Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Crvenilo na kozi (penis)
PostPoslato: Pon Mar 11, 2019 11:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 11, 2019 11:46 pm
Postovi: 2
Pozdrav. Imam jedan veci problem vec par meseci i ne znam sta da radim.

Uglavnom. Pre par meseci, vidim da na vrhu penisa (nisam obrezan) imam neku crvenu mrlju, i ajde, kazem procice vrv sam spavao na stomaku pa ajde kao nece je biti za pola sata. Zaboravim ja na to totalno i sutradan vidim da je malo veca, i tako iz dana u dan. I odem ja kupim novi donji vec. Bacim stari i uzmem nove.

Opet prodje 7-8 dana i vidim da se to prosirilo. Nije svuda, ali ima poprilicno tog crveniila(i trenutno je takvo stanja , mozda malo manje).

Odem u dom zdravlja po uput i da pitam doktorku sta ona mislis. Njene reci: "ma nije to nista, proce ti to, ali ajde ako insistiras, dacu ti uput za neurologiju i dermatologa pa vidi sa njima".

Odem na polikliniku kod dermatologa i on me pita "da li si imao odnose, navlacio kondom, ovo ono" - NISAM. nisam nikad imao sex, niti navlacio kondom, niti ista od navedenog. I dodje covek do zakljucka - to je do sampona, jer su neki grublji neki meksi (jesam prao svoj ponos samponom, skoro svaki put). I da im dve kreme da uzmem i u roku 30 dana sve ce biti OK.

Proslo 5-7 dana od kako koristim kreme... Ljudi, ja sam imao bubuljice na nogama, rukama, vratu, ledjima, stomaku... Morao sam odma da prekinem da koristim to. Znaci nije normalno. Ako nekog zanima, kreme su - "Pantelon i Elocom".

I ajde, prodje 7 dana odem kod urologa i njega pitam. Covek kaze ne bih se ja brinuo, proce to samo od sebe, moguce da je od sampona, ali proce to s vremenom.

I evo, prodje jedno 2-3 meseca i nista. Isto sve. Nije nestalo nigde.

Ne pece mi nista dole, ne boli, povremeno me zasvrbi, retko jako, i to je to. Na glavicu nemam nista, samo na kozi.

Sta da radim? Gde da idem? Kad mi je penis u erekciji, crvenila nema. 0. Ne vidi se. I kad je spusten, u vecini slucajeva se uopste ne vidi, ali ima momenata, kad je pristuno i vidi se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crvenilo na kozi (penis)
PostPoslato: Uto Mar 12, 2019 1:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Елоком је кортикостероид и веома је штетан. Од њега си добио проблеме са кожом. Пантенол је витамин.

Можеш да пробаш да кожу испираш воденим раствором соде бикарбоне а онда намажеш Пантенол машћу (не кремом).

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crvenilo na kozi (penis)
PostPoslato: Uto Mar 12, 2019 3:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 11, 2019 11:46 pm
Postovi: 2
aaaca je napisao:
Елоком је кортикостероид и веома је штетан. Од њега си добио проблеме са кожом. Пантенол је витамин.

Можеш да пробаш да кожу испираш воденим раствором соде бикарбоне а онда намажеш Пантенол машћу (не кремом).



Skontao sam za elokom da je stetan jer u zivotu nisam imao toliko bubuljica nigde. A pantenol je nesto da mi pomogne za zarastanje valjda.

Jel imas negde neki link da procitam malo vise o tome? Da ne radim ovako na suvo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crvenilo na kozi (penis)
PostPoslato: Sre Mar 13, 2019 10:09 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
О том конкретном проблему немам текст, али овде сам писао о једној примени соде бикарбоне:
http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/stopala_gljivice

Што се тиче пантенола он је користан за разне ствари, на пример:
http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/misici_grcevi

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 75 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: