Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 147 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: atkinsonova dijeta
PostPoslato: Uto Feb 08, 2005 4:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 04, 2005 11:05 am
Postovi: 35
Lokacija: Novi Sad
Ako neko zna neka mi napise Atkinsonovu dijetu.Znam da nutricionisti kazu da nije zdrava,ali ona mi je pomogla da pre dve godine smrsam 15 kg i nisu mi se vratili do trudnoce,a sada je vreme ponovo za dijetu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Atkinsova dijeta
PostPoslato: Čet Feb 10, 2005 3:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Sep 02, 2004 11:21 pm
Postovi: 50
Sve vrsta zelenih salata: paprike sveže ili pečene, paradajz, krastavci, sveže zelje i kiselo, cvekla, morski plodovi, luka, spanać. Sve salate začiniti uljem, sirćetom, solju, biberom, po želji.
Sve vrste povrća: karfiol. blitva, spanać, praziluka, kelj, zelje, artičoka, patliđan, šergarepa, peršun, celer, rotkvice, pečurke.
Može se piti: mineralna voda, limun, crna kafa, sve vrste čajeva bez šećera, pola litra belog vina ili 1 l špricera ali nakon 6. dana dijete.
Umesto šećera-natren.
Jaja mogu.
Sve vrste mesa,kuvano, pečeno,roštilj.Mozete jesti i čvarke, suvo meso, kobasice,viršle NE, Sve vrste narezaka.Sve vrste ribe, i konzervirane.
ZABRANJENO JE:
Hleb, krompir, pirinač, soja, grašak, prezle, pohovano meso, testenine, kikiriki, lešnik,zapržena jela nikako.
Mlečni proizvodi,ne.
Voće, ne
Moraju se unositi vitamini: C,E,A,B,kalcijum,magneziju...
Za 6 dana gubi se 5 kg, za 24 dana 20 kg.
Srećno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 20, 2005 8:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 20, 2005 8:43 pm
Postovi: 3
Atkinsonova dijeta nije tako jednostavna, preporucujem ti da kupis knjigu, kosta oko 700 din, da bi je potpuno razumela, a i da bi se jos vise motivisala... Mora sve da ti bude potpuno jasno... Uprosceno: za vreme indukcije (prve 2 nedelje) ne smes da unosis vise od 20g ugljenih hidrata, sto znaci da ni sve ovo nabrojano povrce ne smes da jedes vise od dve do tri solje na dan !!! Takodje se ne preporucuje kafa i caj jer naglo menjaju nivo secera u krvi sto ti moze znatno otezati posao... Ali ono sto je najvaznije je da se ti kilogrami vrlo brzo vracaju ako to ne shvatis kao nacin zivota, jer cim se vratis starom nacinu ishrane tezina se brzo vraca jer skoro niko ne zna da posle ove dve nedelje idu faze tekuceg mrsavljenja, predodrzavanja pa dozivotno odrzavanje!!! Drzati dijetu samo dve nedelje uglavnom ne pedstavlja nista drugo nego sok za organizam... Preporucujem ti da na internetu nadjes sva objasnjenja kao i listu dozvoljene hrane...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 21, 2005 12:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 21, 2005 12:06 am
Postovi: 101
Mislim da je od Atkinsonove mnogo bolja Dijeta Juzne obale.
Manje je drasticna po pitanju ugljenih hidrata pa i zdravija ako cemo pravo.Moze da se kupi knjiga i mislim da je to najbolje jer kad se ukapira princip moze svasta da sekombinuje sa klopom.
Ja sam uspela sa njom da skinem 15 kg sasvim fino sa sve pauzama od 2-3 nedelje za vreme godisnjeg odmora, Nove godine itd. Moze da se koristi i mleko i vise je ishrana za ceo zivot , orijentaciona naravno, nego sok program za 2-3 nedelje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 21, 2005 10:56 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Svako malo pa neka pomodna (a stetna) dijeta, c, c, c.
Ne vredi dijeta, treba izmeniti ceo stav prema ishrani i pravilno se hraniti.
pozdrav,
danka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 22, 2005 6:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 21, 2005 12:06 am
Postovi: 101
Ma, apsolutno se ja slazem da se treba pravilno hraniti, ali i to je pomalo "cupava" tema.Npr. umrla skoro negde bakica od svojih stotinak i kusur godina u nekom nasem selu, cini mi se u okolini Sjenice, a bas par meseci pre toga je posetili novinari i pitali kako se hranila i uopste sta je radila da bude tako dugovecna, Kaze ona "Svaki dan sam jela beli mrs i uvek izjutra popijem po casicu rakije".
E ,sad super jel da, za nju je to bila ocigledno pravilna ishrana, kazite to ovde bilo kom nutricionisti, sir, kajmak i ljuta rakijica pa ce misliti da ste dosli kod pogresnog specijaliste.
A da je uostalom ta pravilna ishrana lako resiva, ne bi ovi silni po Holivudu svi imali razlicite nutricioniste i kuvare. Dzabe, sto jednom prija drugom ne, a tu su i ostali faktori. Ponekad dijete nisu lose bar za pocetak, da se malo vidi efekat, pa posle mozete po pravilima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 22, 2005 7:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 6:10 pm
Postovi: 96
slazem se da atkinsonova dijeta nije najzdravija, ali lakse je drzati nju, nego dijetu juzne obale... ja sam otisla da kupim knjigu i kad sam je prelistala, shvatila sam da nemam uslova da kupujem sve ono sto knjiga nalaze... mnogih namirnica u beogradu nema ni da se nadje, tako da dzabe knjiga...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 22, 2005 8:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 21, 2005 12:06 am
Postovi: 101
Znam da nije laka za drzanje jedva sam i ja izasla na kraj sa spiskom namirnica i posebno me sad ubi ovo zimsko vreme i nedostatak svezeg povrca, ali zato treba videti principe dijete i one tablice u knjizi, pa nadjes paralele koje ovde kod nas postoje, nema ti druge.
One silne vrste pecurki su u mojoj varijanti sve postali sampinjoni, sva riba su mi oslici i skuse, a od egzoticnog voca najvise volim jabuke kozare! Salsa i ostali prelivi su mi svekrvin domaci kecap i mamin ajvar, al bez konzervansa.
Eto, tako je meni nekako ipak poslo za rukom da izadjem na kraj sa namirnicama i da ipak jedem vise ugljenih hidrata.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 22, 2005 8:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 20, 2005 8:43 pm
Postovi: 3
Ja licno mislim, dakle nisam proverila, da je najlakse postovati pravila ishrane po krvnim grupama, ako vec pricamo o nekom rezimu, radi se i svakodevnim namirnicima.... Skoro sam procitala knjigu i procenjujem da je skoro sve tacno...Ja sam O grupa, oduvek sam uzasno tesko podnosila mlecne proizvode, kafu, kokos i sl. Imam uzasno osetljiv zeludac i veoma sam se ugojila jer poslednjih par godina, pod izgovorom stresa, zivim na testu (naravno sve od psenice) i slatkisima (ne lezi vraze :wink: ), i pokusacu ovaj sistem jer uopste nije komplikovano....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 23, 2005 2:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 17, 2005 3:58 pm
Postovi: 11
Lokacija: Beograd
Veoma je efikasna dijeta gde je svakodnevni doručak po 2 voćkice(jabuke,narandže,...),a ručak i večera su po sledećem redosledu:
1.dan
ručak:3 parčeta mesa,salata neograničeno,1 parče hleba
(ili 3 jaja umesto mesa)
večera:isto kao ručak,ali upola manja količina
2.dan
ručak:bareno povrće,salata,1 parče hleba
večera:isto što i za ručak,samo pola količine
3.dan
ručak:testenina(makarone,špageti,...)sa kečapom ili pica sa kečapom
večera:3-4 sitnija kolačića ili veći komad torte
4.danceloga dana voće(naravno,doručak 2 iste voćkice,a ručak i večera po želji mešana voćna salata)
Nakon 4.dana ponoviti ciklus.Jednom mesečno nakon voćnog dana držati vodeni dan.Dijetu držati maksimalno 90 dana.
Vrlo efikasna dijeta,a ne gladuje se.U proseku se skida 1-1.5 kg po ciklusu,što je mesečno 6-8 kg.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 23, 2005 3:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 21, 2005 12:06 am
Postovi: 101
Nije losa ni ova dijeta, ja sam je 1999.godine dobila kao dijetu preporucenu od strabe nekih strucnjaka pri UN, kao izbalansiranu i dobru za ceo metabolizam. Drzala sam je za vreme bombardovanja i skinula 12-tak kg. jedino nisam uspevala da drzim ovaj vodeni dan a najvise me radovao dan sa kolacima, naravno.
Mana je samo sto sam ja izdrzala tih 90 dana i bilo je napisano da posle toga sam metabolizam pocinje da radi drugacije tj. brze i bolje, ali kod mene do tog preokreta nije doslo. Ne znam, mozda mogu to da pripisem kolateralnom efektu bombardovanja, ha?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 24, 2005 12:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 17, 2005 3:58 pm
Postovi: 11
Lokacija: Beograd
Kod pomenute dijete savet je nakon isteka 90dana dijetalne ishrane zadrzati vocni dorucak jos par meseci.Kazu,na taj nacin se ustaljuje metabolizam.
Mozda bi trebalo ispostovati i vodeni dan,kako bi promena metabolizma bila trajna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 17, 2005 8:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 17, 2005 8:12 pm
Postovi: 1
Koliko kilograma moze da se smrsa drzanjem ove dijete? Ja trenutno imam 105 kg. i trebalo bi da kilazu svedem na 90kg. Koliko mi je vremena potrebno da to i postignem?
Koliko dugo traje ova dijeta?

_________________
ljuba007


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 18, 2005 11:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 21, 2005 12:06 am
Postovi: 101
Pa , kao sto rekoh moj prosek je bio 12-tak kg za otprilike 3 meseca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 25, 2005 1:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 25, 2005 1:42 pm
Postovi: 162
Pokusaj sa pravilnijim kombinacijama hrane. Znaci, ne mesaj belancevine i skrob, zitarice sa belancevinama i sl. Ukratko, treba odvojiti:
1. Belancevine (meso, ribu, jaja, mlecne proizvode) uz koje moze sve povrce osim krompira - zitarice ni hleb nikako ne idu uz ovo. Svi vocni sokovi mogu sa belancevinama.
2. Skrobni obroci: od jaja je dopusteno samo zumance, krompir (najbolje u ljusci), zitarice, pirinac, testenine, dozvoljeni su i maslac, pavlaka (ima vrlo malo belancevina) i mekani punomasni sirevi + sve povrce
3. Bazni obroci (koji idu uz obe prethodne grupe): sve povrce osim krompira

Voce je uglavnom puno belancevina.

Znaci, sve moze da se jede, samo ne mesati hranu. Za varenje skrobastih obroka potrebno je oko 3 h, a belancevinastih 4-6h. Tokom dana treba uneti sve vrste obroka, ali ne pomesanih.

Deluje, verujte. Ja tako odrzavam tezinu.

I ima jos jedna sjajna mini-dijeta: u fazi mladog meseca (mladac) - imate u svakom crkvenom kalendaRU, NE JEDE SE NISTA 24H, MOGU DA SE PIJU SOKOVI OD CEDJENOG VOCA (NIKAKO ONI KUPOVNI BEZ SECERA, NEGO RUCNO CEDJENI ILI ONI IZ MAKROBIOTICKIH SPAJZA), i skida se do 2kg suvisne tecnosti. Provereno, ti kilogrami se ne vracaju. Sledeci put mlad mesec je 8.maja, od 09:45 ujutru do 9.maja 09:45 ujutru (site: http://www.astronomija.co.yu/efemeride/ ... meseca.htm)

Srecno! :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 147 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: