Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Fimoza
PostPoslato: Ned Maj 19, 2013 12:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 08, 2013 7:52 pm
Postovi: 8
Imam 17 godina i imam fimozu mislim da je teži oblik
Odlučio sam se na operativni zahvat
Sada me zanima da li u sklopu cirkumcizije se i testisi diraju(režu,operišu i sl.)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fimoza
PostPoslato: Pon Maj 20, 2013 10:25 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Зашто би се тестиси дирали? Фимоза нема никакве везе с њима.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fimoza
PostPoslato: Pon Maj 20, 2013 3:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 26, 2011 12:04 am
Postovi: 267
Pozdrav.

Nemoj sam zaključivati i odlučivati ništa te postavljati dijagnoze - javi se urologu na pregled.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fimoza
PostPoslato: Čet Maj 30, 2013 7:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 08, 2013 7:52 pm
Postovi: 8
OK,hvala :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fimoza
PostPoslato: Čet Maj 30, 2013 9:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
kod operacije fimoze "dira" se samo kozica, i nista drugo, bez brige...ako imas problem sa fimozom javi se naravno urologu, najbolje je da to sto pre resis...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fimoza
PostPoslato: Pon Jun 10, 2013 6:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 08, 2013 7:52 pm
Postovi: 8
Danas sam išao urologu i on je mi je dao neki gel Kuterid D da probam prirodnim putem
Rekao je da dođem u avgustu na kontrolu i ako bude potrebno biću obrezan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fimoza
PostPoslato: Pon Jun 10, 2013 7:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Jel ti je rekao kako da mažeš? Ne smeš više od 5-7 uzastopno, mora pauza pa onda opet..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fimoza
PostPoslato: Sub Jun 15, 2013 7:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 15, 2013 11:55 am
Postovi: 3
Imam 17 god. i mislim da imam fimozu. :oops: Naime,nikada nisam mogao da vratim kožicu preko glans penisa,pogotovo kada je u erekciji.Tada vidim samo mali dio glavića,a kada mi je spustan čini mi se da bih mogao preći kožicom do kraja,ali se nikad nisam usudio da to pokušam,jer se bojim da ću dobiti parafimozu. :(
Sad,da li je kod mene teži ili blaži oblik fimoze i da li imam nekih šansi da to prevaziđem prirodnim putem(vježbanjem) ili ću ipak,kad tad,morati na operaciju???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fimoza
PostPoslato: Pon Jun 17, 2013 11:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 08, 2013 7:52 pm
Postovi: 8
Ove vježbe mi ne pomažu,ali urolog je rekao da se javim u avgustu.Međutim ako me bude u avgustu operisao,zanima me hoću li se oporaviti do početka školske godine
(septembar)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fimoza
PostPoslato: Uto Jun 18, 2013 3:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 26, 2011 12:04 am
Postovi: 267
Hoćeš pošto je oporavak kratak (osim što se moraš uzdržavati od seksualnih odnosa naravno malo duže), osim ako to ne budeš radio baš poslednjih dana avgusta. Bez brige, za sada samo radi što ti je doktor rekao i opusti se, možda probaj i neke vežbe blagog rastezanja kožice (guglaj).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fimoza
PostPoslato: Sre Jun 19, 2013 9:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 08, 2013 7:52 pm
Postovi: 8
Ako me budu operisali najviše me brine to sa frenulom(presecanje),a i osjetljivost glavića.Već kod kuće diram glavić što češće(otkriveni dio).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fimoza
PostPoslato: Uto Jun 25, 2013 2:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 25, 2013 2:07 am
Postovi: 1
E ovako vidim da mnogi imaju problem sa fimozom i da ovde mnogi govore pogresne informacije.Potrudicu se da odg na sva pitanja koja sam video da postavljate .Ja imam 18 god i pre tri nedelje sam operisao fimozu . Mozete operaciju obaviti privatno (cene se krecu 400-600 evra) ili u drzavnoj bolnici ..Operacija traje oko 20 min najduze i ne oseti se verujte mi ,cak ni anestezija ne boli,oseticete vise neprijatan osecaj u penisu mada sam se ja anestezije najvise i plasio.. Nakon toga mirujete oko 2 sata u bolnici zbog anestezije naravno nikako ne smete jesti pre operacije.. Odmah potom idete kuci sutradan se vracate na previjanje ,prve nedelje piju se lekovi koje vam doktor prepise ,ispira se penis kamilicom i menja se gaza nakon svakog ispiranja .Dva puta dnevno se vrsi ispiranje i menjanje gaze .. Nemoj te da panicite ako vam ide krv prva 4 -5 dana jer se sa njom izbacuje gnoj koji se javlja nakon operacije.Nakon nedelju dana idete da vadite konce ,meni licno nisu odmah sve izvadili ,neke su ostavili i tek nakon dve nedelje su izvadili preostale..Kupanje prve nedelje ne sme da vam se sliva voda na penis ,morate zastiti nekako najbolje je zaviti peskirom i staviti kesu preko ,druga nedelja perete penis sapunom (bejbi nikako neki drugi)i previjate gazom..Treca nedelja izvadjeni su svi konci peremo jos uvek sapunom penis i stavljamo gazu..Na kraju trece nedelje sve se vraca u normalu ,mozete se normalno kupati ,imati seksualne odnose (mada prvom probajte sami ako malo boli steze sacekajte jos koji dan.. Sto se vise ceka to je gore ,mozete dobiti i rak penisa,ili ako previse vucete kozu pokusavate da rastegnete docice do parafimoze sto je jos gore od fimoze jer vam koza spadne i ne moze da se vrati i operacija je komplikovanija.. Nadam se da sam odg na sva vasa pitanja ,verujte mi obavite ,mnogo je bolje ,poz svima srecno ..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fimoza
PostPoslato: Sre Jul 31, 2013 4:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 31, 2013 4:28 am
Postovi: 1
Pzdrav. Imam problem kada mi je penis u erekciji mogu navuci kozicu do pola glavica a kada je opusten mogu skroz međutim kozica koja povezuje glavic sa tjelom povlaci glavic skroz prema dolje. Citao sam kako mogu prirodnim putem to rijesiti pa sam odlucio raditi vijezbe hoce li mi to pomoci? I u erekciji kozica se skupi ispod glavica hoce li i taj problem rijesiti vijezba i hoce li se produzit vijezbom zilica koja povezuje glavic i tijelo???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fimoza
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 1:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 26, 2011 12:04 am
Postovi: 267
Mario2111 je napisao:
Pzdrav. Imam problem kada mi je penis u erekciji mogu navuci kozicu do pola glavica a kada je opusten mogu skroz međutim kozica koja povezuje glavic sa tjelom povlaci glavic skroz prema dolje. Citao sam kako mogu prirodnim putem to rijesiti pa sam odlucio raditi vijezbe hoce li mi to pomoci? I u erekciji kozica se skupi ispod glavica hoce li i taj problem rijesiti vijezba i hoce li se produzit vijezbom zilica koja povezuje glavic i tijelo???

To što povezuje glavić i kožu naziva se frenulum, i on se ne može prirodno produžiti, pa ako previše povlači glavić ka dole mora se rešiti kraktkom i bezbolnom intervencijom - frenulotomijom. Pored toga ako postoji problem fimoze on se rešava dodatno, ali to će ti već reći urolog kada odeš na pregled koji ti toplo preporučujem.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: