Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: akupunktura
PostPoslato: Sub Nov 19, 2005 12:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 15, 2005 5:55 pm
Postovi: 23
U Beogradu su se masovno pojavili doktori i profesori akupunkture. koji lece sve i svasta. predlazem da se otvori forum akupunktura, kako bi se clanovi i ostali posetioci sajta uputili , sta tacno moze da se leci akupunkturom, koliko je ona pouzdana, gde treba otici na akupunkturu....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 19, 2005 2:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Okt 21, 2004 3:02 pm
Postovi: 94
Lokacija: bgd
I meni se dopada ova ideja :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 20, 2007 11:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 12:44 am
Postovi: 8
Nazalost, kod nas se pojavila masa akupunkturista koji svi do jednog imaju mesec ili dva boravka u Kini. I posle tako kratkog vremena usudili su se da sebe zovu akupunkturistima...smesno... jedini koji je zaista kvalitetan kod nas je profesor kineske tradicionalne medicine profesor Serhatlic Smajo,koji je proveo preko deset godina u Kini...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 20, 2007 1:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
A da niste Vi doticni profesor pa vrbujete klijente??? :lol: I nick Vam se uklapa u opis posla. Ipak, savet- ne preterujte sa reklamom, najcesce previse eksponiranja bude kontraproduktivno. Lepo se vidi da ste se registrovali da bi obezbedili besplatnu reklamu. Doduse, moze Vam se jer su moderatori dali kolektivni otkaz, pa ovde svako moze da vrslja kako mu volja... . A jel taj prof. inace doktor medicine? :roll:

Skrecem paznju ljudima koji traze pomoc- obratite se Vasim lekarima (to su oni ljudi u belim mantilima a rade u klinickom centru, domovima zdravlja, ambulantama... secate ih se...), oni su JEDINI koji mogu da Vam pomognuna pravi nacin.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 20, 2007 2:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 12:44 am
Postovi: 8
postovani Iksa, pre svega ovo za nick je bilo veoma duhovito... a za doktore i akupunkturu niste u pravu... jer, na studijama medicine koje traju sest godina niti jedno jedino predavanje nije posveceno akupunkturi. To znaci da kad neko postane doktor medicine ne stice ama bas nikakvo znanje kad je akupunktura u pitanju. Naravno, isto tako postaje veoma strucan kad je savremena medicina u pitanju... Zar ne? Dakle, nosenje belog mantila ne daje za pravo da se covek proglasi doktorom akupunkture, jer nije imao prilike gde da je nauci. A za ovog strucnjaka za akupunkturu znam,jer sam isao kod njega na tretmane i preko par ljudi znam da je proveo dugi niz godina u Kini... pa racunam-ko moze da mi pomogne, neko ko je bio do Kine turisticki(mesec dana) ili neko za koga pricaju da je tamo dugo ziveo i radio? :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 20, 2007 4:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Pitanje je glasilo da li je zavrsio ovaj "nas" regularni medicinski fakultet. Ocito nije. I, naravno da na fekultetu ne postoji takav predmet jer nas tamo uce da ljude lecimo :lol: :roll: .

Danas imamo citav spektar prirodno "nadarenih" ljudi- toliko "iscelitelja", baba sa koje namestaju kosti, bioenergeticara... pa kako ko voli... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 20, 2007 6:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Smajo? Nije li on vezbao kung fu u Kini i to mu je bio glavni motiv boravka tamo? Od kada je postao profesor? Na kom fakultetu? Mislim da u Srbiji nema nacina da se nostrifikuju kineske akupunktoroloske diplome.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: nesterilisanje igala u ordinaciji Yin Yang
PostPoslato: Čet Apr 17, 2008 4:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 17, 2008 4:05 pm
Postovi: 3
Evo, skoro se ukljucih na ovaj forum. S obzirom da sam lekar, ne mogu a da ne upozorim ljude sa foruma na opasnost koju nosi sa sobom odlazak na lecenje u ordinaciju YinYang koju drzi izvesni Smajo Serhatlic. Naime, ovaj nazovi akupunkturolog ne sterilise iglice na valjan nacin. Imao sam prilike da odem u njegovu ordinaciju na tretman i zapanjio sam se kada sam video da za sterilizaciju igala koristi UV sterilizator.Inace, za one koji to ne znaju ovi sterilizatori ne ubijaju HIV i hepatitis B virus. Dakle, ljudi pazite se, postoji velika mogucnost da se na ovaj nacin dobije nesto od pomenutih oboljenja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: lazni profesor i lekar akupunkture
PostPoslato: Čet Apr 17, 2008 7:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 17, 2008 7:04 pm
Postovi: 2
ma, ljudi taj nazovi profesor serhatlic smajo je nadrilekar,a od pre desetak godina se bavi akupunkturom koju je ucio na par kurseva u inostranstvu.mozete misliti, sam sebi je dao titulu lekar, a na to jos i profesor ?!!! ko sve danas sebe naziva lekarom? strahota! ja u akupunkturu verujem, ali ne ako seanse pruza samozvani lekar serhatlic,koji je ucio kung fu, a odjednom pozeleo da bude i lekar, pa uz to jos i profesor. ali, izgleda da je kod nas sve moguce... nadam se da ce se uskoro pojaviti neka sluzba koja ce proveravati kredibilitet ovakvih samozvanih lekara kao sto je taj serhatlic smajo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 18, 2008 1:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Ja sam imala srece kod tog lekara. Odbio je da mi radi akupunkturu zato sto mi ne moze pomoci. Kaze... mnogo losa karma. Eto bar je prema meni bio posten. Mozda je dobar psiholog jer ja i nisam imala nameru da dopustim da me bockaju no otisla na "dijagnostiku" da skinem prijatelje sa vrata :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lazni profesor i lekar akupunkture
PostPoslato: Ned Apr 20, 2008 12:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 20, 2008 12:09 am
Postovi: 2
petargal je napisao:
ma, ljudi taj nazovi profesor serhatlic smajo je nadrilekar,a od pre desetak godina se bavi akupunkturom koju je ucio na par kurseva u inostranstvu.mozete misliti, sam sebi je dao titulu lekar, a na to jos i profesor ?!!! ko sve danas sebe naziva lekarom? strahota! ja u akupunkturu verujem, ali ne ako seanse pruza samozvani lekar serhatlic,koji je ucio kung fu, a odjednom pozeleo da bude i lekar, pa uz to jos i profesor. ali, izgleda da je kod nas sve moguce... nadam se da ce se uskoro pojaviti neka sluzba koja ce proveravati kredibilitet ovakvih samozvanih lekara kao sto je taj serhatlic smajo


Zamolio bih da ovakve glupe izjave ne pises kad nemas pojma. Coveka poznajem licno, bavi se ovim poslom vec preko 20 godina (ja sam ga upoznao pre 20 godina a tad je vec uveliko radio), i to uspesno (sto je vec merilo za sebe). I nije ucio kung fu, sto vec dokazuje da ispaljujes izjave na slepo, vec tai chi chuan-om. Njemu vise verujem nego nasim lekarima koji idu po principu "ajmo prvo sve moguce lekove da ti utrpamo da vidimo hoce li to pomoci". Uz to, nasi coravci od lekara nece da prihvate akupunkturu kao validan metod lecenja dok on prihvata njih. On ce uvek odbiti nekoga koga on ne moze da izleci ili kome je zapadna medicina potrebna, tipa hirurgija ili nesto slicno.

Da zna svoje znanje, zna. Da je dobar, jeste. Da li da probate ili verujete? Savrseno me briga. Ako vam treba pomoc mozete a ne morate kod njega. Nit meni znaci nit mene remeti samo necu da neki tamo lezilebovici pricaju kako veruju u akupunkturu a ovamo sve koji se bave time, a nisu kinezi, odmah vredjaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lazni profesor i lekar akupunkture
PostPoslato: Ned Apr 20, 2008 11:24 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
calacab je napisao:
nasi coravci od lekara nece da prihvate akupunkturu kao validan metod lecenja dok on prihvata njih.


:o :lol: :lol: e sada mu skidam kapu :lol: .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 20, 2008 12:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 20, 2008 12:09 am
Postovi: 2
E da, da se ispravim, mada je irelevantno za ovu temu. Juce sam od uspavanosti pobrkao i greskom ubacio da se bavi covek tai chi chuanom. Sad me nemojte pitati cime se tacno bavio jer ne znam kako se pise celokupno :D

Iksa, ja samo iz licnog iskustva navodim podatke o njemu. Izlecio sam kod njega bolest koju zapadna medicina i dan danas smatra neizlecivim. Da kucnem o drvo, taj problem ja vise nemam vec 18 godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 26, 2008 8:46 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 26, 2008 8:31 am
Postovi: 216
Lokacija: planet earth
Akupunktura je prihvacena na u nekoliko zemalja ex-YU, koliko se ja secam prva prava akupunktura u okviru medicine u regijonu - pocela je u zagrebu ranim devedesetima kao poslediplomsko usavrsavanje u trajanju godine dana. Danas se koristi kao pomocna terapija kod odredenih bolesti u nekim Klinickim centrima.

Normalno da postoji razlika radi li akupunkturu lekar ili neki vrac koji o bolestima zna jedino da su za sve krivi "doktori" i zvanicna medicina koja dize ruke.

A tek higijena, sterilizacija i slicno....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lazni profesor i lekar akupunkture
PostPoslato: Sre Sep 10, 2008 11:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 10, 2008 10:49 pm
Postovi: 4
Iksa je napisao:
calacab je napisao:
nasi coravci od lekara nece da prihvate akupunkturu kao validan metod lecenja dok on prihvata njih.


:o :lol: :lol: e sada mu skidam kapu :lol: .



:lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: