Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 61 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Fimoza: operacija
PostPoslato: Čet Nov 02, 2006 5:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
Evo mene opet imam nekoliko pitanja naravno za stucni kadar ovog foruma zna se vec ko je to. Posto sam se osokolio da izvrsim operaciju fimoze hteo bih da se raspitam oko nje barem onih stvari koje mi nisu jasne pre nego sto odem tamo jer ne bih da mrcvarim hirurga ili doktora prosecnim pitanjima. Uglavnom decija pitanjca ali opet me to neznanje kopka.

Prvo: Znam da se radi u lokalnoj anesteziji operacija, ali sam takodje cuo da se ta anestezija daje direktno u penis (inekcija) sto me zesce plasi jel to istina i ako je istina jel boli.

Drugo: Ne zelim da se skroz obrezem vec hocu da se isece kozica koliko je potrebno da bi operacija uspela, znam da se to odredjuje po stepenu fimoze ali mislim da mi nije potrebno potpuno obrezivanje da li moze to u dogovoru sa doktorom?

Trece: Da li se frenulum sece preventivno u toku operacije fimoze cisto da se ne bi doslo do pucanja u buducnosti ili se ostavlja i ako se ne sece da li mi preporucujete da je presecem (kad vec idem na operaciju pa usput) mozda je tako estetski lepse i sigurnije da ne dolazi do eventualnih povreda jer sam citao o tome ovde.

Cetvrto: Koliko treba vremena da konci otpadnu i rana zaraste. Da se pohvalim one vezbe nisu bile uzaludne (kortikosteroidi su bezveze) sa toplom vodom jer sam pomocu njih umnogo smanjio osetljivost glavica stalnim dodirima i pipkanjem za vreme vezbi, tako da sam verovatno smanjio osetljivost za oko 90% cak mi nije veliki problem da penis sa povucenom kozicom stavim u gace i da mi mnogo smeta cak mogu lako i da se krecem (ranije to nisam mogao ni u snu da uradim... bolelo). Poenta ovoga je da onaj najtezi period posle operacije i skidanja konca sam ja prakticno preziveo odnosno da sam oslobodjen toga.

Peto: Preporuka da li je bolje u drzavnu ili u privatnu bolnicu? I kolika je cena otprilike. I ukoliko preporucujete drzavnu koliko bi mi dana otprilike trebalo da cekam za operaciju jer je operacija koliko ja znam rutinska i traje oko pola sata.

Znam da sam mozda previse plasljiv za svoje godine ali bolnice me plase oduvek, i mozda sam dosadan sa ovim pitanjima i potpitanjima ali za uzvrat eto prenecu vam kako sam prosao na operaciji i napisacu na nekoj novoj temi dozivljaj i sve o operaciji tako da oni koji imaju isti problem ne zapitkuju toliko kao ja.

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fimoza: operacija
PostPoslato: Čet Nov 02, 2006 6:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Problematichan je napisao:
Da se pohvalim one vezbe nisu bile uzaludne (kortikosteroidi su bezveze) sa toplom vodom jer sam pomocu njih umnogo smanjio osetljivost glavica stalnim dodirima i pipkanjem za vreme vezbi, tako da sam verovatno smanjio osetljivost za oko 90% cak mi nije veliki problem da penis sa povucenom kozicom stavim u gace i da mi mnogo smeta cak mogu lako i da se krecem (ranije to nisam mogao ni u snu da uradim... bolelo).


Reci mi molim te, koje su to TACNO vezbe, detaljno. Budi ljubazan. Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 02, 2006 7:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
Normalna prevlacenja kozice (gore-dole) u toploj kadi svakog dana. Onda ostavim neko vreme 5-10 min. otvoren glavic da se navikava na vodu, za to vreme penis je opusten, a dobro je i da dolazi do erekcije ili poluerekcije u vodi jer je penis u erekciji manje osetljiv tada vec moze da se pipa glavic prstima jer topla voda opusta glans i manje je osetljivija nego kad je potpuno suva to isto vazi i za kozu prstiju jer su prsti meksi i ne nadrazuju glans u velikoj meri. Radio sam to i bez vode isto otvoren glavic (na suvo) u opustenom stanju ili poluerekciji (jer ne mogu da imam erekciju zbog fimoze pucice mi kozica) i tako "otvoren" da stoji 10-tak minuta kao da se susi na vazduhu. Kad je glans suv i kada su ti prsti suvi svako pipkanje pecka i prsti se lepe za glans, ja ne osecam kada stavim prste na glans i kada stisnem glavic ne osecam nista ali kada pustam (odlepljujem) prste od glansa e to pomalo osecam ali malo, a ranije svaki kontakt je bio "bolan" odnosno neprijatan. Posle 2 meseca vezbe stvarno veliki napredak i ono... korisno za onog ko se priprema za operaciju fimoze.

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 02, 2006 8:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Dobra fora, verujem da ti je uspelo. Ipak, bio si bas istrajan, ja bih se rado na taj nacin otarasio preosetljivosti ali nema sanse da se kupam u kadi svaki dan i da radim sve to... :-? Ono, bas mi je cimanje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 03, 2006 3:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
Pa ne moras bas svaki dan da se kupas, danima kada se ne kupas vezbaj na suvo ali kazem ti lakse je u toploj vodi jer je u vodi smanjena osetljivost. Svaki drugi dan u kadu vezbaj a izmedju toga vezbaj na suvo. jos uvek cekam na odgovor Dr. Filipa.

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 03, 2006 12:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
:lol: Svaki dan se tusiram, ne kupam se u kadi skoro nikad', to sam hteo da kazem. To isto moze da se radi i pod tusem mada je lakse u kadi... sta znam, to ipak zahteva vremena...

Nego, mene buni jedna stvar... nije svima koji nemaju fimozu glavic go... cak mislim da nije vecini... znaci, normalno im je pokriven kozom kada nije u erekciji... a oni nemaju preosetljivost... kako to?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 03, 2006 4:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
Da svima je pokriven cak vecina njih ne povlaci kozicu prilikom nuzde. Ali oni samim tim sto imaju mogucnost da povlace kozicu koliko toliko glans se godinama navikava na vazduh i na suvocu i dodire a i prilikom masturbacije sve ide drugacije nego kod onih sa fimozom jer stalno je glavic otvoren slicno je i sa sexom. To je neka moja logika verujem da je tako.

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 03, 2006 8:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Brate, ja ne znam kako bih mokrio bez kozice, keve mi!!! :-? Znaci, nema leba da bih mogao da ubodem solju...

A sto se tice ovoga drugog sto kazes, ja mogu da povlacim kozu skroz normalno u opustenom stanju, u erekciji mogu isto skoro do kraja, to nije kako bi trebalo da bude ali nije ni lose, hocu da ti kazem da ipak imam veliku osetljivost iako nemam veliku fimozu... u svakom slucaju se necu operisati, nema sanse...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 04, 2006 5:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
Da... znam, isto tako kada povucem kozicu i mokrim to je kao vatrogasac iz smrka (5 metra domet) ne znam da li je to jer kozica stiska penis pa brze ide ali uglavnom ako secem kozicu ne znam kako cu kontrolisati mlaz. A koliko sam ukapirao svaka fimoza bi trebala da se operise ili da se resava nekom terapijom jer to nije normalno stanje penisa jer pravi probleme u normalnom zivotu muskarca a ja ne zelim da imam takve probleme hocu da imam normalni seksualni zivot kao svi ljudi.

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 04, 2006 2:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Razumem te, ja imam normalni seksualni zivot i ta nazovimo je fimoza mi ne pravi nikakve probleme osim te osetljivosti na koju sam se vec navikao i srodio se sa njom. Kada sam prosle godine isao kod razlicitih lekara, i dermatovenerolog i urolog mi nisu rekli da moram da se operisem i da to sto ja imam nije nista strasno, kao ako ja hocu moze, to bi bio posao od 5 minuta... ali ja necu! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 04, 2006 6:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
Mogao bi da probas da otvoris glavic i tako otvoren da ga stavis u gace i setas po kuci da se navikne na dodire vesa. Eto ti jos jedne vezbe jer kada se covek operise od fimoze on nema drugog izbora nego da otvoren glavic drzi u gacama i tako a i navikava na dodire i osetljivost se smanjuje. Ne moras ni da se kupas u kadi svaki dan dovoljno je da se minimalno kreces sa otvorenim glavicem u gacama i to je sve. I dalje cekam odgovor na moja pitanja od Dr. Filipa.

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 05, 2006 2:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Pa pazi, prvo nema sanse da ga tako drzim u gacama! :D Znaci, stvarno nema sanse. Drugo, koza tako navucena ni pod tackom razno ne moze tako da mi stoji. Vratice se "na svoje mesto".

I jos nesto... ti o operaciji fimoze govoris kao o obrezivanju... treba da se razgranice neke stvari... ja mislim da operacija fimoze ne znaci da ces uvek imati otkriven glavic i u opustenom stanju vec da ces samo u erekciji moci skroz da povuces kozicu. Opet, 100 ljudi 100 razlicith polnih organa, nego drzi kozicu ovako, neko onako, meni licno je nekako prirodno da koza stoji PREKO jer mislim da joj je tu i mesto. A usput mi je i lepse. Naravno, mogucnost njenog potezanja do kraja u erekciji je prava stvar i mislim da se zato i radi operacija fimoze a ne da bi glavic bio potpuno otkriven.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 05, 2006 5:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
Ka1 je napisao:
Pa pazi, prvo nema sanse da ga tako drzim u gacama! :D Znaci, stvarno nema sanse. Drugo, koza tako navucena ni pod tackom razno ne moze tako da mi stoji. Vratice se "na svoje mesto".

I jos nesto... ti o operaciji fimoze govoris kao o obrezivanju... treba da se razgranice neke stvari... ja mislim da operacija fimoze ne znaci da ces uvek imati otkriven glavic i u opustenom stanju vec da ces samo u erekciji moci skroz da povuces kozicu. Opet, 100 ljudi 100 razlicith polnih organa, nego drzi kozicu ovako, neko onako, meni licno je nekako prirodno da koza stoji PREKO jer mislim da joj je tu i mesto. A usput mi je i lepse. Naravno, mogucnost njenog potezanja do kraja u erekciji je prava stvar i mislim da se zato i radi operacija fimoze a ne da bi glavic bio potpuno otkriven.


Citao sam na jednom sajtu o fimozi i operaciji i tamo pise da je bolje da se skroz obreze zato sam se i naplasio jer kao doktori odbijaju da secu pola kozice odnosno onoliko koliko je potrebno nego da seku sve iz nekog bezveze razloga (lakse im je da seku sve) a ja to ne zelim jer me to podseca na muslimanske obrede a zadnje sto zelim je da budem skroz obrezan jer sam ortodoksni Srbin znaci kosi se sa mojim nekim nacelima. Pod polucirkumcizijom podrazumevam da ce u erekciji penis biti otkriven a u opustenom stanju pokriven jer ce mi ostati dovoljno kozice za to (koliko je to tacno nemam pojma). Znaci potrebne su mi sve informacije o polucirkumciziji i sve informacije posle nje jer to planiram da uradim.

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 05, 2006 10:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 30, 2006 9:33 pm
Postovi: 46
meni,iako je uradjena polucirkumcizija, je glavic 90% go,stalno...zato mislim da ne treba da se nadas da ce ti ostati koza koja ga prekriva kao da nisi uopste radio operaciju... mada,vjeruj mi,i nije toliko strasno,i mene je bilo strah kako ce to da izgleda,ali kad nestane otoka i svega drugog,izgleda ok

poz,i pitaj ako te jos nesto zanima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 06, 2006 4:06 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
Procitaj moj prvi post tu ima par pitanja na koja mozda mozes da das odgovor posto si prosao sve to. Dalje... ako ti je polucirkumcizija uradjena koji stepen fimoze si ti imao kad su ti isekli 90% kozice mora da je neki tezak oblik u pitanju. Ok je znam ja da ne moze da izgleda kao da nije radjena operacija toga sam svestan ali u opustenom stanju se makar nadam da ce glavic biti zastiten kozicom makar pola ili malo vise. Sad sitna pitanjca tipa... koliko treba vremena da otpadnu konci, da li si mogao da hodas odmah posle operacije i za koliko vremena si izasao iz bolnice kada si operisan, da li je bolelo posle prestanka dejstva anestezije... seticu se imam jos milion ovakvih glupih pitanja valjda me razumes jer ipak idem na operaciju ne idem u soping pa sam zesce naplasen.

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 61 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 50 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: