Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 04, 2004 1:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 22, 2004 2:00 am
Postovi: 34
Bio sam malo odsutan sa foruma zbog privatnih obaveza, ali, ponovo sam tu i citam zadnje postove. Jako sam zahvalan moderatorima da su postavili ovakav forum na net, jer definitivno smatram da je jako korisno da mi, posetioci, razmenimo iskustva koja imamo da bi koliko toliko pomogli jedni drugima u raznim situacijama i problemima koje imamo.
Moja ranija diskusija je bila sa vise pitanja i odgovora, pod nazivom "Sta raditi kada vise nista nije isto..." Evo kako se u medjuvremenu odvija moj zdravstveni problem, da ne ponavljam staru pricu. Pio sam rivotril blizu dva meseca, 0.5 mg, dva puta dnevno. Zelim reci da mi se ni jednom nisu ponovili panicni strah, vrtoglavica, osecaj teskobe u drustvu i slicno. Slusam pazljivo savete svog psihijatra i uporan sam da pomognem samom sebi, a i okolini. Doktorka je predlozila da sada polako ukljucimo seroxat 20 mg, prvo po pola, a zatim jednu dnevno i da postepeno smanjujemo rivotril na dva puta po pola stare doze i kasnije izbacim taj lek.
Dakle, osecam pomalo strah kako ce se sve odvijati bez rivotrila, ali sam cuo da je seroxat dosta dobar (i doduse jako skup) lek koji ne stvara zavisnost. I ako zelim da sto pre prestanem da pijem lekove, ipak cu biti dosledan jer sam na vise mesta procitao a i dobio savet lekara da se anksioznost leci duze i da pri tome treba promeniti i nacin zivota. Interesuje me da li je neko pio seroxat i kako deluje? Molim vas, nekoliko podataka o tom leku....

Pozdrav, Goma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 13, 2004 4:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 13, 2004 4:21 pm
Postovi: 3
Lokacija: Canada
Ne znam zasto se niko nije javio da odgovori na tvoje pitanje jer ja znam toliko ljudi koji uzimaju antidepresive a Seroxat je jedan od boljih, novijih i popularnijih antidepresiva. Ja licno sam bila zapocela sa terapijom, uzimala sam Celex-u sto je lek iz iste grupe kao i Seroxat, samo sam ubrzo prestala jer sam se plasila svega i svacega tipa "ko zna sta ce mi se desiti ako uzimam lek?" i tome slicno. Prvih nedelju dana imala sam bilo mi je malo cudno, onako sam bila sva uspavana kad uzmem taj lek, pa kao da sam bila i malo vise nervozna, ali receno mi je da su nus pojave uobicajene u pocetku, znaci prvih nedelju-dve i da treba biti strpljiv. Nazalost, ja nisam bila pa sam prestala i sad povremeno uzmem Lorazepam sto je samo za smirenje i definitivno nije dobro uzimati svakodnevno jer se stvara zavisnost kao i kod tog tvog leka sto planiras postepeno smanjivati. Medjutim, mislim da je tvoja doktorica dobro predlozila kad je rekla da prvo uzimas pola tablete Seroxata od 20 mg, sto znaci u pocetku ces uzimati samo 10 mg pa ce i nus pojave biti slabije. Meni su odmah dali od 20 mg i mozda mi je to bilo malo previse za pocetak.
Uglavnom, ja znam dosta ljudi koji uzimaju ili su uzimali antidepresive i vecina se slaze da ih je to vratilo u zivot, samo sto je trebalo vremena dok antidepresivi pocnu delovati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 15, 2004 1:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 22, 2004 2:00 am
Postovi: 34
Draga, pozdravljam vas i zahvaljujem se na odgovoru. Nadam se da ce se jos neko javiti ko je koristio seroxat. Iskreno, ni malo nisu prijatni prelasci sa jednog na drugi lek, ali nadam se da ce seroxat pomoci u istoj meri kao rivotril.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 19, 2004 3:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 06, 2004 2:00 am
Postovi: 2
Cao, meni je Seroxat bio prepisan. Poceo sam da ga pijem, pio nekih dve nedelje, tokom kojih sam potrazio vise informacija po Internetu, pogotovo sto sam poceo da osecam neke propratne efekte (ne bas prijatne). 99% onoga sto sam nasao na Netu, price ljudi koji su koristili lek, su me naterali da samostalno prestanem sa terapijom i vise i ne odem kod lekara koji ga mi je prepisao. Inace, nikakva poboljsanja nisam osetio, ali verujem da je dve nedelje suvise kratko za tako nesto. Za vise informacija, mozes da pogledas http://groups.yahoo.com/group/seroxat/ i http://groups.yahoo.com/group/ProzacAwareness/. Sad, to je moje iskustvo, kod nekog drugog moze biti drugacije, ali odluka je samo na tebi. Ja sam se lomio sve to vreme sta da radim, na kraju sam odustao i ne kajem se zbog toga. U svakom slucaju, samo hrabro napred. Pozdrav...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 20, 2004 5:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 22, 2004 2:00 am
Postovi: 34
Hvala na odgovoru. Doduse, malo me zabrinulo kada si napisao da si imao neprijatne propratne efekte i da nisi imao poboljsanje. Meni je definitivno rivotril najvise pomogao, ali s obzirom da stvara zavisnost, logicno je sto je posle dva meseca doktorka prepisala postepeno uvodjenje novog leka dok se moje zdravstveno stanje potpuno ne stabilizuje. Meni za sada seroxat ne ostavlja neke neprijatne efekte, osim sto sam pomalo pospan, ali to nije srasno. Sada sam potpuno prestao sa rivotrilom i rekoh u sali: "Bye, bye, hvala, mnogo si mi pomogao, ali se nadam da mi vise neces trebati". Ja cu i zbog drugih ljudi na ovom sajtu javiti kasnije kako podnosim seroxat jer je dobro da podelimo i dobra i losa iskustva i pomognemo jedni drugima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: