Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: jako podignut vrat besike
PostPoslato: Uto Dec 17, 2019 10:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 16, 2019 10:25 pm
Postovi: 3
Imam 36 godina i vise od 10-12 godina imam problem sa blago rasprsenim mlazom.
Ranije na to nisam obracao paznju sto zbog svojih godina sto zbog cinjenice da je to bila jedina tegoba, i ne tako naglasena. Medjutim, u poslednjih godinu i po ili dve taj mlaz je postepeno postajao nesto slabijeg pritiska a samim tim i rasprsenost se uvecavala uz odredjeno kapljanje na kraju mokrenja.
Rezultati u poslednjig godinu i po dana su sledeci:
urin i urinokultura provereni desetak puta i svaki put ok
bris uretre dva puta ok
secer dva puta ok
ultrazvuk bubrega, besike, prostate jedan put ok (pri ultrazvuku rezidena mokraca 5ml)
PSA dva puta ok (oba puta 10x ispod propisanog minimuma)
Napominjem da sam prosle godine u ovo vreme prvih mrazeva imao i problem sa ucestalim mokrenjem koji je trajao neka 3 meseca, ali to povezujem sa psihickom situacijom - u tom periodu dao sam otkaz na poslu koji sam radio duze od 10 godina i bio sam trenutno nezaposlen, i u procesu trazenja novog posla sto je sa sobom povlacilo ne malu kolicinu stresa i nervoze.
Na poslednjem pregledu kod urologa uradili smo citoskopiju odnosno uretroskopiju. Nalaz urologa - vrat besike jako podignut, prepisana terapija je prostamol uno ujutru x1 i innventa uvece x1, a misljenje doktora je da je potrebno uraditi urodinamiku kako bi se na taj nacin potvrdio njegov nalaz sa uretroskopije da je vrat besike jako podignut, da se do daljnjeg pije terapija sa ova dva leka, da se ocekuje da ce terapija izvesno dati rezultata, a da se ukoliko terapija eventualno ne da rezultata mora ici na hirusku intervenciju.
Moja pitanja su sledeca:
1. da li se na uretroskopiji pregleda i prostata posto mi doktor nista u vezi prostate nije rekao niti napisao u nalazu, pa sam zbunjen da li je sa prostatom sve ok ili nije ni pregdedana?
2. koliko sam uspeo da shvatim iz uputstva oba prepisana leka oni se odnose na rad prostate pa imam nedoumicu kako ce meni otkloniti simptome rasprsenog i nesto slabijeg mlaza ako su isti prouzrokovani jako visokim vratom besike a ne problemom sa prostatom?
3. po svemu sto sam uspeo da nadjem i procitam o urodinamici ostao sam apsolutno zbunjen kako se taj pregded sprovodi i kako on moze potvrditi da li je moja dijagnoza tacna (jer je podignuti vrat besike problem anatomske prirode)?
4. da li bi bilo logicno da terapiju pijem barem 2 meseca, da vidim da li ce ista dati pozitivne rezultate i da dok to ne utvrdim ne idem na urodinamiku? A onda ako od ova dva leka budem imao poboljsanje da jednostavno ne idem na urodinamiku (da se ne izlazem neugodnom pregledu, finansijskom trosku, mogucnosti da zaradim urinarnu upalu...) ili urinodinamiku treba da uradim cak i ako propisana terapija da rezutate, iz nekih razloga koji su meni kao laiku nepoznati?
Voleo bih da cujem strucno misljenje ali i komentare ljudi koji su imali isti ili slican problem.
Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jako podignut vrat besike
PostPoslato: Sre Dec 18, 2019 1:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
То је проблем са простатом и џаба остала прича и анализе.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: