Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 05, 2007 5:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
Mislim da tema alternativna medicina nema šta tražiti na ovom forumu. pošto svakako nije dokazana, postojanje takve na forumu, bi sluzilo samo za obmanu naroda i iskamcenja novca, a onda bi ja prva bila za ukidanje ovog i slicnih sajtova. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 05, 2007 5:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Ma da... Jer istina je jedna i jedina - cemu sukob misljenja, pokusaji sa necim novim i dozvoljavanje razlicitog, kad nas zvanicna medicina sasvim fino leci, nemamo zamerki... :roll: Tako nas je svojevremeno lecila i od homoseksualizma elektrosokovima, i tako se kod nas npr svako sa kondilomima momentalno salje na paljenje istih, dok se mnogo gde u svetu za iste prepisuje samo mesavina biljaka... Ma idi begaj 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 05, 2007 10:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
Kajalena je napisao:
Ma da... Jer istina je jedna i jedina - cemu sukob misljenja, pokusaji sa necim novim i dozvoljavanje razlicitog, kad nas zvanicna medicina sasvim fino leci, nemamo zamerki... :roll: Tako nas je svojevremeno lecila i od homoseksualizma elektrosokovima, i tako se kod nas npr svako sa kondilomima momentalno salje na paljenje istih, dok se mnogo gde u svetu za iste prepisuje samo mesavina biljaka... Ma idi begaj 8)


jaoj Bože :lol: :lol: :lol: izvori informacija su Vam kriminalni :lol: :lol: :lol: Mada moram Vam priznati U Londonu se uči homeopatija...Ima tu nečeg :lol: Samo problem je što nisu dokazani da ikoga leče :( A ako nešto dokazano nikoga ne leči, ja sve mislim prevaranti hoće da iskamče pare :roll: Ali to sam samo ja :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 19, 2007 11:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 19, 2007 6:46 pm
Postovi: 28
Bojim se da danas novac generalno upravlja i zvanicnom i nezvanicnom medicinom, svaka cast izuzecima. Jadni mi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 29, 2007 11:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 21, 2007 12:18 pm
Postovi: 19
Lokacija: Beograd
Ja recimo da sam lekar ne bih primala pare i 'poklone' pored regularne plate koju imam...u narodnom frontu znam za samo jednog doktora koji nece da prima pokloncice (verovatno (nadam se) ih ima jos ali iz price sa pacijentkinjama samo je on poznat kao neko ko nece da prima 'motivacione darove')
Kao neko ko ce raditi sa ljudima mislim da cu biti u stanju i biti cak i raspolozena da primim samo nesto sto bi mi neko napravio, nacrtao, napisao...nesto licno i da je stvarno od srca i zahvalnosti ali raznorazna alkoholna pica, koverte sa parama, kljuceve od kola (preterujem znam ali ima i toga) u svakom slucaju materijalno vredne stvari, stvarno BLJAK!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 29, 2007 3:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Sinoc sam bila zatecena necim sto sam cula i videla na tv-u. Naime neka emisija o medicini, i moj prof. iz pulmologije je sve vreme pricao o prevenciji, dijagnozi i lecenju bolesti magnetima! :o Bila sam potpuno zatecena, jer evo dodjoh do kraja studija i koliko znam zvanicna medicina ne priznaje ovakve metode. A covek je pricao i hvalio... i pozivao da ga ljudi posete da jednim dolaskom utvrdi sta im sve fali :o naime magnet mu dodje ko skener. Tj. znam da se magnet koristi u lecenju i fizijatriji, ali on rece da bi muskarci trebalo da ga nose i na dodjem vesu zbog prostate... :-? preventivno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 29, 2007 9:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Profesor je "prolupao" zbog para. kao sto kaze stara mudrost: "Svako ima cenu"...

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 30, 2007 1:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
dr ivica je napisao:
Profesor je "prolupao" zbog para. kao sto kaze stara mudrost: "Svako ima cenu"...


vrlo razocaravajuce :-? ali verovatno je tako... a pre toga je u istoj emisiji bio direktor fizijatrije prof.dr Kojovic, covek je pricao o MEDICINI i kada je trebalo da obojica budu u studiju i da gledaoci postavljaju pitanja- emisija se zavrsila. :o :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 30, 2007 5:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Jao Iksa ,nek je nama Bog u pomoći ,zdravstvo nam je :o :o :o ,bar da znamo kod koga da ne idemo se lečimo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 01, 2007 3:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Pravo kazes Minja, nego sta ce oni koji ne znaju koga treba da zaobidju :roll: :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 03, 2007 12:58 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Na zalost "ovaca za sisanje" ce uvek biti i nema sanse da se to spreci. Problem je samo sto nema jos funkcionalnih etickih komiteta i drugih esnafskih tela predvidjenih statutom Lekarske komore. Takodje, steta sto mi u ovoj ocajnoj zemlji imamo agencije za sve i svasta, pa i neku Agenciju za lekove i medicinska sredstva (ili kako vec), ali one sluze samo za zgrtanje para postavljenika u njima, a retko se bave ispravljanjem "krvih Drina" u drustvu.

U konkretnom slucaju, terapija magnetima, kao i bilo kakva druga terapija ili dijagnostika koja nema sertifikat takve Agencije, ne bi smela da se reklamira, niti da se upotrebljava, a oni koji to prekrse, kaznjavaju se novcano i zatvorom. U Americi imaju FDA, ovde imamo neku Agenciju i zakon, ali umesto da resetamo sarlatane, nadrilekare i prevarante, u apotekama vidimo homeopatske lekove :o (Ko je dao zeleno svetlo za tu prevaru??!), a na TV-u profesore pulmologije koji bi danas da lece magnetima, a sutra ce i kristalima, gasenjem uglja, bajanjem i svetom vodicom.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 03, 2007 2:26 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Postovani KOKI da Vas pitam nesto:

Dovodim muza kuci sa hemoterapije i imam 1000 pitanja,sta sa zatvorom, sta sa nenormalnim stucanjem,sta sa nervozom, kako se boriti sa niskom hemoglobinom (lekari nam nista ne pricaju, nemogu ni blizu njih kad su na klinici, obicno sestre ukljucuju terapiju po protokolu) a koga ja da pitam a? nego komsinice babe i slicno.I zasto nase pacijente leci Brojs,aloja,Roso,casopisi bilje i zdravlje?Zapitajte se.Zato sto izgube vreme po cekaonicama jureci lekare koje su na seminarima,konzilijumima,predavanjima,pa dodjete u situaciju kao ja sa muzem da vam kazu sta ste cekali do sad PA PO CEKAONICAMA.I nemojte da mi kazete kako previse rade i imaju veliki broj pacijenata jer sve njih sam nalazila po privatnim ordinacijama kao konsultante.I kako to da su plate male a svaki cas se otvaraju privatne ordinacije sa opremom kakvu nema klinicki centar pa odakle LOVA?


Scenario ovakav:
ja:dajem rezultate doktorka letimicno pogleda,(pise nesto)
doktorka:pruza mi recepte za lekove kao i prethodni put.
ja:samo da Vas pitam (htela sam da pitam da li mi je smanjila dozu posto mi je bolje)
doktorka:ne odgovarajte nista dok Vas ne pitam (ko na ispitu)
ja:a sta ako ja hocu Vas nesto da pitam, pa Vi me niste ni pogledali a kamoli pregledali.

Zelim Vam da ubrzo zavrsite medicinu i da ne zaboravite da budete prvo covek pa onda lekar i da nisu svi medicinski obrazovani samo su bolesni i treba im par minuta vaseg znanja i paznje.

Svaku srecu i zdravlje Vm zelim i cast izuzetcima (kao Tartufa) koji imaju takta za nas BOLESNE LAIKE.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 03, 2007 2:48 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Postovani dr. Ivice imam par pitanja za Vas
Dali pijete dulkolaks ili senu kad imate zatvor?
Da li detetu dajete kim kad ima gasove?
Da li je i to kaznjivo zakonom znate da se medicinska nacela menjaju?

Kako ce se pronaci lek protiv raka ako zakon zabrani sve?

Sta bi sa do pre nekoliko godina zabranjivanom privatnom lekarskom praksom?


Od cega se prave lekovi od necega sa Marsa, (mozda kad jedna hemoterapija koju moj muz prima kosta tri boce 1800 evra)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 03, 2007 2:51 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Postovani dr. Ivice imam par pitanja za Vas
Dali pijete dulkolaks ili senu kad imate zatvor?
Dali detetu dajete kim kad ima gasove?
Dali je i to kaznjivo zakonom, znate da se medicinska nacela menjaju?

Kako ce se pronaci lek protiv raka ako zakon zabrani sve?

Sta bi sa do pre nekoliko godina zabranjivanom privatnom lekarskom praksom?


Od cega se prave lekovi od necega sa Marsa, (mozda kad jedna hemoterapija koju moj muz prima kosta tri boce 1800 evra)

Da li mislite da je tacna cinjenica da je lek protiv raka poznat ali se ne pusta u primenu zbog monopola na citostatike i zbog ekonomske cinjenice da vise ljudi zivi (citaj zaradjuje) od raka nego sto umire?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 03, 2007 4:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
bobans1983 je napisao:
Postovani KOKI da Vas pitam nesto:

Dovodim muza kuci sa hemoterapije i imam 1000 pitanja,sta sa zatvorom, sta sa nenormalnim stucanjem,sta sa nervozom, kako se boriti sa niskom hemoglobinom (lekari nam nista ne pricaju, nemogu ni blizu njih kad su na klinici, obicno sestre ukljucuju terapiju po protokolu) a koga ja da pitam a? nego komsinice babe i slicno.I zasto nase pacijente leci Brojs,aloja,Roso,casopisi bilje i zdravlje?Zapitajte se..


Apsolutno se slažem sa Vama, ali stvarno nemam predstavu kako bi se mogli boriti protiv toga. Ja sam svojevremeno sve živce pogubila u čekaonicama, šalterima, brojnim uputima, papirima... Ali sad više stvarno ne znam šta sam očekivala od tih doktora, a šta mi nisu pružili. Možda upravo to ... 10 sekundi njihovom vremena.

Ja se iskreno nadam da neću biti takva.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: