Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: slepljena kozica
PostPoslato: Sre Jul 23, 2008 8:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 23, 2008 7:23 am
Postovi: 10
Moj sin ide u mladju grupu u zabaviste. S vremena na vreme kada ga okupam prevucem mu kozicu preko glavica i izgledalo je da nema nekih vecih problema. Medjutim nedavno sam se sasvim slucajno malo bolje zagledao i primetio da kada mu kozicu pokusam da prevucem skroz do kraja, to ne ide bas najbolje. Odnosno izgleda kao da je kozica sa unutrasnje strane srasla sa glavicem. To se primecuje samo na dva mesta, sa strane i malo na donjoj strani. Kada je tako do kraja prevucena kozica, penis ima cudan, uvrnut izgleda, a on se buni da ga malo boli (ali zaista malo). Ja sam pokusao vise puta da mu prevucem kozicu do kraja, jer mi se cini kao da to nije bas u potpunosti sraslo, ali ipak izgleda da je dosta cvrsto prionjeno. Ne bih da ga mucim i da nesto radim na silu, a nisam u mogucnosti da ga uskoro odvedem kod urologa.

Nisam pronasao slican problem na forumu, a ja nisam imao slicnih problema, pa me zanima da li je ovo normalno kod dece i da li ce doci do odvajanja kozice od glavica i da li je potrebno pomalo vezbati to prevlacenje i pokusavati da se ide do kraja. Obzirom da nisam blizak sa dedama (oni su veoma stidljivi po ovom pitanju) ne mogu da ih pitam, ali mi je na pamet palo da bi ovo moglo biti i genetski, mozda je dete nasledilo oblik ne nekog od deda ili drugih predaka... U svakom slucaju molim vas da podelite sa mnom iskustva ako ih imate ili urologe da mi kazu strucno misljenje.

Unapred hvala svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 23, 2008 8:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 22, 2008 6:56 pm
Postovi: 5
Lokacija: BG
ja imam isti problem, tj imao sam ga otkad sam bio mali. Slepljena je kozica malo sa donje strane (i sa leve i desne) pa kad se navice do kraja to povuce glavic na dole vise nego sto bi trebalo? Jel to to?

Ako jeste ja nikad nisam imao nikakve probleme sa time :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 23, 2008 9:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 23, 2008 7:23 am
Postovi: 10
Pa nije bas isto. Kozica je slepljena negde od polovine glavica sa desne strane a i sa donje. Dok sa leve i gornje nije uopste slepljena, tako da ako se kozica prevuce skroz, zaista penis izgleda totalno ukrivljeno. Ja licno mislim da bi ovo bilo problem za odnose, kad bi ostalo ovako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 23, 2008 11:13 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jul 16, 2008 1:04 pm
Postovi: 68
Lokacija: Bor
pa decko jos ide u obdaniste. cemu zurba?? to se javlja kod svih decaka, a kasnije se to sredi samo po sebi ili uz malu sopstvenu pomoc :D ako se kasnije javi neki veci problem, najbolje da pitate lekara, mozda pedijatra ili urologa :wink:

_________________
samo pozitivno!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 23, 2008 5:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 1:13 pm
Postovi: 74
Moj drug je imao istih problema kao dete. Majka mu je bila stidljiva i kada ga je kupala, nije mu lepo zavrtala kozicu. :lol: Onda su u pubertetu poceli problemi kada decaci zagledaju jedan drugog. On je primetio da kod njega nije sve isto kao kod drugih, tj. deo kozice je bio srastao. Otac ga je odveo kod urologa i morali su malo da ga recnu :lol: i previju. Par dana je ima problema pri uriniranju, a onda je sve sraslo. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 23, 2008 6:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Hm, a jeste li vi sigurni da se uopste radi o problemu? Koliko je meni poznato to je potpuno normalna anatomija decaka i ne treba pokusavati da se kozica odvoji na silu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 23, 2008 8:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 23, 2008 7:23 am
Postovi: 10
Pa ja ne znam zasigurno da li je za decaka od 4 godine to normalno, zbog toga sam i pitao...

Informacije koje ja znam kazu da vec do trece godine kozica treba u potpunosti da bude odvojena od glavica. Ja bih zeleo da ukoliko je potrebna neka intervencija da je uradimo dok je jos manji kako bi imao sto manje problema i eventualno bolnih uspomena. Ono sto znam je da to kako sada izgleda ne treba zasigurno tako da ostane, sad da li se to samo po sebi resava (odvaja dok raste), da li treba da malo vezbamo i potpomognemo odvajanje, ili mora hirurski, to je ono sto pokusavam da saznam. Zato su mi dragocena iskustva drugih roditelja i generalno ljudi, i naravno misljenje strucnjaka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 24, 2008 11:27 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jul 16, 2008 1:04 pm
Postovi: 68
Lokacija: Bor
do trece godinr??? :o odakle vam to?
znam par momaka koji su je odvojili tek u osnovnoj skoli zato polako :wink:

_________________
samo pozitivno!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 25, 2008 7:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 22, 2008 6:56 pm
Postovi: 5
Lokacija: BG
znam i ja, ali treba sto pre da se uradi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 31, 2008 12:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 30, 2008 12:21 am
Postovi: 12
Moj sin ima 6 godina,i jos mu se uopste ne vidi glavic.I meni svi kazu da cekam ,a ja nesto ne verujem da ce se to samo od sebe popraviti. :-? :-? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 02, 2008 9:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 23, 2008 7:23 am
Postovi: 10
U medjuvremenu sam pricao sa par prijatelja koji imaju sinove i niko mi nije rekao da su imali slicna iskustva. Mozda to ipak ne treba previse cekati?

Bilo bi divno kada bi odgovorio i neko od urologa...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 02, 2008 4:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 31, 2008 7:38 pm
Postovi: 18
Lokacija: beograd
Koliko vidim kod klinca nije potpuno kozica zatvorila glans (glavic). Ako ga budete terali da to radi sam a i Vi mu prevlacilte kozicu preko glansa mislim da tu ne bi trebalo da bude problema. Ipak za svaki slucaj preporucujem konsultaciju urologa. Nije nista alarmantno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 02, 2008 4:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 31, 2008 7:38 pm
Postovi: 18
Lokacija: beograd
Viki79 ne bih da Vas plasim ali sa 6 god. i da se ne vidi glavic..? Obavezno konsultujte urologa. Mozda je potrebno uraditi intervenciju phimosa tj.odstraniti tu kozicu koja ne dozvoljava da se vidi glavic.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 03, 2008 8:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 03, 2008 8:25 am
Postovi: 3
Pa verovatno je najbolje da odvedes sina kod urologa. Moje iskustvo je da bi oko cetvrte godine to vec trebalo da je ok, barem koliko se mogu prisetiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 11, 2008 1:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 2:55 am
Postovi: 13
Lokacija: Beograd
Postovani,

Kod svih decaka, nakon trece godine bi trebalo da se, bez poteskoca, prevlaci kozica preko glavica.
Ukoliko kozica ne moze da se prevuce dete ima jedan od sledeca dva problema:
1- fimozu
2- athezije (priraslice)

FIMOZA predstavlja stanje gde je prsten kozice toliko suzen da se ne moze prevuci preko glavica. Moze se pokusati sa terapijom kortikosteroidnim kremama (Didermal, Elocom) u trajanju od 4 nedelje.
Ukoliko tretman ne uspe apsolutno je indikovana operacija!

ATHEZIJE su priraslice izmedju kozice i glavica. Ovde je sirina kozice dovoljna za prolazak glavica, ali priraslice ne dozvoljavaju lako prevlacenje.
Ova pojava je prakticno normalna u prvim godinama zivota, ali, najdalje do trece godine treba se osloboditi athezija zbog higijene! Indikovana je tzv. manuelna athezioliza uz primenu lokalnog anestetika (EMLA)

U svakom slucaju neophodna je konsultacija decjeg hirurga-urologa.

Puno pozdrava


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: