Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Anksioznost ili...???
PostPoslato: Pet Maj 27, 2005 9:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 2:39 pm
Postovi: 3
Lokacija: Novi Sad
Evo mog slucaja. Pre otprilike 8 meseci sam pocela da dobijam vrtoglavice i tahikardije. Na intitutu za virusologiju nadjeni su mi visoki titri adeno i koksaki virusa, a simptomi su bili povisena temperatura, tahikardije, cesta slosavanja, bolovi u misicima i zglobovima. U pocetku je i meni bilo frka da izlazim iz kuce, ali sam vremenom to prevazisla. Ostali simptomi su takodje polako nestajali. I taman kad je sve proslo ja sam pre otprilike 2 nedelje pocela da osecam nervnu napetost. Ne znam da li je to posledica svega prezivljenog u proteklim mesecima, ali sada ponekad imam problema sa snom. Psihijatar misli da je to prolazno, ali meni cela situacija pocinje da smeta. Volela bih da mi neko sa slicnim iskustvom napise o cemu se radi i kako se prevazilazi (sa terapijom ili bez nje).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 27, 2005 10:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 08, 2004 12:10 am
Postovi: 210
mislim da se radi o depresivno ansioznom poremecaju ali za dijagnozu i eventualno lecenje ipak se treba obratiti psihijatru. Ja sam u tim problemima vec 5 god i pokusavam izaci iz toga kod mene se manifestuje tako sto neke stvari koje ne mogu da drzim pod kontrolom i ne upravljam njima kod mene izaziva napetost stezanje u grudima mucnine vrtoglavicu nesigurnost i sl evo danas mi se desilo da sam ruzno sanjao i ujutro oko 6 sati sam se probudio stezalo me je u grudima trnule su mi ruke od lakta na dole i ceo dan sam se osecao lose i sto je najgore jos nije [proslo iako je sada 23 sata ne umem da izbacim tu napetost iz sebe ne umem da se suprostavim ne smem da izadjem iz kuce na sunce strah me je i slabo jedem pa molim nekoga ko je to prolazio da odgovori ili bar pomogne i meni i tebi pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 04, 2005 9:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 2:39 pm
Postovi: 3
Lokacija: Novi Sad
Hvala ti, progorane, na odgovoru, ali problem je sto nemam klasicne simptome anks.-depr. poremecaja. Naime, preko dana sam u potpunosti ok: nisam napeta, idem peske ili busom do faxa, grada (nemam agorafobiju), setam... Medjutim, cesto me nocu hvata neka nervoza (pogotovo ako se priblizava ispit ili ako sam ucila duze nocu) pa se probudim sa tahikardijom koja ubrzo nestane. U pocetku sam to ignorisala, ali sada vec pocinje da mi smeta. Od lekova nista ne koristim i ne znam da li bi mozda trebala da pocnem.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: