Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Panika...
PostPoslato: Sre Jul 13, 2005 2:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 13, 2005 2:20 pm
Postovi: 9
Imam jedan, za mene jako veliki problem I zamolio bih strucne ili one koji se isto osecaju kao ja da mi daju savet…

Sve to se desilo neposredno nakon sto sam dobio dijabetes. U pocetku sam “normalno” funkcionisao.Istina,redje sam izlazio nego obicno (mnogo redje) al sam bar bio opusten.Onda odjednom,desilo se da me je uhvatio napad panike zbog toga sto sam van kuce I sto moze da mi padne secer…Tada sam mislio da je to mozda samo trenutna slabost,da sam u tripu,ali…Taj srah je poceo da se javlja I kad idem do prodavnice,I dok u apoteci cekam red,I u prevozu…svugde osim kod kuce!
Sada vec mi to izuzetno smeta,remeti mi normalan nacin zivota.Najgore od svega je to sto sam apsolutno svestan da su sanse da mi padne secer gotovo jednake nuli,ali mozak diktira tempo.Nemam ideju sta da radim?Ne mogu celog zivota sedeti kod kuce…

Sve sto sam nekada radio sad je za mene nedostizno.Ni na more ne idem nigde gde se ne osecam sigurno.

Da li je to zaista neka psihicka bolest,poremecaj I kome da se obratim za pomoc?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 13, 2005 7:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
U pitanju je Agorafobija, u tvom slucaju dodatno iskomplikovana dijabetesom, jer hipoglikemija ima iste simptome kao kod napada panike, tako da je vrlo tesko razlikovati sta je u pitanju....Dijabetes je psihosomatska bolest koja sa sobom nosi takve neprijatne pratioce kao sto su depresija i anksioznost, jako cesto. Nisi nikakav izuzetak nemoj da te plasi previse, idi kod neuropsihijatra objasni, nemoj da cekas vise, dobices adekvatne lekove i odmah ce ti biti lakse.

Inace taj napad panike aktivira neke procese u organizmu koji jako nepovoljno uticu na nivo secera u krvi u smislu da ga znatno povecavaju, pa ti je jasno zasto ne trebas da cekas...
i za to sto je tebe snaslo velikim delom krivac su hipoglikemije, ako si ih imao cesto tim pre...mozak kao gorivo koristi secer pa ako ga nema...
Ponavljam nista neobicno kod dijabeticara pa se nadam da ti je jasnije i da sam ti malo pomogla...pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 13, 2005 7:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 13, 2005 2:20 pm
Postovi: 9
Hvala u svakom slucaju,jedino sto me brine je to dal cu morati da koristim stalno te lekove jer vidim ovde ljudi i po 5 god.se bore protiv ovakvog i sl.problema.

Da li cu ikada u zivotu biti normalna osoba da izadjem bez sraha! :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 13, 2005 7:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Moci ces, uostalom vise ce ti koristiti nego stetiti...Cuo si mozda da se kod Dijabetesne neuropatije prepisuju antidepresivi iako logicno nemaju nikakve veze s tim...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 14, 2005 11:22 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Ovde uglavnom razmenjujemo iskustva.

Jako dobro te razumem jer sam ja stalno (u samom pocetku) mislila da imam hipoglikemiju.
Ne treba da razmisljas koliko dugo neko zivi sa ovim.... pa ako su u pitanju i decenije, opet to nije stalno isto - ima faza losih a ima i sasvim dobrih!

Ti upravo jer imas dijabetes, moras ovo leciti (Sladja je to lepo objasnila).

Naravno da ce biti normalna osoba, samo budi strpljiv i uporan.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 14, 2005 11:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 13, 2005 2:20 pm
Postovi: 9
Devojke...puno vam hvala na tim recima ohrabrenja,ali kako da ja svoj problem iznesem bilo kom lekaru?
U stvari ja se extra plasim i svog endokrinologa,bez ikakvog razloga? :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 14, 2005 1:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Taj problem najbolje moze da razume psihijatar.
Moze se reci i endokrinologu, ali je psihijatar onaj koji treba da odluci o lecenju.
Pa ni svaki psihijatar nije Bogom dan, tj ides kod onog koji ti kao licnost odgovara.
I ta strepnja od lekara je deo toga poremecaja.
Podji od toga da oni postoje radi pacijenata a ne obrnuto!
Podji i od toga da je i taj tvoj endokrinolg obican smrtnik koga mozes da zamenis ako zelis.
Podji i od toga da lekar nije taj koji odredjuje ko ce ziveti a ko nece, to moze samo Bog.
Seti se da imas prava da se lecis ili ne lecis - to je sve tvoje pravo.

Mi smo sami krivi sto ne znamo koja prava imamo.

pozdravljam te


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 14, 2005 5:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Ne plasis se bez razloga, plasis se onoga sto mislis da ce da ti kaze...Kad se budes usudio da odes, kad budes rekao sta te muci i dobio adekvatno objasnjenje i terapiju, skinuces automatski veliki teret sa sebe, bice ti bolje garantovano... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Forum od pomoci....
PostPoslato: Uto Jul 26, 2005 1:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 05, 2005 11:22 pm
Postovi: 4
Siguran sam da Vam jos jedan forum vrlo zanimljiv moze pomoci....
Pogledajte

http://forum.ppsc.spc.org.yu

Veliki pozdrav
dr Ostojic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hipoglikemija
PostPoslato: Sre Jul 27, 2005 6:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 27, 2005 10:24 am
Postovi: 10
Do pre godinu dana imala sam potpuno isti problem, ali na srecu jos uvek nisam postala dijabeticar iako je ovo dobar pocetak.Cinjenica je da se napadi hipoglikemije mogu javiti i kod dijabeticara kao i kod onih koji to nisu i to da ga prati strah od toga da cete pasti i sta onda klada niste pri sebi, kao i osecaj neprijatnosti sto se javlja nemoc i to sve na javnom mestu.Opisacu vam kako je to izgledalo kod mene pa mozda vam to pomogne.Upocetku nigde bez zdravstvene knjizice, puna tasna bombona.Kasnije vise bombone nisu dovoljne, vec treba sa sobom da nosim i sendvic i neku kocku secera.Pa ni to nije dovoljno, kada krenem od kuce bilo gde, treba poneti i vodu,jer ce tako secer pre dospeti u krv.Ako je toplo u prostoriji ili meni pa se malo znojim, mislim evo ga sada ce, pa mi treba i tableta za smirennje.Putovanja ne podnosim, drustvo samo ono u kojem sam potpuno opustena, casopisi medicinski i na kraju vise ni to sve nije pomogli nego velika koncentracija secera rastvorena u vodi, pravi zasiceni rastvor koji se u naletima panike uzima potpuno nekontrolisano i opterecuje pankreas i td. sve se vrti u krug.Resenje za ovaj problem nasla sam tek kada mi je lekar. profesor, kome bezuslovno verujem rekao da je posledica nekog stresa i da obavezno ujutru i uvece popijem po jednu minimalnu dozu tablete za smirenje, a posebno me ohrabrio recima da bez obzira na osecaj koji se javlja, necu umreti, necu se onesvestiti i prakticno se nista lose nece desiti osim tog osecaja nelagodnosti i da nekoliko kockica secera u tasni sasvim dovoljno ako se oslobodis straha.Osetila sam veliko olaksanje i sada skoro nikada nemam vise taj problem, cak i putujem opet.Naucite samo da volite sebe onakvim kakvi ste ustvari i nemojte se stideti toga sto ste bolesni.To je to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 28, 2005 2:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 22, 2004 2:00 am
Postovi: 34
Moj savet je da se sto pre obratis psihijatru, ne zato jer si u nekoj jako ozbiljnoj zdravstvenoj situaciji, vec zato jer sto pre odes, vece su sanse za sto brzi oporavak. U suprotnom, ako se zapusti stanje u kojem se nalazis, teze ce sve ici kasnije. Ja sam imao veliku nelagodnost da odem kod psihijatra, mislio sam da je to znak da sam "skrenuo", da ce me neko od prijatelja, kolega videti i sl. Klasicne sebicne, samozive fore. Onda sam prelomio i rekao.... Da li treba da okolini polazem racune, a u pitanju je moje zdravlje? Dakle, pravac kod lekara - psihijatra i ne bezi od lekova. Ja isto prvo nisam prihvatao da pijem te lekove, ali oni zaista sluze da pomognu, a ne da odmognu. Neki piju najrazlicitije lekove za razne bolesti ceo zivot i funkcionisu odlicno. Videces da ces sebi mnogo olaksati i bices ponosan sto si i uz pomoc lekara dosta sebi pomogao i razbio predrasude.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 30, 2005 12:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 08, 2004 12:10 am
Postovi: 210
pisao si ti i na drugom sajtu o tvojim problemima mislim na krstarici forum zdravlje tamo sam ti rekao da se obratis psihijatru odmah ti ocigledno nisi mi poverovao pa si dosao ovde i vidis sta su ti rekli ono sto sam ti ja rekao pre mesec dana pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 01, 2005 2:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 13, 2005 2:20 pm
Postovi: 9
Ma nije da nisam poslusao I da ti nisam verovao,samo je to za mene bilo nesto extra strasno pa sam se nadao da postoji I neki blazi oblik lecenja od odlaska kod psihijatra.
Medjutim otisao sam ,ali…malo sam izlazio…sa sestrom sa kojom sam I ranije bez straha mogao da odem bilo gde.Opet sam pomislio da je to proslo,ali ne…tu je idalje I …sta da radim.Pijem neke lekove I neke za smirenje I jedno pitanje:da li je neophodno da ih pijem redovno il samo kad izlazim jer me strasno uspavljuju I sav sam usporen?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 01, 2005 4:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 08, 2004 12:10 am
Postovi: 210
to ti je normalna pojava u pocetku da te usporavaju uspavljuju isl prema tome drzi se upustava lekara i samo napred nema nazad to samopouzdanje i veru u sebe ne smes izgubiti pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: