Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Problem suvog i neosetljivog glavića
PostPoslato: Ned Avg 04, 2013 12:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 04, 2013 12:31 am
Postovi: 9
Pozdrav.
Imam problem. Naime, krajem osnovne škole imao sam operaciju varikocele i tom prilikom sam i obrezan. Već godinama glavić mi je suv i prilično neosetljiv na dodir što mi stvara veoma velike probleme prilikom seksualnih odnosa - u smislu, da je seks više mehanička radnja koju odrađujem, jer bukvalno ništa i ne osećam fizički.. Da li postoji neko ovde ko je upućen u ovaj problem i da li bi mi dao neki savet? Postoji li neko rešenje? Nekako me je bilo sramota do sad, ne znam ni sam zašto, ali rešio sam da odem do urologa.. pa bi bilo lepo, pre nego što odem, da me neko uputi malo u situaciju.. Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem suvog i neosetljivog glavića
PostPoslato: Sre Avg 14, 2013 12:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 13, 2013 11:59 pm
Postovi: 1
imam isti problem pa ako moze meko savjet?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem suvog i neosetljivog glavića
PostPoslato: Sub Avg 24, 2013 9:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 16, 2013 1:19 pm
Postovi: 7
Ne znam zasto se o ovom problemu uopste ne govori.Prica se samo o otupelosti glavica posle obrezivanja-glavic nije prekriven. Gubitak osecaja je toliki da se nekada preosetljiv na dodir vrlo brzo privikne na trenje u vesu pa se nema vise osecaj da je glavic go.Sve je subjektivno, neko je vise pogodjen neko manje,neko ni ne obraca paznju.Olako se predlaze obrezivanje posebno mladima.Oni misle da je to kao tetovaza ili pirsing.Ali nije bas tako. Do starosti gubitak osecaja je konstantan ,toliki da se tesko dozivi orgazam-ekstremni slucajevi.

Za Jovana i ostale, da mazu pantenol kremu par puta dnevno, najbolje posle tusiranja i puste da upije. Koristiti blage sapune koji ne isusuju kozu,deciji itd.


Svi koji mogu, problem koji imaju sa kozicom trebalo bi da probaju da rese bez obrezivanja . kortikosteroidnim kremama i razvlacenjem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem suvog i neosetljivog glavića
PostPoslato: Sub Avg 24, 2013 2:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 1:34 am
Postovi: 187
Lokacija: Stara Pazova
Jovane 87 Ja bih vam preporucio melem, koji sadrži ekstrakte biljke gavez, stolisnik, kadulje i mente i ima izuzetno svojstvo
regeneracije kože. Probajte da svako vece na suv i normalno cist glavic namazete melem, i da blago utrljavate glavic u saci.To radite po desetak minuta, a ako imate vremena, postupak mozete ponoviti i do tri puta dnevno.
Pozdrav deda Mihajlo.
ps* Ako se ne snadjete za melem, mogu vam ga ja napraviti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem suvog i neosetljivog glavića
PostPoslato: Sub Avg 24, 2013 3:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Pošto sam se i sam premišljao oko obrezivanja u jednom trenutku, čitao sam mnogo po internetu, pogotovo sajtove iz USA jer tamo ima više obrezanih.

Ovaj problem definitivno postoji, i kod njih ima čitavo tržište za rešavanje tog problema. Jedno je "foreskin restoration" ili vraćanje kožice aparatom koji konstantno lagano isteže kožicu i nakon godinu i po se dobije rezultat. Iskreno, meni ovo nije jasno kako...

Drugo su navlake za penis koje bi trebalo da su slične kožici, tj nisu grube i štite je od trenja, i po forumima piše da i nakon mesec dana nošenja ima rezultata.

Eto, to je ono što postoji, ova druga varijanta uz kreme sigurno može pomoći. Tih navlaka nema kod nas, ali sada ima PayPal pa se može poručiti, a u krajnjem slučaju malo vidite po netu pa možete i da napravite.

Kucajte foreskin restauration, glans conver, loos of glans sensitivity...

Mihajlo, jel vi inače pravite meleme ili? Može i na pp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem suvog i neosetljivog glavića
PostPoslato: Sub Avg 24, 2013 4:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 1:34 am
Postovi: 187
Lokacija: Stara Pazova
Dejanbg je napisao:
Pošto sam se i sam premišljao oko obrezivanja u jednom trenutku, čitao sam mnogo po internetu, pogotovo sajtove iz USA jer tamo ima više obrezanih.

Ovaj problem definitivno postoji, i kod njih ima čitavo tržište za rešavanje tog problema. Jedno je "foreskin restoration" ili vraćanje kožice aparatom koji konstantno lagano isteže kožicu i nakon godinu i po se dobije rezultat. Iskreno, meni ovo nije jasno kako...

Drugo su navlake za penis koje bi trebalo da su slične kožici, tj nisu grube i štite je od trenja, i po forumima piše da i nakon mesec dana nošenja ima rezultata.

Eto, to je ono što postoji, ova druga varijanta uz kreme sigurno može pomoći. Tih navlaka nema kod nas, ali sada ima PayPal pa se može poručiti, a u krajnjem slučaju malo vidite po netu pa možete i da napravite.

Kucajte foreskin restauration, glans conver, loos of glans sensitivity...

Mihajlo, jel vi inače pravite meleme ili? Može i na pp

Da ja pravim razne meleme, pa mogu napraviti i taj melem. Sve meleme, koje ja pravim, su na bazi bilja i biljnih ulja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem suvog i neosetljivog glavića
PostPoslato: Čet Avg 29, 2013 9:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 29, 2013 9:01 am
Postovi: 3
tamo ima više obrezanih.




________________________________________________
Fifa Ultimate Team Coins


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem suvog i neosetljivog glavića
PostPoslato: Sub Avg 23, 2014 11:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 23, 2014 11:09 pm
Postovi: 1
Pozdrav!

Ja imam isti problem sa suvim i ogrubelim glansom. Mihaljo, da li bi ti mogao i za mene da napravis taj melem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem suvog i neosetljivog glavića
PostPoslato: Ned Apr 02, 2017 2:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 02, 2017 1:22 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima,

Pošto me uskoro očekuje cirkumcizija tj.obrezivanje , želeo sam da saznam što više mogu iz iskustava drugih forumaša.Pa je i ovo oko smanjenja osetljivosti glavića veoma vazno za mene.

Imam 30.godina , i molio bih ostale forumaše koji su obrezani kao odrasli da opišu koliko se kod njih osetljivost glavića smanjila.
I koliko bi to bilo u procentima, pre i posle operacije.?
I da li se opšti utisak prilikom seksa promenio.?

Da li je trajanje odnosa kod nekoga duže sa tim smanjenjem osetljivosti?

Da li je orgazam promenjen ( bolji ili lošiji )?

Da li moraju da koriste lubrikante ( da podmažu ) na početku seksa?


Ja sam shvatio da je većina zadovoljna sa sadašnjim stanjem ali me interesuju ovi detalji.Pozdrav !


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: