Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 258 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: fimoza...
PostPoslato: Čet Maj 03, 2007 10:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 03, 2007 9:50 am
Postovi: 40
stidim se.... bila je ova tema 100 puta al nekako bih voleo da mi neko odgovori u mojoj temi.... nemojte zameriti na ne strucnim izrazima jer mi ova oblast nije jaca strana... imam 18 godina i kozica na vrhu penisa je malo uza nego sto bi trebalo... naime kad je penis u opustenom stanju mogu normalno da prevucem kozicu ali kada je u erekciji onda to vec postaje teze.... kada je u erekciji mogu da prevucem do kraja ali pri kraju zapinje... prevucem je do kraja i onda me malo boli kozica i osecam da je napeta.... takodje glavic mi je osetljiv na dodir... jednom sam prevukao kozicu i pokusao u boksericama da se popnem uz stepenice i hteo sam da umrem... mislim nije to bol vec nekako neprijatan osecaj pogotovu kada je suv... kada imam sex sa partnerkom onda me ne boli nista ali kad pipnem prstima bash je glupavo... takodje oprilikom oralnog sexa malo mi je nelagodno jer ne mogu bash skroz da se opustim.... takodje imam neku venu koja ide od korena penisa pa u krug oko otvora kozice. nije prosirena vena vec normalne velicine... da li to predstavlja neki problem prilikom obrezivanja???
citam ovaj forum par dana pa sam poceo da perem glavic toplom vodom i nije bash prijatan osecaj... meni nije problem da odem na obrezivanje... 15 minuta straha i par dana previjanja i to je to ali me brine ta osetljivost jer sta ako me obrezu skroz pa i kad je u opustenom stanju glavic ne bude prekriven kozicom??? da li postoje vise vrsta operacije fimoze tj. da li mogu da kazem kako da me obrezu i to??? naime nemam nikakve gljivice ni bele tackice bubuljice i slicno... unapred hvala svima na odgovorima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 03, 2007 5:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
Za sva tvoja pitanja postoji vec odgovor na forumu, ali posto je medicinski problem sa tim se ne treba saliti pa ajde da te ispostujem. Izgleda da imas neki blazi oblik fimoze, i plus preosetljivost glavica koji uvek idu jedno uz drugo. Prilikom operacije ce verovatno malo vise krvariti iz te prosirene vene ali nije nista strasno, kod vecine je tako.
Kada se obrezes glavic ce ti uvek biti otkriven a vremenom ce ti se zbog toga formirati dodatni sloj na glavicu i preosetljivost ce nestati, odnosno imaces isti osecaj kao kad dodirujes neki drugi deo tela. A mozes (ukoliko ti doktor to preporuci) da se delimicno obrezes, odnosno da ne seku svu kozicu nego samo jedan njen deo i tom prilikom ce ti jedan deo glavica biti pokriven kozicom, mada se to retko kada radi. Poz

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 03, 2007 8:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 11:58 pm
Postovi: 174
E sad nije bas da se preosetljivost smanjuje do te mere da je ista kao kad dodirujes i drugi deo tela...to je daleko od tacnog!Skoro sam citao na jednom sajtu da su radjena istrazivanja u Nemackoj i da nije utvrdjena prevelika tj.nikakva razlika kod obrezanih i neobrezanih muskaraca za vreme odnosa,tj da je senzitivnost glavica potpuno ista i kod jednih i kod drugih!Taj sloj koji se formira posle obrezivanja utice na to da dok penis nije u erekciji bude otporan na trenje u vesu,ali nema nikakvu ulogu smanjena senzitivnosti glavica!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 03, 2007 8:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
Veruj da su dodiri sa kozom ili vesom manje osetljivi nego kod neobrezanih. Nisam pricao za odnos nego za dodire. A kod odnosa nije sve u dodirivanju odnosno trenju nego u glavi, ili hemiji kako god hoces.

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 03, 2007 10:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 11:58 pm
Postovi: 174
To si potpuno u pravu,sto se tice odnosa sve je u glavi!Ali sto se tice nadrazaja(snzitivnosti)glavica penisa za vreme odnosa on je isti i kod jednih i kod drugih,dok je kod obrezanih u gacama manje osetljiv nego kod ovih drugih....i to je isto tacno!I mislim da je (iz primera obrezanih ljudi i nekih mojih obrezanih drugara)obicna glupost da sex traje duze kod obrezanih,to nema nikakve veze jer ono sto 99% odredjuje duzinu odnosa je GLAVA!!!PoZz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 03, 2007 11:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 03, 2007 9:50 am
Postovi: 40
i znaci da idem pod noz??? e sad mi jos recite u koju kliniku da odem posto se ne razumem u to... sta odem kod mog lekara, kazem problem, on mi da uput i ja odem kod urologa, da mi on svoje misljenje, posalje me u bolnicu i sta posle??? inace iz beograda sam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 04, 2007 12:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 11:58 pm
Postovi: 174
Neka ti ovo odgovori neko iz Bg-a jer smo i ja i "Problematican" iz Nisa,sto se tice klinike,a oko tog procesa uputa i sve to to nemam pojma...vreovatno neko zna..?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 04, 2007 1:38 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
Bane88 je napisao:
sta odem kod mog lekara, kazem problem, on mi da uput i ja odem kod urologa, da mi on svoje misljenje, posalje me u bolnicu


Pa verujem da je to to. Probaj sa uputom da odes u klinicki centar u ambulantu, pa ce ti tamo vec reci sta ces dalje.
A inace postoji institut za urologiju, malo ispod Slavije, pored nemackog konzulata. ali ipak idi prvo u klinicki centar.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 04, 2007 7:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
Ides kod opste prakse on ti da uput za urologa, odes kod urologa on proceni stepen fimoze odnosno oderedi dijagnozu i uputi te na operaciju u bolnicu. Prosta stvar, sve ti oni kazu gde da ides.

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 04, 2007 8:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 03, 2007 9:50 am
Postovi: 40
e hvala puno... samo jedna ispravka... nemam prosirenu venu ni nista... prvo cu neko vreme da perem u toploj vodi pa cu onda da odem na operaciju cisto da ne umirem posle....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: fimoza
PostPoslato: Pet Maj 04, 2007 10:45 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 12:07 pm
Postovi: 191
Lokacija: Požarevac
Da podsetim na moj topic u vezi ove teme.

Sledite ovaj link

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... highlight=

Meni je pomoglo, pa probajte.

_________________
CUVAJMO SVOJE ZDRAVLJE!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 04, 2007 9:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 03, 2007 9:50 am
Postovi: 40
znaci odlazem seckanje na neko vreme... ima da ga gulim po ceo dan mame mi rodjene :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 04, 2007 11:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 11:58 pm
Postovi: 174
Pokusaj i budi bas,bas uporan,ako uspes svaka kast,ako ne....seckanje :wink: S :wink: RECNO!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 25, 2007 11:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 31, 2005 5:36 pm
Postovi: 77
Lokacija: Beograd
Nesto sam razmisljao, i dosao na koliko toliko ne znam kako ce zvucati , ne bas idealnu ideju ali zelim da cujem misljenja. Da li se obrezivanjem smanjuje osetljivost glavica, posto mislim da je moj preosetljiv i da je to razlog prerane ejakulacije? Svaka chast @problematichnom ,na izdrzanih paklenih 10 dana,i na detaljnom opisu... ne znam da li je to vredno toga? Ako se obrezivanjem resava problem preosetljivosti glavica, hm...mozda mi i ima leka ?? Misljenje doktora je pozeljno, i naravno svih kompetentih za to 8) ! Hvala! pozdrav... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 26, 2007 2:15 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 31, 2005 5:36 pm
Postovi: 77
Lokacija: Beograd
Zaboravio sam da napomenem, da je sve u redu sa mojim penisom, znaci i u opustenom stanju i u erekciji mogu da prevucem kozicu do dole.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 258 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: