Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: hlamidija - testiranje, smetnje
PostPoslato: Sre Avg 16, 2006 8:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 16, 2006 8:17 pm
Postovi: 8
Lokacija: subotica
Pozdrav!
Pre 3 meseca mi je ustanovljena Chlamydia Trachomatis, testirao sam se DIF metodom u Medlabu u Subotici.
Doktor mi je prepisao Ciprocinal 500mg dvaput dnevno x 10 dana, pa zatim Runac 1 tableta ujutro i uvece x 10 dana.
Interesantno je da mi je doktor slucajno predlozio da se testiram i tako sam otkrio Clamydiu. U to doba sam imao novu devojku sa kojom jos nisam imao polne odnose (osim poljupca!!!), a pre toga mozda godinu dana nisam imao devojku (sex); tako da sam gotovo ubedjen da sam preko pljuvacke dobio Chlamidiu.
Doktor - urolog mi je ustanovio zbog blagog bola na testima nakon pritiska prstima, da treba da se ispitam na ovu bakteriju.
Posle ispitivanja, pa terapije koju sam redovno sproveo, sam osetio smetnje, odnosno bolove u predelu prostate i testisa!
Posle 1 meseca nakon terapije, test na Clamidyu je bio negativan, a i drugi test danas nakon drugog meseca nakon terapije je negativan.
Tegobe i dalje osetim, odnosno kao da nije sve u redu (secam se kako pre ovog celog dogadjaja nista nisam osecao ni bol, niti kakav osecaj nelagode).
Da li je moguce da sam se izlecio, iako osecam ove tegobe.
Da li je moguce da test gresi?
Odakle tegobe mogu poticati?
Inace primecujem da izbacujem manje sperme kod ejakulacije.
Sex nisam upraznjavao, da ne bih zarazio devojku, a i naravno prestao sam sa njom da se vidjam (cak ne znam da li ona ima Chlamidyu)...
Posle ove terapije lekovima se nekako generalno losije osecam, slabiji sam fizicki i depresivniji...
Takodje mi je stalno nekakav neprijatan ukus u ustima, cega ranije nije bilo!?
Pomalo kao da nisam ubedjen da je bakterija uklonjena lekovima, iako test kaze drugacije, jer osecam one bolove koje sam naveo (blagi bolovi).
Istovremeno sam prilikom prvog testa testirao i sadrzaj urina i sperme, na bakterije, chlamydiu, mycoplasmu, ureaplazmu. Znaci jedino u brisu uretre je pronadjena samo Chlamydia.
Moze li mi neko dati neki savet uvezi ovoga svega, a ja nameravam da istrajem sa testiranjima i lecenjima, bez obzira koliko da kosta.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hlamidija - testiranje, smetnje
PostPoslato: Sre Avg 16, 2006 11:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 08, 2006 3:07 pm
Postovi: 36
Lokacija: Zrenjanin
> DIF metodom u Medlabu u Subotici.

Da li se to radi na bris iz urinarnog kanala?

> Interesantno je da mi je doktor slucajno predlozio da se testiram i tako sam otkrio Clamydiu.

Sto si uopste isao kod doktora?

> U to doba sam imao novu devojku sa kojom jos nisam imao polne

Chlamidiju si mogao imati od ranije a da ona nije davala nikakve simptome. A mogao je i test biti lazan. Tj. nemas ti nista nego je test lazno bio pozitivan. Nije mi jasno zasto lekari insistiraju na antibioticima odmah posle prvog testa.

> pritiska prstima

Naravno da ce da te boli kad te stiska. :)

> Posle ispitivanja, pa terapije koju sam redovno sproveo, sam osetio smetnje, odnosno bolove u predelu prostate i testisa!

Lekovi se prirodno nagomilavaju u besici i slicno. Moguce je da si osetio promene zbog lekova.

> Posle 1 meseca nakon terapije, test na Clamidyu je bio negativan, a i

Blago tebi.

> Tegobe i dalje osetim, odnosno kao da nije sve u redu

Pazi! Autosugestija je mnogo mocna stvar. Covek moze da ozdravi a moze i da se razboli. Posmatraj svoje telo u celosti. Nemoj da mislis negativno. Moras misliti pozitivno i kad si zdrav i kad si bolestan.

> Da li je moguce da sam se izlecio, iako osecam ove tegobe.

Pitanje je sta znaci "izlecio" !?

> Da li je moguce da test gresi?

MOGUCE JE!!!

> Odakle tegobe mogu poticati?

AUTOSUGESTIJA, LEKOVI, LOSE RASPOLOZENJE!

> Inace primecujem da izbacujem manje sperme kod ejakulacije.

Procitaj malo po konferenciji. Kolicina izbacene sperme i plodnost muskarca jako zavisi i varira od ritma. Tj. jako je bitno da li apstiniras ili imas odnose 2-3 puta nedeljno ili 2-3 puta dnevno. Normalno je da ako imas odnose precesto da ce se kolicina ejakulata smanjiti. Takodje vremenom ako apstiniras treniras prostatu da manje radi sto NIJE DOBRO!

> Sex nisam upraznjavao, da ne bih zarazio devojku, a i naravno prestao sam sa njom da se vidjam (cak ne znam da li ona ima Chlamidyu)...

Zao mi je zbog tebe i devojke. Chlamidija ne sme da bude rastavljac.

> Posle ove terapije lekovima se nekako generalno losije osecam, slabiji sam fizicki i depresivniji...

Procitaj kontraindikacije na uputstvu od leka. Ima tamo svasta. Ovo je sasvim moguce.

> Takodje mi je stalno nekakav neprijatan ukus u ustima, cega ranije nije bilo!?

Ovo je isto efekat lekova. Poremetio si prirodnu bakterijsku ravnotezu u ustima. Trosi vise tecnosti i jogurta.

MISLI I RADI POZITIVNO NEMOJ DA SI DEPRESIVAN. VRATI SE DEVOJCI ILI NADJI NOVU. AKO NE NAMERAVAS DA PRAVIS DECU KORISTI KONDOM I TO JE TO.

PAZI NEMOJ MESATI GENITALNE POLJUPCE OD OBICNIH. Chlamidija se moze preneti genitalnim poljupcem. Obicnim poljupcem se moze preneti ako je osoba jako zarazena pa ima chlamidiju i u krvi. Chlamidija moze kod muskaraca biti u uretri pri vrhu penisa a moze biti i u krvi a ne mora. Takodje moze biti u oku.

_________________
Srdačan pozdrav, Viktor!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 21, 2006 5:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 16, 2006 8:17 pm
Postovi: 8
Lokacija: subotica
cao
hvala ti na odgovoru, stvarno se bolje osecam posle tvojih utesnih reci, pa cu malo da razmislim o svemu...
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Sub Avg 26, 2006 12:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
poznato je u praksi da mnogi pacijenti nakon lecenja hlamidije osecaju i dalje tegobe na subjektivnoj bazi, znaci izleceni su, ali imaju utisak da smetnje i dalje postoje. Ukoliko ti je bio negativan nalaz treba da se opustis i ne razmisljas o tome, najverovatnije si izlecen.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 37 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: