Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Da li su ovo gljivice na testisima? Kako reagovati?
PostPoslato: Sub Dec 03, 2011 2:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 9:38 pm
Postovi: 28
Писао сам већ да изгледа имам проблем са гљивицама на ногама, али ми нико није одговорио. Отишао сам у апотеку и објаснио сам им проблем и они су ми рекли да могу бити гљивице и дали ми крему против истих. Мажем већ неко време и могу да кажем да се знатно смањило.

Међутим управо сам приметио да на тестисима имам црвенило и да сврби с времена на време. Погледао сам сада мало боље и видео да је кожа на једном месту тамнија и да је слична оној на ногама, са изузетком што се не гули. Моје питање је да ли ја смем да користим исту крему и против овога?

Немам могућност да одем код лекара за сада...

Одговорите било шта.
Хвала.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li su ovo gljivice na testisima? Kako reagovati?
PostPoslato: Pet Dec 09, 2011 6:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 9:38 pm
Postovi: 28
Hoće li neko da pomogne ili da kupim ribaću četku i da se počešem k'o čovek?

Ne mogu da se lečim kada ne znam šta mi je... Čitam ovaj forum danima i ne mogu da nađem nikakav odgovor...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li su ovo gljivice na testisima? Kako reagovati?
PostPoslato: Pet Dec 09, 2011 7:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Tu promenu bi trebalo da pogleda doktor i onda ce moci da se leci.
Pitanje da li moze ista krema je neozbiljno jer nisi naveo ni koja je krema mazana na noge.
Inace, ako doktor nije opcija probaj sa kremom triderm, ona ima 3 komponente i verovatno ce pomoci, al ako si gljivice moguce da ce samo da ih zaleci na neko vreme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li su ovo gljivice na testisima? Kako reagovati?
PostPoslato: Pet Dec 09, 2011 9:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 9:38 pm
Postovi: 28
Pisao sam na mnogo mesta mnogim ljudima, pa nisam ni ukapirao gde sam šta pomennu.

Krema se zove mycoApaisyl.

Cilj mi je bio da "preživim" do dolaska kod lekara koji će da bude u drugoj polovini decembra, još nekih 20 dana. Ne samo da sam uspeo nego je pocelo i da se povlači. Istina sporo, ali ide i ne odustajem.

Danas sam bio u apoteci da pitam da li mogu da koristim ovo za kožu oko testisa (nisam siguran kako se zove pa ću je ovako osloviti) i između nogu. Objasnio sam da imam gotovo iste simptome kao na nozi : crvenilo, svrab s vremna na vreme, koža je kao plastificirana, s tim da se ne guli nego je počela kao da se peruta. Kada sam video ovo ja sam počeo da koristim tu kremu. Danas su mi dali isti proiyvod samo u tecnom stanju jer će mi biti lakše da se maže.

Probaću ovo pa ću da vidim. Do tada mi treba nekoliko saveta koji bi mi pomogli. Da li ovi gore simptomi stvarno ynači da su gljivice? Rekli su mi u apoteci da ove sa nogu ne mogu da se prenesu gore, nego da su to druge u pitanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li su ovo gljivice na testisima? Kako reagovati?
PostPoslato: Pet Dec 09, 2011 9:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 9:38 pm
Postovi: 28
Još jedno pitanje. Koliko se ovo lako prenosi, ako su gljivice? Peškirom? Sapunom? Odećom? Dodirom? pitam ovo i za širenje po meni, a isto tako i na druge.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li su ovo gljivice na testisima? Kako reagovati?
PostPoslato: Sub Dec 10, 2011 3:44 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Ukucaj na google "tinea" ili "ringworm" pa vidi slike, tako izgleda gljivicna infekcija i vidi da li je kao to tvoje. Takodje iscitaj tekstove na t temu, al kod dr cim pre!

Prenosi se direktnim kontakotm, ne bas lako ali mozes samom sebi da prenes sa jednog dela tela na drugi... Ne bi bilo lose da odvojenim peskirom brises to mesto. Za noge naravno isto poseban peskir.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li su ovo gljivice na testisima? Kako reagovati?
PostPoslato: Sub Dec 10, 2011 10:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 9:38 pm
Postovi: 28
Хвала много на одговору.
Погледао сам слике. Ишао сам одмах на гугл слике. Нисам знао да може тако гадно да буде. Што се тиче онога на ногама, било је слично, јер сам сам себе лечио, а нисам знао шта лечим.
Ако неко ово буде прочитао, верујте ми да то никако не треба да радите. Ја сам мало заражено место на нози између малог и домалог прста успео да раширим по свим прстима десне ноге и да доведем до тог стадијума да сам једва савијао прсте јер је постојала могућност да ми пукне кожа... А после само 2 ДАНА мазања сам се вратио на савитљиву кожу, а ево после мање од две седмице пролази. Ово јесте тема за "дерматологију" али мислим да је корисно.

А што се тиче коже око тестиса то није ни приближно гадно као на сликама, али има сличности. Надам се да ћу успети, ако ништа више, оно бар да локализујем док не дођем код лекара.

Питање:
Ако је тачна информација да оне са стопала нису оне исте између ногу, а преносе се додиром ја не знам како сам их покупио. Ја немам сексуалне односе, нити сам их икада имао. Ја не знам како да се заштитим. Имате ли неки савет?
Једино што ми пада на ум јесте да сам дотакао нешто што је неко има то додирнуо... Руке перем свако мало. Кожа ми је сува на рукама од пречестог (ако је то могуће) прања. Имунитет је могуће да је пао. Услови за гљивице су погодни јер се знојим као свиња, а и стално седим па је међу ногама топло и влажно, али не знам како сам то покупио... али то и није проблем, то је што је, али како да се заштитим у будућности?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li su ovo gljivice na testisima? Kako reagovati?
PostPoslato: Sub Dec 10, 2011 10:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 9:38 pm
Postovi: 28
Још нешто.

Да ли је довољно прање на 60 степени? Ако није, неки савет шта могу да радим да то решим пошто не могу да перем на вишој температури.
Веш ми није толиког квалитета... После прања ја га пеглам, можда и та температура може нешто да убије... Сваки савет слушам.


Перем у заједничкој праоници са људима из дома (не мешамо веш, али у истој машини перемо) да ли то може да изазове проблеме?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li su ovo gljivice na testisima? Kako reagovati?
PostPoslato: Pon Dec 12, 2011 10:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
prvo treba videti da li jesu gljivice u preponama ili samo ojed...
inace gljivice u preponama se ne prenose polnim putem, a javljaju se u pregibima kada je vlazna sredina, a kazes da se dosta znojis, pa eto moguceg uzroka...nemaju veze sa gljivicama na stopalima...
bitna je na prvom mestu dobra higijena, da se trudis da pregibi budu uvek suvi, i da ves bude uvek suv, cist i udoban, mekan, bez krutih ivica i savova koji iritiraju i gule kozu...nosi beli pamucni ves koji moze da se iskuva...
savetujem svakako odlazak dermatologu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li su ovo gljivice na testisima? Kako reagovati?
PostPoslato: Čet Dec 15, 2011 9:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 9:38 pm
Postovi: 28
Kako vreme prolazi sve vise sumnjam da su gljivice u pitanju. Najvise me cudi sto gotovo nema nikakve reakcije na kremu koju koristim protiv gljivica. Jedino sto je dobro je da se ne siri...

Problem je sto kada sam stvljao nije propolosivu neku kremu ili Pavlovicevu mast opet nije reagovalo. Ono svrbi kada mu se svrbi i crveno je... Izmedju nogu je cudno... Imam probleme sa hemoroidima (neki balzam "Hemo stop") pa kada koristim tu kremu na jednom delu problematicne koze manje svrbi, ali ne resava problem... Koza na tom mestu je manje iritirana, ali kao da hoce da se peruta, ali skroz sitno...

Mislim da imam i strije, ako je to moguce dobiti na ovim mestima...

Trebalo bi u ponedeljak, najkasnije u utorak da idem kod lekara.

Treba mi savet. Putujem autobusom 25 sati... Kako pripremiti kozu testisa i oko nje za tako nesto?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li su ovo gljivice na testisima? Kako reagovati?
PostPoslato: Čet Jan 05, 2012 10:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 9:38 pm
Postovi: 28
Bio sam kod lekara i rekli su mi da su gljivice.

Dobio sam terapiju. Imam dve kreme i Hipermangan.

Receno mi je da ide prvo hipermangan pa jedna krema 5 dana, pa onda druga krema 7 dana, ali nisam pitao da je hipermangan podloga i drugoj kremi...

Ako ima neko ko bi mi mogao pomoci neka mi pise na pp.

Imena krema nisam pisao da neko ne bi pokusao sam sebe da leci i tako sebi nanese vise stete nego korist.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li su ovo gljivice na testisima? Kako reagovati?
PostPoslato: Ned Jan 08, 2012 10:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
hipermangan se koristi za ispiranje povrsine koze, potom osusi i namazi kremu, pretpostavljam da to mozes bez problema praktikovati i kod druge kreme...prouci naravno i uputstvo za uporebu tih krema...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li su ovo gljivice na testisima? Kako reagovati?
PostPoslato: Uto Jan 10, 2012 2:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 9:38 pm
Postovi: 28
Druga krema je Lamisl.

HVALA VAM MNOGO!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li su ovo gljivice na testisima? Kako reagovati?
PostPoslato: Pon Jan 16, 2012 11:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 9:38 pm
Postovi: 28
Imam još pitanja!

Mažem kremu lamisil na skrotumu i nazad sve do početka kičme.
Gljivice se polako povlače, ali ne verujem da će da se povuku do kraja preporučene terapije dermatologa. Nisam u mogućnosti da idem ponovo na kontrolu.

Pitanje je da li smem da mažem koji dan duže Lamisil jer se plasim da ne bide kakvih posledica na testisima? Za sada nema ni jedan jedini negativni simptom ni na čemu.
Dermatolog mi je dao da mažem 2 nedelje. Danas je 8. dan i ako nastavi ovom brzinom da se povlači neće se povući do 14. dana.

Šta da radim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li su ovo gljivice na testisima? Kako reagovati?
PostPoslato: Sre Jan 18, 2012 4:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 9:38 pm
Postovi: 28
Ostalo je 4 dana do kraja terapije. Molim za savet! Da li da nastavim sa istom ili da prestanem? Nije izleceno, ali ima pomeranja na bolje! Nece biti izleceno za ova 4 dana!

Smem li Lamisil da mezem duze od dve nedelje na skrotumu? Ne zelim da imam probleme vece nego sto imam sada.

Citao sam upustvo i nasao sam podatak da se za neke tipove maze jedna nedelja, za neke jedna do dve, a za neke dve nedelje. Kaze da i posle terapije krema deluje...

Savet!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: