Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: 37 DANA BOL U TESTISIMA
PostPoslato: Uto Jan 29, 2019 3:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 29, 2019 3:06 am
Postovi: 2
Postovani, nadam se da ce iko videti ovaj post.
Nalazim se u stranoj zemlji, gde radim, i poslednjih skoro 40 dana osecam konstantnu bol u testisima.
Pre 35 dana sam imao seksualni odnos i nisam koristio kondom. Sutradan sam osetio peckanje u kanalu penisa dok uriniram. Javio sam se doktoru internisti koji me je pitao da li imam neki iscedak , na sta sam mu rekao da nemam. Uzeo je krv i urin na analizu gde nije pronasao bakterije ali mi je zacsvaki slucaj dao ZOCIN 200 mg antibiotik. 5 dana sam pio na 8 sati po dve kapsule, i osecaj peckanja dok uriniram je nestao ali se je pojavio bol u predelu bubrega. Javio sam se istom doktoru gde je isti posumnjao na kamen u bubregu, te mi je opet vadio krv i urin... ali nije nasao opet nimakve anomalije. Dao mi je paracetamol i ako nastavi bol da se javim urologu u drugoj bolnici posto ta prva nije imala.
Posto je bol nastavila i spustila se ka testisima, javio sam se urologu... privatniku, ali je cena pregleda bila nenormalno velika da nisam mogao da nsstavim sa njim, te sam se javio u hitnu pomoc iu drzavnoj klinici ( i bukvalno cekao 11 sati i cekaonici). Opet ista prica... urin na pregled ...nema bakterija, paracetamol i 3 dana sick leave .
Naravno nakon 3 dana se nista promenilo nije, te sam se javio u drugi emergency i isto nakon tolikog cekanja krv i urin ... i potpuno ista prica. Paracetamol :)

Pre deset dana sam otisao u prvi emergency koji sam pomenuo i tadavsu me odmah primili, posto je tadabbol u besici i testisima bio ogroman da nisam mogao da sednem a ni da stojim. Dobio sam neku IV bocu nakon koje sam zaspao, probudio se nakon 2 sata pa opet neku manju bocu u venu, i onda injekciju u debelo meso protiv bolova. Pored svega drsni testis je boleo. Tog jutra su mi uradoli CT scan abdomena i posto nisu nasli kamen u bubregu i kanalima, a doktor opste prakse video da su mi limfni kanali naduveni (mislim da se tako zove) sa obe strane na donjem stomaku ka testisima, i posto ni tada nisu pronasli ikakvu bakteriju, prepisao mi je Ciprobay 500.mg na 12 sati po jednu 7 dana. Veceras je 6. dan, dakle jos dve pilule imam do onih 7 dana, i danas mi se cinilo da je napokon svaka bol prestala. Medjutim veceras sam opet na poslu i mozda sat nakon pocetka smene poceo je opet bol u oba testisa. i blago u donjem delu stomaka. Bol je tupa i konstantna. Lakse mi je za nijansu kada stojim. A primetio sam da cim sam stajao na hladnom vetru i promaji pojavila se bol veveras. Problem mi je ogroman i ne znam sta da radim. Bojao sam de svega i svacega zbog simptoma na google-u. Cak sam mislio i da je kila. Dpktor kaze da nije. Veceras 6. dan nakon Ciprobaya bol se vraca, lakse mi je kada stojim, ali ako stojim 30-ak min picinju donja ledja da bole.
Ja sam totalno izgubljen. Ukoliko je bila Hlamidija ili sl xar ih ta dva antibiotika ne bi odstanila? Ukoliko je UTI opet mi nije jasno kako nije prestalo pored navedenih lekova? Molim za misljenje.
Taj poslednji doktor mi je rekao da je upisao referral za urologa ali da ce cekanje za pregled biti i duze od 2-3 nedelje. Uzas od zemlje i sistema i svega.
Ne znam sta da radim
Hvala unapred na svim savetima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 37 DANA BOL U TESTISIMA
PostPoslato: Pet Feb 01, 2019 10:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Која земља је у питању?

Имаш ли проблема са кичмом? Физикалишеш?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 37 DANA BOL U TESTISIMA
PostPoslato: Uto Feb 05, 2019 10:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 02, 2018 11:43 am
Postovi: 28
Ja sam dosta pisao na temu prostatitisa.Ali posto imam slicne probleme mislim da je prikladnije da ovde pisem.Na zalost sapatnici smo.Ja imam dugogodišnji problem sa urinarnom infekcijom i prostatom.Takodje posle seksa sam osetio peckanje i nelagodu u vrhu penisa.Bio sam zgodan za sirenje bolesti jer vec imam infekciju.Dao sam sve briseve popio citeral dve terapije.Bio kod najboljeg urologa privatnog.Poslusao ljude sa ovog foruma i poceo grcki antibiotik da pijem Furolin.Takodje poceo ali odvojeno posle antibiotika da pijem LUGOL.Hteo sam da probam obe solucije.Bilo mi je bolje.
Na žalost pre 20 -ak dana sam osetio bol u testisima.Bio sam počeo sa Lugolom drugi put.Sad ne znam odakle ova bol.Znam da sam pre te boli prelezao ovaj gadan virus.Secam se da sam teglio neka drva bas sam se namucio a nisam bas u formi.Bol je pocela 3 do 4 dana posle toga.U isto vteme sam isao po onom snegu i odjednom dok sam stajao sa drustvom u lokalu pocela je tupa bol u testisima.Traje i danas.Prestao sam da lugolom jer je bol bila konstantna.Sada pijem 3 dan Furolin.Nisam pametan sta da radim i da li se iz uretre prosirila infekcija na testise,zaboravih da kazem da je na nalazima nadjena e.coli u uretri u velikom broju.Mozda je u pitanju nesto drugo.
Cudi me da ti nisu trazili spermokulturu za bol u testisima.Ja sam i taj nalaz dao pred novu godinu i bilo je ok.Sad ovo me snadje.A probleme s kicmom imam.Citao sam da i od toga moze da se javi bol.I ja cu ponovo morati kod urologa.Toliko ovo sve iritira da počinje i psiha da reaguje...mislim samo na ovo nista drugo me ne zanima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 37 DANA BOL U TESTISIMA
PostPoslato: Uto Feb 05, 2019 10:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ако ти се бол у тестисима појавио после тешког физикалисања онда је то то. Претерао си.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 37 DANA BOL U TESTISIMA
PostPoslato: Sre Feb 06, 2019 12:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 02, 2018 11:43 am
Postovi: 28
Sta uzeti za ovu bol...mnogo lici na infekciju nekad čovek ne moze da razazna sta je...ludnica!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 37 DANA BOL U TESTISIMA
PostPoslato: Sre Feb 06, 2019 9:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не знам шта да узмеш. Најбоље да питаш у апотеци. Проблем јесте разликовање узрока и последица, и због тога највише сами морамо да гледамо шта се дешава.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: