Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Molim za pomoc
PostPoslato: Čet Mar 10, 2005 3:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 10, 2005 3:22 am
Postovi: 1
nadam se da cete mi pomoci u mojim nedoumicama,
po prirodi sam vrlo nervozna.lecilasam se od od ankciozno-depresivnog stanja.imala sam razne strahove od smrti i na neki nacin sve se to resilo.i dalje sam puno napeta i nervozna,svo slobodno vreme provodim uz kompjuter,ne mogu da zaspim pre 5 6 ujutru.zadnjih mesec dana su mi se javili bolovi u glavi koje ne znam kako da opisem.inace imam probleme sa sinusima i sa mensrtrualnom migrenom ali ovaj bol je drugaciji.bar jednom dnevno mi se javi bol u glavi kao da mi seva.uglavnom je taj bol iznad cela ili sastrane kod usiju.pored svega toga imam i slab vid a naocare retko nosim.interesuje me da li je taj bol zbog mog umora,nervoze i poremecenog spavanja ili je nesto ozbiljnije.nadam se da cete mi pomoci...

_________________
...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 10, 2005 12:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Kery, kazes da imas los vid a da naocare retko nosis - mozda je to razlog tvoje glavobolje.
Ukoliko nocu imas nesanicu, nikako nemoj sestri za kompjuter jer tek tada neces moci da spavas. Nije preporucljivo pred spavanje korisitit kompjuter.
Treba da imas neke svoje rituale pred spavanje, nesto sto te umiruje.

Nemoj za kompjuterom sedeti neprekidno vise od 1 sata - posle toga obavezno napravi pauzu (prosetaj po stanu, gledaj kroz prozor, bulji u prazno...) bar 10-tak min.
Rad za racunarom veoma zamara nervni sistem (kao i oci) te moras biti oprezna.
Takodje je potrebno da znas kako pravilno da namestis visinu monitora, pa osvetljenje u sobi u kojoj ti je komp i sl - ali to je vec tema za nekog drugog.
pozdrav,
danka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za pomoc
PostPoslato: Čet Mar 10, 2005 9:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 2:27 pm
Postovi: 97
Lokacija: Beograd
kery_1982:
>>po prirodi sam vrlo nervozna.

1. Po navici!

>>i dalje sam puno napeta i nervozna

2. Da li si se konsultovala sa lekarom kako da se boris sa nervozom? Ako si strahove savladala, nervoza je sledeci korak koji treba da bude savladan. Idi dalje, sta cekas? To sto je nervoza manji problem od strahova, ne znaci da ne treba da se resava!

>>svo slobodno vreme provodim uz kompjuter,ne mogu da zaspim pre 5 6 ujutru

3. Te dve stvari bitno doprinose tvojoj nervozi. Pkusaj sa ranijim ustajanjem, samo ne sa ekstremno ranim. Ustaj, ako treba svaki dan po 15-ak minuta ranije, malo se nateraj. Druga stvar je da izbegavas popodnevni dremez. I posledica ce biti pospanost uvece. Pokusaj malo sa askezom po pitanju kompjutera.

4. Sto se bola tice, mislim da je to ipak pitanje za lekara opste prakse kao i za psihologa/psihijatra s obzirom da si imala anksio-depresivni poremecaj, jer somatske manifestacije psiholoskih stanja znaju da ostave utisak da ce glava puci, ili da ce se dobiti infarkt itd., a da sve to nema veze sa stvarnim stanjem organizma.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: