Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Beli iscedak bez mirisa i blago peckanje vrha uretre
PostPoslato: Ned Feb 25, 2018 5:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2018 5:14 pm
Postovi: 31
Zdravo svima! Pre neki dan sam u priv.laboratoriji dao brisove DIF metodom (tanke štapiće sa vatom vam uvuku u uretru-mokraćni kanal, nekih 2-4cm i blago okreću kako bi na tu vatu uhvatili uzorke koji služe za analizu), ukupno 2 brisa, kako bi uradili analize za hlamidiju i mikroplazmu-uretru. Posle 2 dana sam dobio rezultate i negativni su, tj.nema tragova prisustva bolesti. Međutim, meni se javlja blago peckanje prilikom mokrenja, kao i više puta u toku dana, kada pritiskam penis, imam blagi beli do providni iscedak, veoma malo ga ima i nema nikakav miris. Razmišljam da odem da dam i bris za gonoreju, mada razmišljam, da li bi je odmah videli kada sam pre par dana davao obe briseve? Da li je moguće ono što sam načuo da se zbog neke upale, prehlade,..i kod penisa dešava nešto slično kao curenje nosa (da ovako prosto kažem)? Pre nekih 5-6 godina mi se slično desilo i imao sam negativan rezultat i tada mi je lekar rekao da je moguće da je neka upala i tada mi je prepisao antibiotike koje sam pio nekih mislim 12 dana, ali me je zamolio da nepijem nikakav alkohol. Mislim da mi je dao 2 ili čak možda 3 antibiotika. NIsam zapamtio imena lekova, ali se sećam da je prvi bio neki jači antibiotik koji je imao 3 leka u pakovanju, a ja sam popio mislim prvi dan odjednom 2 tablete oko 1g leka, onda sam narednih dana pio po 2 tablete na 12 sati. Išao sam posle nekih nedelju dana na kontrolu i rekao je sve ok i dovrši samo terapiju do kraja, tj.svih 12 dana. Znam da ne volite da govorite napamet, ali budimo realni, naš narod je uvek pio i piće lekove na svoju ruku, ali bolje kad je već tako da čujemo realne i prave savete. Svakako ću otići da dam bris i na gonoreju, ako već nisu videli kod ova dva brisa. Da li bih u slučaju da je npr.bris pozitivan, dobio odmah antibiogram, već da ga tražim pored toga. Ukoliko bi se pokazao kao pozitivan, kakvu terapiju bi mi preporučili. Malo sam čitao i neki smatraju da je dovoljno i piti samo dovicin nekih 10ak dana po 2 tablete dnevno na 12 sati. U svakom slučaju rešio sam da uradim bris, a onda ću videti da odem kod lekara. Međutim, malo mi je glupo da mi neki lekar samo za terapiju, koju čitam na više mesta i znam i sam, uzme 3-4 hiljade dinara....toliko vredi njegov potpis kako bih mogao uzeti antibiotik u apoteci. Hvala na odgovoru i mišljenjima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Beli iscedak bez mirisa i blago peckanje vrha uretre
PostPoslato: Pon Feb 26, 2018 12:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2018 5:14 pm
Postovi: 31
Našao sam nalaz od pre 5 godina, kada je pisalo da su urađene mikrobiološke analize brisa uretre - analiza na gonokok, chlamydiu i bakterijsku kulturu i nalazi su negativni. Oko meatusa uretre prisutan je oskudan zamućen uretračni sekret. Tarapija je bila: Sumamed tablete 500mg 2x1 tri dana, potom Orvagyl tablete 250mg 3x1 četiri dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Beli iscedak bez mirisa i blago peckanje vrha uretre
PostPoslato: Pon Feb 26, 2018 7:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2018 5:14 pm
Postovi: 31
Jutros sam ponovo otišao i dao bris na gonoreju i trihimonijazu. Nemam nikakvih problema sa prostatom i bubrezima, ča sam nedavno'pre par meseci bio na sis.pregledu i rađen je ultrazvuk, ekg, mokraća i sve je ok. Malo je u mokraći bilo ako se sećam neke suve materije, ali ništa ynačajno..tek usput mi je rekla da povećam malo unos tečnosti. Jutros sam hteo da mi uzmu bris za gonoreju i da dam mokraću, ali oni su uzeli dva brisa. Ujutru cu odneti prvu jutarnju mokracu na urinokulturu. Videcemo rezultate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Beli iscedak bez mirisa i blago peckanje vrha uretre
PostPoslato: Sre Feb 28, 2018 10:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2018 5:14 pm
Postovi: 31
Danas dobio rezultate i za gonoreju i trihomonijazu i urinokulturu i sve negativno. Međutim, ja i dalje imam pomalo iscedak. Ponavljam, meni je rekao jedan doktor da je to moguće od neke npr.prehlade, kao što curi nos...Prošli put mi je na iste simptome lekar dao terapiju koju sam gore napisao. Prosto mi čudno...sačekaću par dana da vidim da li će se smiriti situacija ili ću otići kod lekara. Glupo mi je da idem ovako kad su mi svi rezultati negativni i da pucam bzv 3-4 hiljade dinara tek tako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Beli iscedak bez mirisa i blago peckanje vrha uretre
PostPoslato: Ned Mar 04, 2018 8:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2018 5:14 pm
Postovi: 31
Počeo sam da primenjujem terapiju koju mi je doktor od ranije prepisao. Dakle, sumamed od 500mg 2x1 - 3 dana i potom orvagil 250mg 3x1 - 4 dana. Iscedak je bezbojan, nema mirisa i imam utisak da ga ima i više. Nemam nikakav bol u testisima, nemam nikakve temperature, malaksalost...kada pritisnem imam bol u donjem stomaku i mislim da je to neka prehlada, kako mi je tada i rekao lekar. Zanimljivo je da o ovome ima jako malo tekstova i uvek se povezuju sa nekom polnom bolešću, a ne i kada su rezultati negativni. Žao mi je što nema nikoga da se uključi u temu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 44 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: