struci, kad se budu stvorili ovakvi uslovi prijavicu se za moderatora na farmaciji ili kako god taj PDF da se zove npr. "Informacije o lekovima".
Samo se bojim da pucam u prazno :roll: .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 29, 2008 9:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Padme jel mi veruješ da sam se razmišljala da postavim temu ovog tipa po ko zna koji put ,naravno ne govoreći ovaj put o avatarima i tome koliko admin dolazi!

Ali kad sam videla da pojedini lekari odlaze odavde zato što se forum pretvara u savete ''gatara'' ''vračara'' i ostalih nadrilekara i ima i lekara koji bolje da se ovde ne pojavljuju jer im je jedino ''pojavljivanje'' poriv na svađu .....ma da ne lajem ,zdravije je :lol: !

Za ovo ostalo što si nabrojala nisam gledala ''nutricionizam''

Što se tiče
Citiraj:
Urednici - moderatori neka imena stoje mesecima, a ne javljaju se
(Vinka Vukotic, Ljubica Presetnik...)


Ne mesecima ,već godinama!

Što se tiče Neuropsihijatrije ,ne znam ,pričali su ljudi koji su malo duže nego ja na forumu da su se masovno pojavile sekte koje su koristile ''slabije ljude'' i uspeli da manipulišu njima .......Sad koliko je to moguće kontrolisati ja ne znam ali ja bih svaku pojavu sektaštva ( a po meni i sada ima postova koji liče na sektaške priče) brisala!


I još mi samo jedno nije jasno tu su bili ljudi (možda su još uvek tu ,ali ja ne vidim da pišu)koji su često NORMALNO odgovarali na pitanja i savetovali , zašto njima nije ponuđeno da budu moderatori ?

Evo od dobrih lekara koji su se pokupili i otišli ili se mnogo ,mnogo ređe javljaju su ( Obgyn, draganvma,dr.Ivica ,dr.Pedja nadam se da nisam nikog zaboravila .....)

I ja se nadam da nije pisanje u vetar i da će se admin pojaviti i bar nam reći da li je moguće nešto sprovesti u delo, jer stvarno ovaj forum dobija izgled ''trećeg oka''sa izraženim tonom bezobrazluka i nekulture (ali to je stvar ličnog i kućnog vaspitanja kojeg očigledno ima u manjku-svašta se sad naziva akademskim građaninom :lol: ) !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 29, 2008 10:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 10:17 am
Postovi: 225
Ja sam clan mnogo vecih i mnogo bolje uredjenih foruma.
Negde imamo gotovo vojnicku disiplinu, npr. moras imati 50 postova da bi pisao PP, 500 postova da otvoris blog, ako nisi aktivan neko vreme brisu te.
Ni to mi se ne svidja, ali ovo je otislo u drugu krajnost.
Osnovno je naci moderatore koji ce kontrolisati svoje forume, znaci brisati neadekvatne postove, zakljucavati teme, a pored toga i odgovarati na pitanja.
Vec sam rekla da mi je zao, mogao bi ovo da bude super forum, da ljudi stvarno dobiju informacije od strucnjaka, a vidite sta se desava :roll: .
minjab i ja smo rekle svoje kao clanovi, valjda ce se neko procitati, veliki strucni potencijal ostaje neiskoristen, a s druge strane otvara se prostor za manipulaciju.
pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 29, 2008 10:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 13, 2005 8:14 pm
Postovi: 267
Lokacija: Užice
Apsolutno se slažem sa vama, devojke. Ovaj forum fakat izgleda kao četa bez starešine. Ne znam... admin nam je obećao "novi" forum, ali se plašim da će se ta priča završiti u maniru "U januaru ste rekli: lova u aprilu. Od tog obećanja je prošla godina dana".

I "šta će biti sa kućom?" Pa niko je neće zapaliti, ali će se urušiti sama od sebe.

Ne znam, pipl... Ako admin nema nerava ili motiva da ovo radi, nije problem napraviti novi forum... samo da barem znamo na čemu smo. :-?

_________________
Slika
Never, under any circumstances, take a sleeping pill and a laxative on the same night. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 01, 2008 8:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Forum je do skoro bio prijatno mesto, sada je naziv ''medicinski" totalno neprikladan :-? . Cini mi se da je deci postao kutak gde mogu isprazniti svoju nagomilanu energiju i uzgred malo za'ebavati narod koji bi da pomogne... :oops: :-? nikad vise takvih tema... i naravno, pobornici nadrilekarstva preuzimaju kontrolu s obzirom da ne postoji neko ko ce njihove postove izbrisati, a njih opomenuti. A lekari napustaju forum... logicno. Zatim, teme se po 1000-ti put ponavljaju, i skoro NIKO ne koristi opciju TRAZI, zkao je to teze nego cekati na odgovor... i, nisam za radikalno uklanjanje chat-a,ali bih mu promenila mesto. Naravno, pravila lepog ponasanja se moraju postovati (nebitno sto je ovo virtuelna ordinacija i sto se svako krije iza nick-a, valjda su nas naucili da postujemo druge svuda... ali to je vec stvar lepog vaspitanja i odraz necije kulture).

Administrator ocigledno nema nameru da preduzme nesto (kao da mu je samo bitno da forum zivi, a ne i na koji nacin). :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 01, 2008 9:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 10:17 am
Postovi: 225
Iksa je napisao:
nisam za radikalno uklanjanje chat-a,ali bih mu promenila mesto. Naravno, pravila lepog ponasanja se moraju postovati (nebitno sto je ovo virtuelna ordinacija i sto se svako krije iza nick-a, valjda su nas naucili da postujemo druge svuda... ali to je vec stvar lepog vaspitanja i odraz necije kulture).

Administrator ocigledno nema nameru da preduzme nesto (kao da mu je samo bitno da forum zivi, a ne i na koji nacin). :roll:


Posto bi ovo trebalo da bude ozbiljan forum, a sve je samo ne to i ja se slazem da cet ne treba ukinuti. Naprotiv, na vecini foruma imate "opustene teme", pa neka ljudi pisu do mile volje i prazne energiju.
Protiv sam cetova koje prave sami clanovi npr. na "Alapacema" na Nutricionizum sam procitala VIC :roll:
Sto se tice zivota foruma - zivi, ali kako rece doktror koji je postavio temu "Nadrilekarstvo" metastazira gotovo na svim mestima :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 02, 2008 8:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
minjab je napisao:



Evo od dobrih lekara koji su se pokupili i otišli ili se mnogo ,mnogo ređe javljaju su ( Obgyn, draganvma,dr.Ivica ,dr.Pedja nadam se da nisam nikog zaboravila .....)
[/quote]
Kao što sam i mislila jesam zaboravila da se i doktor pod nickom Drbgd jako retko javlja!

A javila sam se opet zato što sam pročitala da je i on otvorio temu o ?? nadrilaekarstvu'' -zato ga i nema ,naravno kao i mnogih drugih......

Bar je predložio koliko toliko normalu ideju ,obzirom da smo na sajtu DOKTOR ( a i ja sam to 100 puta rekla ) da se bar otvori posebna teme pa da se tamo javljaju svi koji leče ,svim drugim metodama sem zvaničnom medicinom .

Daleko od toga da sam protivnik svega i ja ponekad koristim ''narodne rexcepte'' alil da se lečim kojekakvim nebuloznim glupostima koja se ovde predlažu ,a nije ni malo naivno jer sam pročitala da se savetuje osobama koje boluju od dijabetesa da ukinu lekove i ne znam šta da čine ( i to je o detetu reč) .....pa to je već jako ozbiljno pitanje, mislim da bi takveim ljudima koji bi se i za slamku hvatali baš ne trebaju takvi saveti !

Još nešto chat na forumu ......postoji par tema gde se razgovorom pomoglo ljudima koji imaju strah .....ja sam uključena (kao i mnogi od nas ) koji sada pomažu ljudima koji imaju neke blaže oblike ,tu smo da im pomognemo ,a svi smo prošli po neki put kroz tu vrstu straha .Konkretno ja jer sam imala teži oblik koxakia koji je oštetio srce i napravio mi čudo patim od aritmija i kao mlada osoba koja sam ''to ''zaradila naravno da sam se suočila sa strahom koji sam pregurala !Pa mogu da posavetujem ljude koji imaju isti ili slični problem ,ali ne mogu i ne bih smela da ''lečim'' nekog ko je ipak u malo težem psihičkom stanje!

Eto još malo obrazloženja ali definitivno se svi slažemo u jednom - da ovo postaje sve ,ali po najmanje dokotr forum !

Pozdrav!

P.S.

Samo još nešto evo sad sam prelistavala i morala sam da dodam ono o čemu sam pričala !
Nemamstvarno ništa protiv svakakvih verovanja ali za sve treba da postoji mesto ....evo naleteh na ovo - pa zar je ovome mesto na forumu DOKTOR :o

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=19103


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 02, 2008 9:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 13, 2005 8:14 pm
Postovi: 267
Lokacija: Užice
Ufff... "Grad Alopat"... tricky.

Svakako bi otvaranje podforuma o alternativnoj medicini bilo dobro rešenje, ali to opet ne rešava sve probleme ovog foruma, koji su se prilično nakupili poslednjih meseci...

Jednostavno: forumu je neophodna moderacija!

Treba neko ko će da uputi nove korisnike kome da postave pitanje, kako da postave pitanje, u kom podforumu da otvore temu... Neko ko će da spaja srodne teme, pravi sticky i FAQ teme, i, najbitnije od svega, neko ko će da vodi računa o kvalitetu diskusije i koji će po potrebi banovati problematične članove.

Dalje, otvoriti forumsku kategoriju namenjenu temama nevezanim za medicinu, doktorsku kategoriju proširiti novim temama, po potrebi i na stranom jeziku, doktorima dati statuse moderatora i njima otvoriti zaseban moderatorski topik, koji je za ostale invisible, i na kome će moći na miru da rasprave svako neslaganje - ukoliko do njega dođe.

Takođe, uvesti korisničke grupe među forumašima (recimo; lekari, studenti medicine, medicinsko osoblje, laici, itd), unaprediti skriptu foruma (po mogućnosti preći na SMF ili InivsionBoard), i doterati samu grafiku...

A jedino što treba je dobra volja.

_________________
Slika
Never, under any circumstances, take a sleeping pill and a laxative on the same night. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 02, 2008 10:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 10:17 am
Postovi: 225
Evo jos jedne ideje, nadam se da ce nam se adminitstrator pojaviti do Vrbice, pa da procita ovo sto pisemo.
Na nekim forumima poruke novih clanova se ne objavljuju odmah ( npr. forum Krstarice ) treba da napisete npr. 20 poruka, svaku od njih procita moderator i pusti je.
Ovo moze da stvori malu zbrku, ako je u pitanju neka diskusija, jer ti postovi dolaze kasnije, ali na osnovu onoga sto novi clan pise stice se utisak u o njemu i vidi da li je ozbiljan ili je dosao na forum da se zeza i prazni nagmilanu energiju. A clanu, i kad postane "punopravan", ostaje u svesti da neko nadzire ono sto on pise i da ce sve sto nije u skladu s pravilim foruma biti obrisano. Kao sto sam ranije pisla tu su opomena, banovanje i zakljucavanje teme bez cega moderatori ne mogu da rade.
Sto se hijerarhije clanova tice, ona postoji na vecini foruma, ja nisam pristalica, mislim da svi treba da budemo jednaki ( ali ovo je manje vazno). Pod ovim ne podrazumevam pravljenje javnih grupa : lekari, stomatolozi, farmaceuti , medicinski radnici grupa ( o ovome je pisala macadamia na drugom mestu i ja se slazem ) Ovde imamo kao "pocasnog clana" zenu za koju mislim da bi na svakom normalnom forumu bila banovana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 02, 2008 10:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 13, 2005 8:14 pm
Postovi: 267
Lokacija: Užice
Ilustracije radi, ovo je link ka jednom od najkvalitetnijih medicinskih foruma na internetu... Istina, na engleskom je, ali su lekari iz svih krajeva sveta...

Doctors' Lounge

_________________
Slika
Never, under any circumstances, take a sleeping pill and a laxative on the same night. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 02, 2008 10:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
e pa to bi mogao da bude neki od modela ,ali ako ima ko da vidi :cry: !

Nego ja sve više i više stičem utisak da je ovde bitna ''količina'' ljudi ,a ne i kvalitet ,e sad to mogu da objasne oni koji se mačo više razumeju od mene ,ali prosto takav utisak stičem,jer ja drugog objašnjenja nemam , da nam se admin ne javi ni posle ovoliko postova ,ako ništa bar da kaže ''slažem se ''ili ne !
Stvarno ništa ne razumem ,valjda nikom ne ide u korist da mu se sajt uništava ,zato i tvrdim da je bitnije ovde ''nekom'' ''količina'' ljudi koja poseti i napiše nešto ovde.......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 04, 2008 2:06 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Ja se potpuno slazem sa vama. Definitivno su potrebni moderatori, zbog brisanja tema koje ne pripadaju ovom forumu, zbog usmeravanja diskusije, zzakljucavanja nepotrebnih i ponovljenih tema itd itd itd. Ima toga mnogo i sasvim sam sigurna da bi ovaj forum fantasticno izgledao i funkcionisao kada bi se uvelo tih par promena. Jer ovako ljudi dodju, postave pitanje ali kad vide kolicinu nebuloza verovatno odustanu od dalje diskusije. Verujem da i doktori koji pukim slucajem svrate na forum a koji bi da je on sredjeniji mozda i ostali i davali savete kad vide kakav je haos, odustanu.
Zatim, da je forum sredjen, bilo bi i vise clanova, ovako deluje nedoreceno i neozbiljno. Uvesti moderatore, menjati ga malo po malo, poboljsavati novim i kreativnim idejama-i eto nama mozda i jednog veoma dobrog srpskog sajta.
I imam jedan predlog za pocetak. Moderatori ne moraju biti doktori, za pocetak dok se forum ne sredi u toj meri da privuce i strucnjake, mislim da je sasvim ok da moderatori budu i oni koji su ovde redovni posetioci i koji su se dokazali kao ljudi koji zele ako nicim drugim, onda makar savetom, da pomognu. Naravno kako se lekari budu okupljali, tako svakom strucnjaku dati da bude moderator onog podforuma za koji je strucan(ili vise njih, svejedno).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 05, 2008 6:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Administrator ovde ne zalazi :roll: ... ne shvatam ga uopste, zar ga toliko ne interesuje sta se ovde desava :roll: :roll: :-? dzaba mi predlazemo resenja nema ko da ih realizuje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 05, 2008 8:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
NA kraju ću ja ipak da budem upravu!

Po adminu je izgleda -nije bitan kvalitet ,već kvantitet!
Samo da se piše ,pa makar i o svetlećem pasulju ,kad ga pojedeš postaješ 20 godina mlađi i zaštićen od bilo koje bolesti! :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 07, 2008 8:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Tako je... bitno je da je povecana posecenost, br. otvorenih strana, bla bla, da bi sto bolje moglo da se proda mesto za reklamu :roll: :-?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: