Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: PITANJE ZA DANKU ILI NEKOG KO JE OVAJ PROBLEM IZLIJECIO
PostPoslato: Pon Avg 29, 2005 8:24 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 27, 2005 6:03 pm
Postovi: 97
Molim vas da mi pomognete da li u simptome anksioznosti spada i to da te nesto davi u vratu kao da mi ove vratne zile oteknu pa mi to smeta i da li ste imali cuda osjecaj u rukam i nogama kao da su trnci i da ce se ukociti ili oduzeti moli vas neke mi se neko javi ako je to imao sta da radim hvata me panika provjerila sa stitnjacu i ona je ok. trenutno pokusavam sa fitnesom ali lagano ima li to veze sa misicima .Unaprijed zahvalna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 30, 2005 12:54 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
annamaria,
ja pratim tvoje postove i meni se cini da suvise sebe posmatras.
Mozda je to jedna faza koja ce proci, a to bi znacilo da prosto moras biti strpljiva sa sobom.
Anksioznost moze svasta da izazove, narocito te trnce koje osecas po rukama i nogama, ali od toga se sigurno neces oduzeti.
Proverila si stitnu zlezdu i to je ok.

Zato pokusaj da malo vise posmatras druge oko sebe, to ce ti pomoci.
Dobro znam kako je tesko izaci iz takvih misli, ali pokusaj.

I kada osetis neku senzaciju toga tipa, pokusaj da te to ne fascinira i ponasaj se kao da ti to mnogo ne smeta.
Pokusaj, sta te kosta.
Puno te pozdravljam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hvala
PostPoslato: Uto Avg 30, 2005 7:51 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 27, 2005 6:03 pm
Postovi: 97
Joj Danka kako da to uspijem sva sam trenutno izgubljena.Imam termin kod dr tek 9 a sta do tada sad trenutno pijem leksilijum 1,5 jednom dnevno bude mi lakse ali pola dana
Sad sam se pocela bojati i njega piti jer kad ga popijem imam osjecaj ta blete ustima jedno vrijeme pa se bojim da to nije kakva alergija
Vidim i ti si pila leksilijum je li on opasan i kako ga smijem piti
Inace imam jake kiseline i muci me stomak pa pijem ranisane ali zadnja 3 dana nisam pokusavam onim tabletama sto se tope.
Znas ja svaki dan imam nove simptome prvo me davi u grlu pa imam osjecaj kao da ce mi se ruke i noge ukocit te trnce cjelo vrijeme sam napeta u strhu pa onda mi dodje vrtoglavice boli me vrat ma sve tako u krug
Juce me muz natjerao da izadjemo napolje da izvedemo djete u setnju ja sam se ponasala uzasno cjelo vrijeme pratim njega ne da da nas ostavi ni sekund sta ako mene pocne gusit ili padnem ma uzas jedan i onda sretnem neku nasu zenu koja ima djete istih godina kao mi i ja sa njom o djeci i zaboravim sebe
Vec sam ti pisala da mi mala ima strsnih problema sa stolicom ne od ishrane nego straha da kaki, pa tako kad joj to doje toliko trpi da cjeli dan vristi i valjda sam i zato sada gore jer ne znam kako pomoci sve joj kuham i dajem sta treba ali isto je. dr kaze da je to faza da ce proci ali ja kao da cu puci
I tako ti ja sa tom nasom zenom o istim djecijim problemima 3 sata sve je bilo ok a kad sam usla u kucu ko bumerang strasne nesvjestice ruke noge nisu moje drhtim davi me i ja navalim piti vodu popila sa litar u 10 min pojela semel i polako glava me prestane bolit vrat popusti i ja se smirim.
sad tebe moli da mi pojasnis za taj leksilijum i da li su ovi moji simptomi pd panike i straha i molim te ako ti je bilo isto pomozimi muz gubi strpljenje bojim se ostavice nas
Ja tako zelim biti kao prije dobra majka i zena ali kako
znam i kad odem psihijatru muz ide samnom jer ne znam jezika kako ce mi on pomoci
UNAPRIJED ZAHVALA POMOZI MI KAKO DA SE IZLIJECIM I SACUVAM BRAK


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hvala
PostPoslato: Uto Avg 30, 2005 7:52 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 27, 2005 6:03 pm
Postovi: 97
Joj Danka kako da to uspijem sva sam trenutno izgubljena.Imam termin kod dr tek 9 a sta do tada sad trenutno pijem leksilijum 1,5 jednom dnevno bude mi lakse ali pola dana
Sad sam se pocela bojati i njega piti jer kad ga popijem imam osjecaj ta blete ustima jedno vrijeme pa se bojim da to nije kakva alergija
Vidim i ti si pila leksilijum je li on opasan i kako ga smijem piti
Inace imam jake kiseline i muci me stomak pa pijem ranisane ali zadnja 3 dana nisam pokusavam onim tabletama sto se tope.
Znas ja svaki dan imam nove simptome prvo me davi u grlu pa imam osjecaj kao da ce mi se ruke i noge ukocit te trnce cjelo vrijeme sam napeta u strhu pa onda mi dodje vrtoglavice boli me vrat ma sve tako u krug
Juce me muz natjerao da izadjemo napolje da izvedemo djete u setnju ja sam se ponasala uzasno cjelo vrijeme pratim njega ne da da nas ostavi ni sekund sta ako mene pocne gusit ili padnem ma uzas jedan i onda sretnem neku nasu zenu koja ima djete istih godina kao mi i ja sa njom o djeci i zaboravim sebe
Vec sam ti pisala da mi mala ima strsnih problema sa stolicom ne od ishrane nego straha da kaki, pa tako kad joj to doje toliko trpi da cjeli dan vristi i valjda sam i zato sada gore jer ne znam kako pomoci sve joj kuham i dajem sta treba ali isto je. dr kaze da je to faza da ce proci ali ja kao da cu puci
I tako ti ja sa tom nasom zenom o istim djecijim problemima 3 sata sve je bilo ok a kad sam usla u kucu ko bumerang strasne nesvjestice ruke noge nisu moje drhtim davi me i ja navalim piti vodu popila sa litar u 10 min pojela semel i polako glava me prestane bolit vrat popusti i ja se smirim.
sad tebe moli da mi pojasnis za taj leksilijum i da li su ovi moji simptomi pd panike i straha i molim te ako ti je bilo isto pomozimi muz gubi strpljenje bojim se ostavice nas
Ja tako zelim biti kao prije dobra majka i zena ali kako
znam i kad odem psihijatru muz ide samnom jer ne znam jezika kako ce mi on pomoci
UNAPRIJED ZAHVALA POMOZI MI KAKO DA SE IZLIJECIM I SACUVAM BRAK


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 30, 2005 11:14 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Od lexiliuma ti nece biti nista!
Pij ga bas redovno dok ne odes psihijatru!
Lecenje shvati ozbiljno, ali moras biti strpljiva.
Leciti se moras!!

Nije pametno da strah pokazujes pred curicom, nekada se takav model ponasanja prenese sa majke na dete.
Zato i moras da se lecis.

Dok ne odes psihijatru, pokusaj da odbacis losu misao cim pocne da ti se javlja.
Zameni je nekom lepsom.
Setnja bi ti prijala, ali bez razmisljanja da ti se nesto moze dogoditi.
Izdrzi jos tih 10tak dana do odlaska lekaru, ali znaj da lecenje zahteva i tvoje aktivno ucesce.

Pokusaj da sto pre savladas jezik zemlje u kojoj se nalazis. Kreni vec sada, ovoga trena, sa planom za ucenje. Zatom se drzi toga plana. I ako ti je lose, nema veze, opet uci!
Naravno, lexilium redovno uzimaj sve dok ti lekar ne kaze drugacije (mislim da ces tesko proci bez lekova).
Bice bolje.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hvala
PostPoslato: Sre Avg 31, 2005 8:31 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 27, 2005 6:03 pm
Postovi: 97
Danka da li si i ti prosla sva ova sranja u glavi i tjelu i molim te reci mi ako jesi kako si se izlijecila i cime


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 31, 2005 11:30 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Svako ko ovo ima makar i u blagom obliku ima razna losa razmisljanaj u glavi.
Ja sam isla lekaru psihijatru, pila lekove i u kuci se trudila da se ponasam kao da mi je uvek dobro.
Stalno sam citala knjige o tome i kao neku molitvu pred spavanje ponavljala odredjene pozitivne parole (to je autogeni trening).
Posle sam uspela da dodjem dotle da kazem sebi:"pa sta ako i padnem u nesvest, briga me! Sta ce biti, bice!" i tako je postepeno proslo (ali ja sam po prirodi plasljivija od drugih, znaci ne trazim od sebe nesto nemoguce).

Prosto ne treba toliko analizirati tegobe, nemoj biti toliko fascinirana tegobama, nego pokusaj da ih ignorises (to uopste nije lako, ali kada osecas male tegobe, ti nemoj da ih analiziras i da ih tako uvecavas, vec ih pusti, neka ih imas, zivi i pored njih pa ce se povuci).
Nauci one tehnike disanja i pokusaj da vise posmatras svet oko sebe nego sebe.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 31, 2005 6:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 27, 2005 6:03 pm
Postovi: 97
Danas sam se probudila u losem stanju glavobolja nesvjestice a o misicima da i ne govorim i znas sta se desilo
Posto sam morala da vodim malu na kontrolu nisam mogla da ostanem u krvetu a vjeruj sve mi se lelujalo uzas jedan onda sam pojela nesto malo i navalila da pijem vodu svo vrijeme dok sam se spremala nosila sam flasu vode sa sobom i pila .Kad smo dosle kod dr osjecala sam se bolje danas sam tu krizu prosla bez tablete samo uz vodu .
Stvarno mi je sve ovo dosadilo problemi sa zeldcem kiselina pa posla na fitnes sad me razvaljuje vrat i misici. jednostavno sam danas rekla ma bas me briga crkni vec jednom i evo jos sam tu samo da me ova snaga oce duze drzati
Sto se tice disanja to vjezbam najvise kad mi mala spava ali vjezbam ici cu psihijatru jer zelim pomoc.
DA LI JE OVO MOGUCE POBJEDITI I BEZ DR znas li jos koju metodu samo pomoci i hvala ti puno za sve voljela bi da me moja mama tako razumije i da mi daje takve savjete.
Za moju mamu ovo sto se meni dogadja je iz dosade i uvjek kaze da je tebi motiku u ruke ne bi imala vremana misliti na gluposti i sve tako...
A MOZDA JE U PRAVU?
unaprjed zahvalna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: JOS NESTO
PostPoslato: Sre Avg 31, 2005 6:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 27, 2005 6:03 pm
Postovi: 97
zaboravila sam da pitam za to disanje znam kako se radi to si mi vec pisala ali koliko dug tako da dises i koliko cesto da li to ima neka metoda ili pravilo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 01, 2005 8:36 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Disanje vezbas 1-2X dnevno par minuta.
A i dalje neguj ravnodusnost u stilu "bas me briga..."

Nemoj nikako zaobilaziti lekara i lekove. Ali ne ocekuj cudo od par poseta psihijatru, treba vremena dati i lekaru i lekovima.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: sad sam se razbolila
PostPoslato: Sub Sep 03, 2005 7:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 27, 2005 6:03 pm
Postovi: 97
Sinoc nisam mogla spavati koliko me bolio kuk ili kanal i bubreg a jutrost sam otisla dr on misli da je bol od misica a u urinu mi je pronasao bjelancevine povecane i posto me pece kad mokrim i boli stomak po dnu dao mi antibiotik
Ali ja sam zaboravila da ga kupim posto je mene bolilo isla sam pravo kuci a
muz je vec izasao i sta sad da radim
znate kako sam strasiva hoceli mi se pogorsati do sutra hvata me panika u blizini nemam apoteke a auto kod muza loji ce doci kasno veceras
IMA LI NEKO SAVJET STA DA RADIM DO TADA UNAPRIJED ZAHVALNA
neznam cega se vise bojim da ih pijem ili ne


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: p
PostPoslato: Ned Sep 04, 2005 8:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2005 2:39 pm
Postovi: 119
Jaoj vidim koliko si plasljiva....Nece nista do sutra da ti bude.Uzmi pij dosta tecnosti,caja.Moze od cega imas,a mozes i uvin ili od persuna.I ne drami previse nista se nece dogoditi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: