Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Rak testisa??
PostPoslato: Sub Avg 20, 2005 1:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 2:34 pm
Postovi: 4
Intresuje me gde mogu da pročitam dobar tekst o ovoj OPAKOJ bolesti...POMOĆ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 23, 2005 5:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 11, 2004 2:09 am
Postovi: 103
Lokacija: Beograd
Mozete li nam za pocetak reci kako ste dosli do tog saznanja,sta ste ocecali,sta ste videli i da li ste radili neke analize?
Mozda vam ovde neko da informacije koje bi hteli da cujete!

_________________
Sapienti sat!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 24, 2005 5:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 2:34 pm
Postovi: 4
Ništa konkretno...ali pošto je u poslednje vreme ova bolest sve više rasprostranjena..intresovalo me je kako nastaje..koji su sve simptomi...da li je izlečiva i koliko dugo traje taj proces.!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 26, 2005 9:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 11, 2004 2:09 am
Postovi: 103
Lokacija: Beograd
Tema je veoma opsirna i ozbiljna ali evo izdvajam vest iz dnevnih novina "Glas javnosti" od 22.avgusta 2005. Deo odgovora na pitanje 7thseeker-a se nalazi i u ovom tekstu!



MLADE KOSI RAK I HIV

Zabrinjavajući je podatak koji govori da se svake godine starosna granica obolelih od karcinoma pomera naniže, tako da je danas sve više mladih obolelih od raka. Doktor Dragan Ilić, direktor Studentske poliklinike, kaže da je u poslednjih nekoliko godina u ovoj ustanovi zabeležen porast malignih tumora dojki kod devojaka, dok su kod mladića u porastu maligni tumori testisa.

- U prvih šest meseci ove godine, u našoj ustanovi registrovano je šest novih slučajeva malignih tumora kod mladića i devojaka. Zbog dalje prognoze razvoja takvih bolesti, veoma je važno da se oboljenja dijagnostikuju na vreme i da se na vreme uradi intervencija - objašnjava dr Ilić.

Osim porasta broja obolelih od karcinoma među mladima posebno zabrinjava porast zaraženih HIV virusom. Poređenja radi, u Centru za prevenciju side, koji jednom mesečno obavlja noćno, besplatno testiranje na HIV, tokom 2004. godine registrovano je šest novih slučajeva HIV infekcije, dok je u prvih šest meseci ove godine registrovano čak 11 novih slučajeva, što čini oko 0,8 odsto svih testiranih. Svi zaraženi su homoseksualci, a prenos virusa homoseksualnim putem je zadnjih pet godina u Srbiji dominantan put prenosa.

Zbog toga je, kako kaže dr Ilić, posebno značajno donošenje Nacionalne strategije za razvoj zdravlja mladih. Pri Ministarstvu zdravlja već nekoliko godina postoji ekspertska grupa koja je u saradnji sa Studentskom poliklinikom dobila zadatak da uradi Nacionalnu strategiju. Izrada dokumenta je u završnoj fazi i u oktobru će biti dostavljen Ministarstvu zdravlja.

_________________
Sapienti sat!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 27, 2005 1:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 1:20 am
Postovi: 28
Kako se manifestuje rak testisa i gde se mogu pogledati slike o toj bolesti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 27, 2005 3:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 11, 2004 2:09 am
Postovi: 103
Lokacija: Beograd
Evo link za veoma lep tekst o ovoj temi. Obratite paznju na deo Samopregled koji i sami mozete izvesti.

http://www.plivazdravlje.hr/?section=ar ... =45&show=1

_________________
Sapienti sat!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 27, 2005 11:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 1:20 am
Postovi: 28
OK. Zelim da vam izlozim moju muku.
Ne znam da li imam kilu ili rak testisa ili sta vec.
Kad sam bio u teretani pre 2 nedelje radio sam cucnjeve sa rasirenim kolenima bez zastitnog pojasa.
Sutradan su se javili mali bolovi u predelu izmedju testisa i penisa i javila se oteklina (ja to volim da zovem trece jaje). Bio sam kod lekara opste prakse posumnjala na kilu i dala mi je uput za hirurga. On me je pregledao i rekao da nemam kilu jer za vreme pregleda nisam imao otekline i bolove, vec da sam kobajagi malo preterao u teretani.

Imam jos jedan simptom kile. Kada lezim ono se uvuce u telo, kada sedim ono je i dalje tu.

-Da li tumori testisa mogu da plivaju kroz telo?

Medjutim od njegovog pregleda je proslo 7 dana, a meni oteklina ne prolazi.
Za sve ovo vreme oteklina se nije nista povecala

-Da imam rak testisa da li bi za 14 dana on narastao?
Bolovi su izcezli, a ovo trece jaje mi jos stoji na svom mestu.

-Da li kila mora da boli?

Kada kasljem trece jaje kao da dise, povecava se i smanjuje.Nemam nikakvih bolova tom prilikom

-Da li se oteklina od raka testisa isto ponasa u toj situaciji(povecava i smanjuje)?


Eto to su moja konfuzna pitanja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 27, 2005 4:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 2:34 pm
Postovi: 4
Hektor_bgd je napisao:
Deo odgovora na pitanje 7thseeker-a se nalazi i u ovom tekstu!
.....hvala a i ovaj link ispod nije loš!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 27, 2005 4:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 11, 2004 2:09 am
Postovi: 103
Lokacija: Beograd
Tastatura,
Sve su to klasicni znaci za ingvinalnu (preponsku) kilu! Ali mi nije jasno kako ti to hirurg nije potvrdio! Vrlo je prosto,ako se nakasljes ili napnes stomak kila se pojavljuje,sto ti kazes dise! Otidji kod nekog drugog hirurga ili urologa reci mu da ti se to pojavljuje pri naporu,pokazi mu i nek pogleda.
Ipak mislim da je to samo kila!

_________________
Sapienti sat!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 27, 2005 7:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 1:20 am
Postovi: 28
Kad sam otisao kod lekara opste prakse i kad sam se nakasljao videlo se,a kad sam otisao kod hirurga ja se uzentao i jaja mi se skupila i sve se vratilo na mesto i kao nista.
Posto se oteklina nije smanjivala ja otisao 2 dana kasnije i opet ista prica, kesica mi se skupila i sve je bilo na mestu.
Zelim da kazem da cak i kuci kada se nakasljem ponekada se ne vidi

Pitanja moja su sledeca:
1.Da li se kod raka testisa moze to dogoditi? ( to da se cas vidi, cas ne vidi oteklina) i da li se uopste rak konstatuje tim " disanjem"
2.Da li se od operacije kile (preponske) gubi plodnost?
3.Isto pitanje i za rak testisa i od kojih bolesti, za moj slucaj vaznih, se gubi plodnost?


U ponedeljak idem kod urologa(ne hirurga) a vas molim da mi odgovorite sto pre kako bih se smirio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 27, 2005 7:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 1:20 am
Postovi: 28
Jos ovo:
Mene to ne boli, cak ni kada se nakasljem. Ustvari boli, ali veoma malo.To ne bih nazivao bolom vec neprijatnoscu. Zbog toga se tripujem da imam rak testisa
Sta mislite?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 28, 2005 3:08 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 11, 2004 2:09 am
Postovi: 103
Lokacija: Beograd
Bez obzira da li si se ti uplasio ili ne ta kila bi mogla da se potvrdi,pregleda se,prosto receno opipa taj deo dok se ti nakasljes,cesto se i prstom moze malo uci u taj prosireni kanal! Znaci ne moze sve gledanjem da se zakljuci!
Ali ti to i ne trebas da znas vec lekar koji te pregleda!
Znaci otidji kod urologa da ti to pregleda i po mom misljenju 99% to nije nikakav rak i izbaci to iz glave! Imas gore link pa procitaj kako se posumnja na tumor testisa!
Pitanje 1. -NE
Pitanje 2. -NE
Pitanje 3. -Ako je u pitanju jednostrani tumor testisa(sto je u najvecem broju slucajeva) otklanjanjem tog testisa drugi testis preuzima normalnu funkciju i nema problema sa plodnoscu (pod uslovom da je i pre ovog stanja plodnost bila normalna)!

_________________
Sapienti sat!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 28, 2005 4:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 1:20 am
Postovi: 28
Jos nesto.

1.Osecam da gubim libido. Tesko dolazim do erekcije. U toku ejakulacije osecam da me boli taj testis gde je oteklina, a i ejakulacija je nikakva. Da li je to uobicajeno za kilu? Da nije mozda zacepljenje semenika( mislim da se tako kaze :D ) ili je mozda psihicki problem.

2. Da li je seks nepozeljan u toku ovih bolesti? Da li moze doci do nekih ostecenja polnih organa?
Veceras sam se zezno :D pa me ovaj testis malko boli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 29, 2005 9:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 1:20 am
Postovi: 28
Danas sam bio opet kod hirurga, ali drugog i on je takodje rekao da nemam kilu.
1.Da mi nije onda mozda neka vena otisla ili da nije limfni cvor?
Je l' se na tom mestu nalaze limfni cvorovi( ispod korena penisa, malo sa desne srtane)?
2. Da li se od tih stvari gubi plodnost?

Hektore i ostali help!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 29, 2005 10:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 11, 2004 2:09 am
Postovi: 103
Lokacija: Beograd
:lol: E pa ako i drugi hirurg kaze da nije kila onda stvarno nije!
Pa rekao sam ti da odes i kod urologa da porazgovaras i o tvojim drugim problemima (libido,erekcija..) pa i o tom cudesnom problemu koji pominjes. Ne znam sta da ti kazem,moralo bi da se to pregleda da se uzme od tebe ozbiljnija anamneza pa ako treba i da se nesto snimi. Da ti sad nabrajam sta sve moze biti i da li to moze uticati na plodnost,ne ide! Zaista mora da se pregleda,ne mogu ti pomoci ovako preko neta!
Zaista bih voleo da ti vise pomognem! :(

_________________
Sapienti sat!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 63 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: