Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Fimoza / phimosis
PostPoslato: Pon Okt 23, 2017 7:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 10, 2017 4:20 pm
Postovi: 5
Ej poz drustvo. Malo me je sramota ovo da pisem online ovako al radije bi ovo nego da idem kod doktora kod kojeg je jedino resenje da idem pod noz. Sto mi se nikako ne svidja.

E sad, ako se pitate u cemu je problem, pa problem je u tome kad masturbiram i pokusam da svucem kozicu do kraja glavica nekako ide ali teze malo (ali je moguce). Kad ostane tako glavic otkriven, nekako me "steze" taj deo gde je kozica, sto mi nikako ne prija. E sad, najveci problem mi je vracanje... Sto kad pokusam da vratim kozicu, ona "zapne" nekako na sredini glavica i "urola se" tako da kazem. Samo ostane nekako na sredini i tesko se vraca. Je l neko od muskih imao ovakav problem da mi kaze sta mi je ciniti? Ne zelim nikako da secem penis znaci ne zelim. A ako odem kod doktora to je jedino resenje. Neki tretmani, kreme, vezbe?

Hvala svima koji procitaju i odgovore. Mnogo mi znaci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fimoza / phimosis
PostPoslato: Uto Okt 24, 2017 12:26 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
Zasto te je sramota i strah ?

- vidi, ja sam dobrovoljno isao na obrezivanje ili ti cirkumizaciju ... zbog higijene

- idi kod urologa objasni sitaciju, ako predlozi obrezivanje, opusteno, samo trazi totalnu anesteziju, da te uspava, nemoj da ti daje lokalne anestezije u predelu korena penisa i ostalim regijama... to je jedan mali hiruski zahvat koji traje 10-tak minuta, nista strasno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fimoza / phimosis
PostPoslato: Uto Okt 24, 2017 10:16 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
На форуму је неко описивао прстенове за растезање кожице па потражи.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fimoza / phimosis
PostPoslato: Uto Okt 24, 2017 3:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 10, 2017 4:20 pm
Postovi: 5
_david_ je napisao:
Zasto te je sramota i strah ?

- vidi, ja sam dobrovoljno isao na obrezivanje ili ti cirkumizaciju ... zbog higijene

- idi kod urologa objasni sitaciju, ako predlozi obrezivanje, opusteno, samo trazi totalnu anesteziju, da te uspava, nemoj da ti daje lokalne anestezije u predelu korena penisa i ostalim regijama... to je jedan mali hiruski zahvat koji traje 10-tak minuta, nista strasno...



jer ja nisam za pisanje ovakvih stvari online. Vise sam da odem uzivo kod doktora i pricamo u 4 oka, ali ako ja iznesem ovaj problem oni ce moje roditelje zvati zbog operacije i bog zna cega i samo ce da nastane haos jer ja njima nisam nista rekao. Ja nisam za obrezivanje jer mi se ne svidja nit izgled a i znam da je tesko navici se zato sto je glavic zasticen kozicom. Pitao sam na redditu i dosta ljudi kazu da to nije fimoza vec da ce tokom godinu-dve-tri da mi "olabavi" i da cu mozi bez problema da vratim dole i gore. Neki su predlagali neke stereodske ili kako se vec zovu kreme ili neko rastezivanje. U svakom slucaju, ako stvarno bude trebalo obrezivanje - moracu, nemam drugog izbora.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fimoza / phimosis
PostPoslato: Uto Okt 24, 2017 10:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
nemus2000 je napisao:
jer ja nisam za pisanje ovakvih stvari online. Vise sam da odem uzivo kod doktora i pricamo u 4 oka, ali ako ja iznesem ovaj problem oni ce moje roditelje zvati zbog operacije i bog zna cega i samo ce da nastane haos jer ja njima nisam nista rekao. Ja nisam za obrezivanje jer mi se ne svidja nit izgled a i znam da je tesko navici se zato sto je glavic zasticen kozicom. Pitao sam na redditu i dosta ljudi kazu da to nije fimoza vec da ce tokom godinu-dve-tri da mi "olabavi" i da cu mozi bez problema da vratim dole i gore. Neki su predlagali neke stereodske ili kako se vec zovu kreme ili neko rastezivanje. U svakom slucaju, ako stvarno bude trebalo obrezivanje - moracu, nemam drugog izbora.


To sto je glavic bio pod "kapuljacom" i kako navode neki "tesko" se naviknes, nije istina, ja sam se za 3,4 dana vec navikao, ako ti se ne svidja obrezivanje, pa dobro nije problem... idi urologa nek te pregleda i vidi sa njim da li postoji druga varijanta osim obrezivanja, ako on smatra da postoji rece ti..ako kaze vidi znas mora hiruski zahvat, promeni urologa, idi kod drugog... 2,3 urologa... 2,3 misljenja... 100 ljudi 100 cudi.. pa ako ti i onaj treci isto kaze da mora hiruski zahvat onda jbm li ga.... a to sto se tice roditelja sto ne znaju, mislim to je skroz pogresno, naprotiv oni i trebaju da znaju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fimoza / phimosis
PostPoslato: Pet Okt 27, 2017 3:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 14, 2016 3:14 pm
Postovi: 17
Po ovome, nikako ne dolazi u obzir obrezivanje! Može se rastegnuti, pogledaj pp!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fimoza / phimosis
PostPoslato: Sre Nov 22, 2017 5:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 22, 2017 3:50 pm
Postovi: 1
Pozdrav ljudi.Novi sam na forumu i imam par pitanja u vezi fimoze i operacije fimoze.Naime danas sam bio na pregledu kod djecjeg kirurga i on je to pogledao i rekao nesto u smislu” da si zadnje 4 godine vjezbao tj.natezao kozicu sada nebi imao problem.Imam 17 god ubrzo 18 i kozicu mogu prevuci skroz u opustenom stanju bez problema dok u erekciji vrlo malo,tako da smatram da imam neki blazi oblik fimoze.E sada,narucio sam se za operaciju ali par stvari sto sam ga zaboravio pitat mi nije jasno.Ja sam njemu odmah u pocetku rekao da ne zelim potpuno obrezivanje nego dali je moguce da mi samo malo skrati kozicu,a da pritom ona pokriva bar polovicu glansa.On je rekao da moze da nema problema i da ce mi uraditi rekonstrukciju,da ce kozica ostati preko glavica po mojoj zelji.Nije mi jasna ta rijec rekonstrukcija sto ce mi tocno uraditi(najprije bi rekao da je time mislio djelomicno obrezivanje ili prepucioplastiku) posto nigdje nisam pronasao tu temu “rekonstrukcija kozice radi fimoze”.Druga stvar koja mi nije jasna,cini mi se da imam kratak frenulum te sam ga pitao jel njega treba uklanjati a on je na to rekao “ne treba on sam puca” .Ta mi recenica nikako ne ide u glavu i sigurno je da cu traziti da mi ga ukloni jer ne zelim da “sam pukne”.I mislim otici jos u urologa za misljenje jer s ovim objasnjenjem nisam bas zadovoljan.Zadovoljan sam jedino jer je rekao da nece obrezivati sve.Doktorica opce prakse me je uputila kod djecjeg kirurga i rekla da to nije problem za urologa,i to mi nikako nije jasno i nikako da uvjerim roditelje da i urolozi vrse operacije fimoze i da je to njihovo podrucje.Eto unaprijed se ispricavam na opseznoj poruci i bio bih jako zahvalan kada bih dobio bilo kakav odgovor


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fimoza / phimosis
PostPoslato: Pon Dec 18, 2017 11:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 14, 2016 3:14 pm
Postovi: 17
Nemoj žuriti s obrezivanjem bar dok ne čuješ još bar dva mišljenja; pogledaj pp!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: