Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Decak od 8 godina i pisa
PostPoslato: Čet Mar 23, 2006 10:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 23, 2006 10:36 pm
Postovi: 9
Moj sin ima 8 godina i od rodjenja ima, tacnu dijagnozu ne znam, ali na internetu sam nasla termin, sakriven penis. Znaci ovako kad je u normalnom stanju, penis mu nije dug ni 2 cm, ali kad izmerim od pubicne kosti, do vrha ima 5,5 cm. Negde sam citala da se tako i meri. Napominjem da su ga lekari gledali i kad se rodio i par pedijatara i nekoliko hirurga i niko nije rec rekao, iako sam ja kontrolisala ima li fimozu i slicno.
Postoji li neki nacin da se to resi? Kad penis pocinje da raste, i ima li negde na netu tabela mera kolki treba da bude penis u toj dobi, kako se meri i slicno...

Druga stvar u vezi njega je sledeca.
Primecujem da gotovo i nema spontanih erekcija, znaci ne desi se da ga nocu pokrivam, a da ima erekciju, ili da ustane ujutru sa erekcijom, a znam da mu se to ranije desavalo. On mi kaze, kad pricamo o tome, da mu se erekcije desavaju kad pravi vezbice, znaci kad navlaci kozicu zbog fimoze, i kad vidi neku scenu na TV, ali kad je sam, jer kad smo mi tu, stidi se i da gleda.

Pitam lekara kad je normalno i kako pocinju erekcije, te spontane?

Mozda sam bila malo konfuzna, ali sam jako uplasena za svoje dete, posto me strah da nema nekih problema kasnije, jer su deca vec pocela da mu govore da ima malu pisu, a znate kako vec deca znaju da budu osetljiva na to.

Ako sam bila zbrkana, to je od straha...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 23, 2006 10:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 23, 2006 10:36 pm
Postovi: 9
Inace da dodam da dete nema fimozu, klasicnu, vec mu je kozica malo tesnja kad je penis u erekciji, tako je doktor rekao i rekao je da mazemo pomadicom, a da mali malo navlaci da se kozica prosiri.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 27, 2006 2:55 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:31 am
Postovi: 599
Lokacija: Kragujevac
Pogledajte ovo, tu ima i neka tabela. http://www.drgreene.com/21_652.html

Spontane erekcije ne treba da ima do puberteta.

_________________
Internet ne sme da bude zamena za posetu lekaru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 29, 2006 5:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 23, 2006 10:36 pm
Postovi: 9
Od svih mogucih tabela na internetu, naleteli smo na istu :roll:
Hvala u svakom slucaju, ovo za spontane erekcije nisam znala, ima li neki napis o tome negde, ja ne mogu naci.

Volela bih da mi doktor koji uredjuje ovaj podforum, Dr.VinkaVukotic, kaze u vezi tog problema koji sam eto sama dihjagnosticirala, bas uz pomoc tog napisa koji mi je i Filip nasao, sakriven penis. Sta uraditi u vezi ovoga, kad uraditi, kako pomoci detetu koje mi se svakog dana vraca besno sto ga drugovi diraju u vezi velicine pise. A deca su cudo, kad vide da nekog nesto povredjuju kao vrane su, kopaju tu gde krvari!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 30, 2006 12:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:31 am
Postovi: 599
Lokacija: Kragujevac
Doktorke Vinke odavno nema (više meseci unazad), tako da bi to čekanje na njen odgovor malo potrajalo.
Treba da se konsultujete sa dečijim urologom, da Vam on da svoje mišljenje.
Ako je u pitanju skriveni penis, onda to može da se operiše, i kasnije nema problema, a da bi se videlo da li je mikropenis mora da sačeka da se završi pubertet pa da se vidi kolika je stvarno veličina penisa kada se završi rast u pubertetu, može da se desi da naglo "iznikne".
Sve te tabele su manje-više iste, a ta je jedna od sveobuhvatnijih, to Vam je dovoljno.
Ako se uzme u obzir da ga deca dosta zadirkuju i da može od svega toga da ima i psihičke traume kasnije, ne treba da čekate, već da ga što pre vodite kod dečijeg urologa (to nije isto što i urolog za odrasle).

_________________
Internet ne sme da bude zamena za posetu lekaru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Decak od 8 godina i pisa
PostPoslato: Uto Jun 11, 2019 5:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 11, 2019 5:24 pm
Postovi: 2
Moj sin ima 12 god i penis oko 10 cm. Jel to normalno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: