Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 67 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Ned Apr 19, 2015 3:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нисам рекао да имаш те вирусе већ сам ти скренуо пажњу на погрешне ствари које си написала о борелији и вирусним инфекцијама.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Ned Apr 19, 2015 3:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2015 12:45 pm
Postovi: 69
Ja sam samo rekla da sam na oba tipa Koksakija negativna, a da infekciju Boreliom nemam, ipak se ona prepoznaje prilično specifično.

Kad kažem "virusi" ja, a verovatno i većina drugih, ne pomislim odmah na HIV, iskreno. Pomislim na običan grip, na Epštajn Bar, Koksaki, itd... HIV je i kvalitativno drugačiji od ovih virusa, pa ne bi bilo loše ni napraviti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Pon Apr 20, 2015 11:50 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
А како се то борелија специфично препознаје?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Pon Apr 20, 2015 3:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2015 12:45 pm
Postovi: 69
Možda za početak da me ujede krpelj :lol:

I da me je nekad neprimetno ujeo krpelj, sada bi bila ko zna koja godina od tada, a simptomi borelioze u tako kasnoj fazi su zastrašujući, tako da ne znam šta bi mi značilo da i da je imam, bolje da umrem odmah.

Neću više o boreliozi.

Bila danas na kontroli, sutra ponavljamo EMNG. Pritom sam se skoro prepirala sa doktorom, jer on insistira da je psihosomatika, da ja prolazim kroz "adolescentsku krizu". Ok, ali intuitivno osećam da to nije to, nije cela priča. Jedva čekam sutra EMNG.

Pitala sam ga i za MS, kategorično je negirao, čak se i malo naljutio, a ja sam pitala samo iz straha, jedna drugarica mi ima MS, znam koliko se teško dijagnostikuje, ne mogu da prepustim sve slučaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Pon Apr 20, 2015 6:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Javi obavezno rezultate pa da vidimo šta će se dalje odvijati


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Uto Apr 21, 2015 1:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2015 12:45 pm
Postovi: 69
Šta sam ja doživela, da ni Аpostolski ne može da mi pomogne i da mi daje preporuku za stacionarno lečenje na Klinici za neurologiju. Srce mi je slomljeno. :cry:

Radila mi je danas njegova ćerka sledeće: TNT na rukama (tj deltoiodeus/n.axillaris + tibialis anterior/n. peroneus) to je sve regularno.

EMG u m. gluteusu max. registrovao miopatske AP na pojediničim dubinama, a m. vastus lat. obostrano registrovani znaci neurogene lezije.

Zaključak je da to ukazuju na jaku i hroničnu leziju L3 korena, i predložen MG LS kičme.

No, on smatra da moji bolovi u nogama i rukama ne mogu dolaziti odatle (?!), i šalje me na Kliniku za neurologiju zbog sumnje na sekundarnu neuromiopatiju, a i da ne plaćam više sve privatno, kad oni tamo mogu da me pregledaju od glave do pete.

Moj je rezon, nakon ovoga, da sve i dolazi od kičme, a da su moji bolovi od nagomilanog fiziološkog stresa, tj konstantne trpnje bola i nelagode, koja se akumulirala na periferiji.

Mišljenja, saveti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Uto Apr 21, 2015 11:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Moguće je da su u pitanju dve stvari.

Svakako treba leći na kliniku, njegovu preporuku uvažavaju koliko znam.


Možda deluje teško, ali treba se detaljno ispitati...

Sada ne mogu, ali sutra ću razmisliti još o svemu, da vidim mogu li dati još neki savet...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Sre Apr 22, 2015 6:50 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2015 12:45 pm
Postovi: 69
Samo da se ispravim - nije me pregledala njegova ćerka nego žena :lol: Prilično je mlada i lepa, pa sam pretpostavila, pogrešno očigledno, da mu je ćerka.

Elem, ja ne znam šta više ovde ima da se razmišlja. Mišićne lezije postoje, njihov je problem da utvrde šta ih izaziva, kičma, ili nešto drugo... Mada je meni logično da može kičma; e sad, koji proces u kičmi, ja ne znam, nemam rendgenski vid.

Zato ću poslušati doktora i danas uzeti uput za stacionarno lečenje, a otići za par dana kada se posložim u glavi. Iskreno, jako mi je teško, iz nekog razloga osećam veliku tugu. Imam za sat vremena termin kod psihijatra, pa ćemo videti.
Dr je i dalje ostao pri tvrdnji da je deo problema psihosomatski, čemu se ja ne protivim, jer smatram da dva problema mogu da koegzstiraju i jedan drugi potpaljuju. Samo smatram, kako sam i njemu rekla, da to nije cela priča, pa bih ja da rešim problem na oba fronta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Sre Apr 22, 2015 5:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2015 12:45 pm
Postovi: 69
Zakazali mi na Klinici za neurologiju tek za 2 meseca da dođem :lol:
Al ok, računam do tada simptomi ima ili da se pogoršaju ili da prođu, pa ću znati na čemu sam. Ja, samo od današnjeg hodanja, imam upalu mišića, iz butina mi isijava toplota :lol:

Ali, najsmešnije mi bilo što sam, ne bih li dobila neki odgovor, pomenula EMNG br. 2, da bi mi doktorka rekla za profesorevu ženu da "ne ume ona to baš najbolje da radi". Аpоstоlski rekao za onu prvu da ne ume da radi; i tako u krug, izgleda da niko u zemlji ne ume da radi EMNG :lol:

Pomenula mi još da je njeno mišljenje da je neki virus koji me teško pušta, ali će oni to sve da me provere kad legnem (šta ionako imam od toga da proveravam sama privatno, virusi se i leče simptomatski). Pitah treba li MG lumbo - sakralnog dela kičme da napravim privatno, ona kategorično reče "ne" :lol: Ja ne znam šta se dešava stvarno :lol: je l' to neka doktorska sujeta ili šta.. ali ne bih rekla, jer mi rekla da mora da ispoštuje preporuku profesora (iako je on u privatnom sektoru).

Psihijatar mi dala malo Latu da pijem, ništa specijalno... bila je jako prijatna, rekla je da se ona nada da je neurološki sve ok i da sam posle samo njena, to je najbenignija varijanta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Uto Apr 28, 2015 3:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2015 12:45 pm
Postovi: 69
Ja bih samo još jednom da dignem temu preko nego što odem na Kliniku za neurologiju na stacionarno ispitivanje, u četvrtak, ubrzali smo proces.

Da li smatrate da moje tegobe mogu da dolaze od lezije L3 korena?
Da li lezija nužno znači diskus?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Sre Apr 29, 2015 12:05 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Ne znači, na žalost mogu biti i gore stvari kao npr tumori, ali može i neko zapaljenje zgloba itd...

Generalno jeste diskus najčešći za radikularnu simptomatologiju, on se uspešno operiše ako je nužno ali se najveći broj diskusa reši fizikalnom terapijom.

Ako je konstatovana jaka lezija L3 on mora da da neke simptome.
Kakav je nalaz refleksa i mišićne snage po grupama? Senzibilitet?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Sre Apr 29, 2015 6:44 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2015 12:45 pm
Postovi: 69
Ništa meni od tih stvari nije strašno - tumori, itd.. Meni je čak i najgora opcija fizikalna terapija, jer i ovako jedva funkcionišem, ne mogu da zamislim sebe kako radim vežbe - osim ležeći, ležeći mogu sve (radim vežbe u krevetu da ne bih atrofirala :lol: ), ali stajanje i hodanje su problem.

Ima još jedna stvar koju sam do skora ignorisala, ja osećam jako pulsiranje u tom delu kičme, ja sam to povezivala sa želucem ili trbušnom arterijom (srce nije, isproveravala sam 100x), pošto ne mogu da detektujem tačan izvor, ali pulsiranje je toliko jako da me je bukvalno treslo kad sam ležala na krevetu za EMNG, niko to nije primetio naravno, pa sam ja pomislila da nije ni bitno. I čitav taj deo tu je prilično vruć.

Refleksi su mi svi ok, Lazarević mi je negativan, mišićna snaga ne znam na šta misliš, osim što mi u izveštaju piše jaka zamorljivost proksimalne muskulature nogu, i tako se osećam, noge su mi neupotrebljive, posle nekoliko koraka ih ne osećam, ali guram tako sa gumenim nogama dok se ne vratim kući i dobijem upalu mišića od koje se oporavljam 5 dana. Klecave su mi noge prilično.

Mene jako zbunjuje ta lezija L3 korena i negativan Lazarević, čak je i neurolog odmahnuo rukom na taj nalaz zbog negativnog Lazarevića, meni je to malo neozbiljno, ok, negativan je, ali ja i dalje imam problem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Pon Maj 04, 2015 3:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Jel ima nešto novo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Pon Maj 04, 2015 3:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2015 12:45 pm
Postovi: 69
Nema za sad, upućena sam na 3. EMNG kod Rajka Trikića sad u sredu(ima li neko da mi kaže nešto o njemu?), pa onda da se javim na Kliniku.. napravili smo vezu sa jednim neurohirurgom. Ovo se sve oteže i remeti mi planove.

Meni se u međuvremenu počela razvijati ukočenost vrata i slabost mišića stomaka :-?
I osećam neko čudno pulsiranje na leđima, u donjem delu, ponekad zna da me zatrese... jako je čudno i neprijatno..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Pon Maj 04, 2015 7:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Ja sam sa više strana čuo da je za EMNG odličan ako ne i najbolji jedan dr koji radi samo privatno, u Euromediku u Višegradskoj, ne znam mu ime, ali mi liči na tog, jel on tamo radi?

I sa kojim neurohirurgom?

Jel urađeno još nešto od pregleda?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 67 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: