Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: anksioznost?
PostPoslato: Pet Maj 25, 2012 7:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 25, 2012 6:38 pm
Postovi: 1
zdravo svima,

chesto imam problem sa gushenjem,ne mogu da udahnem "punim plucima",onda nastane napad panike,
ne znam koliko sam puta sebe uhvatio kako panichno jurim niz stepenice jer imam osecaj kao da cu se ugushiti ili pasti u nesvest,usta se osushe kao da kap vode nisam liznuo godinama,prsti utrnu,imam nekontrolisane pokrete..par puta sam bio u urgentnom kazu da srce radi neshto brze i da je pritisak povishen ali je to normalno jer sam doshao potpuno izbezumljen,dali mi bensedin i sve proshlo. bio sam i kod pulmologa,kazu da je sve ok...inache sam pushach ali pushim vishe samo tokom vikenda..deshava se i to da kad krene sve to,popijem par pica (alkoholnih) i sve prestaje,funkcionishem kao da se nishta nije desilo,imam osecaj da cu postati alkoholichar zbog toga.najgore od svega je shto je pochelo da se deshava i kad sedim u drushtvu,srce pochinje da lupa jache,ne mogu da udahnem lepo...ako mozete da me posavetujete,koje analize da uradim i s chim bi to moglo da bude povezano: srce? jel moguce da imam kilu na zeludcu? psiha? da li bi da je problem fizichke prirode prestajalo sa alkoholom i lekovima za smirenje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost?
PostPoslato: Sub Maj 03, 2014 6:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 19, 2013 4:48 pm
Postovi: 15
1983 je napisao:
zdravo svima,

chesto imam problem sa gushenjem,ne mogu da udahnem "punim plucima",onda nastane napad panike,
ne znam koliko sam puta sebe uhvatio kako panichno jurim niz stepenice jer imam osecaj kao da cu se ugushiti ili pasti u nesvest,usta se osushe kao da kap vode nisam liznuo godinama,prsti utrnu,imam nekontrolisane pokrete..par puta sam bio u urgentnom kazu da srce radi neshto brze i da je pritisak povishen ali je to normalno jer sam doshao potpuno izbezumljen,dali mi bensedin i sve proshlo. bio sam i kod pulmologa,kazu da je sve ok...inache sam pushach ali pushim vishe samo tokom vikenda..deshava se i to da kad krene sve to,popijem par pica (alkoholnih) i sve prestaje,funkcionishem kao da se nishta nije desilo,imam osecaj da cu postati alkoholichar zbog toga.najgore od svega je shto je pochelo da se deshava i kad sedim u drushtvu,srce pochinje da lupa jache,ne mogu da udahnem lepo...ako mozete da me posavetujete,koje analize da uradim i s chim bi to moglo da bude povezano: srce? jel moguce da imam kilu na zeludcu? psiha? da li bi da je problem fizichke prirode prestajalo sa alkoholom i lekovima za smirenje?
cista anksioznost tj napadi panike ja sam panicar I cim popijem dva piva sve to nestaje kao da nikada nisam imao nijedan napad. Javi se psihologu ili psihijatru neki antidepresiv I sredice se to. Veruj mi od yoga se ne umire.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost?
PostPoslato: Čet Jul 24, 2014 9:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 29, 2010 4:48 pm
Postovi: 4
i ja imam isti problem vec 4 godine javi se pa da popricamo o tome pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost?
PostPoslato: Uto Nov 18, 2014 7:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 12:07 am
Postovi: 33
Lokacija: Novi Sad
Ja bih ti preporučio Rivotril, pre nego Xanax, jer ima mnogo duže dejstvo, Xanax (Ksalol, kod nas) ima prekratak poluživot, pa ga organizam brzo "izmetaboliše", tj. izbaci iz sistema.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: