Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: detoxinacija creva i Oxy Powder.
PostPoslato: Pet Jul 14, 2006 8:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 14, 2006 7:04 am
Postovi: 3
Lokacija: Limassol, Kipar
Jako dugo imam problem sa nadutosti stomaka, teskim varenjem ponekad ili sa nekompletnim varenjem,spazmaticne bolove u abdomenu.. iako potpuno konzumiram zdravu ishranu ,radi istog razloga, vec tri godine. Prestanak pusenja, alkohola i uopste unos toksina je smanjen na minimalno.Medjutim zbog nekih nesrecnih infekcija koje sam dobila usput i neadekvatnog lecenja iscrpela sam svoj organizam sa antibioticima sto je dosta stete napravilo i poremetilo normalnu crevnu floru.. te se problemi vracaju. Moram da napomenem da ja imam iritabilan kolum - crevna funkcija otezana zbog stresa- simptomi spazmaticnih napada,bolova,kostibacije,dijareje..
Zbog koriscenja antibiotika... mozda sam povecala mogucnost prekomerenog stvaranja ili stalnog vracanja kandide (citala sam vas forum), koriscenjem uglavnom vegeterijanske ishrane sam mozda preterala sa unosom vlakana pa se stvorio kontra efekat te poslednjih dana imam otezano praznjenje sa krajnjim rezultatom male kolicine i skoro tecne stolice, ili vracam se na antibitike i poremecaju crevne flore.
Tja.. Citajuci i studirajuci stalno knige pozntih autora i doktora o zdravlju , telu, zdravoj ishrani... dosla sam do zakljucka da je vreme da uradim zapravo DETOXINAJCIJU CREVA jer i zdrava hrana MOZE BITI CISTI OTROV, jer nesvarena zbog lose flore - nedostatka pozitivnih bakterija, samim tim i vitamina, ogromne kolicine toksina zadrzanih na zidovima creva za sve ove godine naseg zivota cine da svi organi u telu slabije rade i njihova borba protiv antitela slabi...... Nakraju odoh do jednog naseg nutricioniste, ustavri ona sebe zove drugacije , koja vec , kaze radi dugo upravo to(detoxinaciju creva , jetre, bubrega..). Kako? Oxy powder. Verujem , citajuci o tome u papirima koje mi je dala da zaista pomaze, te cu se verovatno i odluciti na to.
Ali pre toga, volela sam da postavim , upravo ovde, na forumu pitanje DALI JE NEKO KORISTIO I LI ZNA VISE O OXY POWDERU , NACIN ISPRAVNE UPOTREBE,INDIKACIJE, MOGUCE KONTRAINDIKACIJE,ISKUSTVO ITD. Jer
Citajuci mnogo literature naucila sam da pre bilo kakve detoxinacije moramo normalizovati crevnu floru i pojacati zidove creva jer godinama losi uzrocnici (da se neponavljam - gornji tekst) mogu dovesti do povecane propustljivosti creva - sto znaci da otrovi iz creva idu u krvotok... te zbog toga se osecamo slabijim,depresivnim, tromim, losa koza, akne, uopste rad organa, da ne govorimo o arttritisu, ,....jedna stvar pokrece drugu...A pri detoxinacije otrovi se "odlepljuju" sa zidova creva ,pokrecu ... i ako je propustljivost creva velika moglo bi doci do nezeljenih side effects. Kada sam to pitanje postavila doktoru ona mi je rekla ma neeeee, to se radi uporedo....Ali u papiru koji mi je insprinatala od proizvodjaca se to pominje te se sam dobila ipak neki odgovor. Opet, nebih volela da to radim sama jer se tu navodi i da moze da dodje do, zbog istog ,menjanja ph krvi te je neophodno da doktor prati taj proces. Opet ovaj doktor kaze da nije neophodno da proverim krv i da je sve potpuno bezbedno.
AH DA vazno:
Oxy-Powder sadrzi:
- Complex Magnesium compound
- Organic Germanium -132
- Natural citric acid

Koristeci toliko pogresno datih antibiotika (posto ovde na KIpru - grcki doktori nisu tako potkovani kao nasi ) i dele antibiotike ko keks, bez analize, pa kad se stvar pogorsa oni vam daju druge dok vas dotalno ne zeznu samo da bi vam uzeli pare... ja sam stvorila jedan skoro hipohondricnu averziju prema svojim potencijalnim neprijateljima lekovima ,da sam zaista u grcu pred svim novim sto treba da pocnem da pijem..
Ovoga puta moj doktor je opasna crnogorka :) i prozvod jeste prirodan te su izgledi bolji. kaze taj proizvod koriste hollivuske zvezde.. 8)
Zelim da verujem da ce Oxy Powder da mi pomogne, pa ako ovo cita neki doktor :) molim za odgovor. Hvala. A i svima vama koji niste doktori ali ste dobre volje da pomognete. Ovaj sajt je nesto zaista sjajno i svaka cast onima koji su ga napravili i rade na njemu!
Pozdrav svima
p.s. sledi pitanje, vezano za ist temu, o nekim dodacima ishrane


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Biljna vlakna za detoksikaciju
PostPoslato: Čet Jul 20, 2006 5:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 20, 2006 2:57 pm
Postovi: 2
Obzirom na probleme koje navodite, čini mi se da biste dobru stvar za svoj organizam uradili kada biste potražili neki od preparata sa visokim sadržajem biljnih vlakana. Budući da sam direktor u firmi koja se u Srbiji bavi proizvodnjom ovakvog proizvoda (BioBalans), znam da praktično ne postoji delotvornija, i prirodnija stvar za rešavanje ovog problema od vlakana. Ukoliko bilo gde na Internetu pogledate o tome, ona se navode kao najbolje sredstvo za eliminisanje toksina (kako onih unetih spolja, hranom i lekovima, tako i endotoksina, odnosno onih koji su posledica procesa u telu). Pretraga na Google-u za "dietary fibre" daje 1,8 miliona rezultata...Takođe, biljna vlakna se upravo preporučuju kod sindroma iritabilnog kolona, mada i tanka creva mogu biti iritabilna. Ono što je takođe jedno od prvih dejistava vlakana jeste normalizacija probave i uspostavljanje redovne stolice (vlakna su prirodni stimulus za perstaltiku creva, te ih kao takva mogu koristiti i deca i trudnice). Ukoliko vas zanima više na ovu temu, pozivam vas da posetite naš sajt (www.biobalans.com) gde možete naći i više o delovanju biljnih vlakana.

Pretpostavljam da na Kipru možete naći neke proizvode slične našem, a ukoliko ih nema, možete nas kontaktirati i pokušati sa BioBalansom. Do sada imamo više od 20,000 korisnika, i mnoge od njih sa problemima sličnim vašim, i imamo veoma (da se ne hvalim suviše) dobre rezultate.

Nadam se da vam je ovo bilo od koristi, srdačan pozdrav, Ljubomir Ristić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor Ljubomiru.
PostPoslato: Čet Jul 20, 2006 9:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 14, 2006 7:04 am
Postovi: 3
Lokacija: Limassol, Kipar
:D konacno da me neko primeti. vec sam izgubila svaku nadu da ce iko procitati/ t.j. i odgovoriti na moje pitanje.
Hvala Ljubomira na Vasem savetu. Poseticu Vas sajt po odgovaranju na poruku. Ja sam sam zapravo vase proizvode BioBalans vec koristila u Jugoslaviji proslog leta/odmora i jos uvek imam vas katalog . I bila sam jako zadovoljna. I naravno cene su jako pristupacnije nego sumplemenata koje mozemo kupiti ovde.
Slazem se sa vama da vlakana naravno ciste creva. i Ja ih dosta koristim.pocev od psenicnih mekinja, obavezne salate, povrce za raucak, jabuke,.. voce ,sta vise ja i preterujem 8) . Jako volim i uzivam u toj ishrani, ali mi vecina zadaje puno muka sa naduvenoscu posle: jabuke,gluten,kupus,pasulj..oh i sve u krug. Neodustajem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: sta rade toksini:otezan rad zuca,pankreasa - hormoni u haosu
PostPoslato: Čet Jul 20, 2006 9:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 14, 2006 7:04 am
Postovi: 3
Lokacija: Limassol, Kipar
ok nadutost. stolica neuredna.
puno toksina takodje dovodi do otezane funkcije jetre,zuca..pa zatim hormona>
Sta mi se desava, neznam da li sam pomenula u prvom pismu, posle neke hrane imam bol (koji se projektuje na ledja) sa gornje desne strane stomaka ili ispod gornje plucnog krila. Moja menstuacija kasni vec tri meseca sa po 15 dana. (Ginekolog bez provere hormona prpisao mi kutiju. Nisam htela da ih pijem. Ovo se nastavlja.Ocajna i naduvena. :roll: ,Da li da kupim prirodne hormone?)
... i tako Gastrolog me salje kod ginekologa , a ginekolog kod gastrologa za razlicite stvari.. Ja verujem da je sve to jako povezano. Mozda grezim.
Koje testove je potrebno sve obaviti da se nadje uzrocnik svih tih problema? Troskovi neznanja su jako skupi.
Jos uvek razmisljam o Oxy Powderu. Zar niko nije koristio nijedan detox program u Srbiji.?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 31, 2006 2:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 12, 2005 3:35 pm
Postovi: 72
Ja sam ranije vidjala reklame za detox programe kod nas, ali to je bilo na bazi ispiranja creva vodom, a ne na bazi lekova. Na zalost, bese to davno pa ne mogu da dam vise informacija :(. Mislim da su reklame bile u nekom "zenskim" casopisu, verovatno u Bazaru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 01, 2006 1:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 11, 2006 4:35 am
Postovi: 34
Lokacija: bgd
Citiraj:
Jako dugo imam problem sa nadutosti stomaka, teskim varenjem ponekad ili sa nekompletnim varenjem,spazmaticne bolove u abdomenu...
Slazem se sa vama da vlakana naravno ciste creva. i Ja ih dosta koristim.pocev od psenicnih mekinja


HALO, GOSPODJO, NAPROTIV, NIJE VAM POTREBNO I UPRAVO PRETERANA KOLICINA VLAKANA VAM STVARA PROBLEME! KAO DA STOLICU NE MOZETE DA REGULISETE SUVIM SLJIVAMA ILI SL.?
POVRATEK CREVNE FLORE KOJU STE UNISTILI MEKONTROLISANIM ANTIBIOTICIMA, USPOSTAVLJATE PROBIOTICIMA, KORISNIM BAKTERIJAMA, ZATO I PIJEMO OBAVEZNO JOGURT.
ZA PROBAVU ZADRZITE JABUKE KOJE SU DOBRE, IZBACITE MEKINJE, I OSTALO PRETERANO ABRAZIVNO, POBOGU ODRACETE CREVA, KAO STO I SAMI KAZETE SA KUPUSOM, PASULJEM, A IONAKO IRITIRANA SULUDIM VEGETARIJANSTVOM!
PROVERITE DA LI VAM NEDOSTAJU NEKI ENZIMI ZA VARENJE, PA NJIH NADOMESTITE.

_________________
Wonder laboratorije prave izvrsne proizvode i prodaju ih po fer cenama. Najnižim mogućim! Provereno stižu poštom iz USA.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 21, 2006 3:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 3:47 pm
Postovi: 22
Lokacija: Beograd
Poštovana gospođo, pridrižio bih se svojim tekstom uz potpuno uvažavanje svih koji su vam se javili na vaš apel ali ja vam mogu dati neke nove ideje.
U vašem prvom tekstu vi ste napisali da ste se hranili zdravom hranom ali to ne znači da možda niste napravili i neke greške pa ste poremetili crevnu floru.Slažem se sa predhodnicima oko njihovih predloga ali ja bih dodao još ponešto.Svako od nas teži da se što zdravije hrani,medjutim u današnjim uslovima uzgoja voća i povrća(pesticidi,insekticidi),uzgoju živine na skučenim mestima gde jedva mogu da se okrenu,svinje i stoka se špricaju raznoraznim hormonima za brži rast i lekovima za sprečavanje bolesti.I šta je sad tu zdravo.Ko će da garantuje šta je od tih namirnica zdrava hrana.Imate namirnice koje su na oko lepe da lepše ne mogu biti,kao sa slike a u stvari sve su pune otrova.Ali na sreću, postoji i hrana koja je strogo kontrlisana,prirodna,bez konzervansa i ostalih hemijskih dodataka koji joj produžavaju rok trajanja.Postoji hrana koja se obrađuje i skladišti po specijalnoj tehnologiji koja isto tako ima neki svoj rok trajanja,ali se čuva bez upotrebe hemije. To je hrana koju sa zadovoljstvom konzumira moja porodica i ja,moja majka,moji kumovi i prijatelji.Mnogi od njih imaju i neka oboljenja koje su vremenom stekli,počevši od viška kilograma,problema sa srcem,pritiskom,holesterolom ,trigliceridima,dijabetesom,problemima sa varenjem kao što i vi spominjete.Hrana koju mi koristimo je specijalno tehnološki obrađena i tačno izbalansirana za dnevni obrok.Naravno,pored ove hrane može se jesti i ostala tradicionalana hrana ali u odnosu koji će predložoti lakar.Samom upotrebom ove hrane vi će te veoma brzo izbaciti iz sebe sve otrove,hranićete se zdravo i prirodno,jer u ovoj hrani nema ni konzervanasa niti neke druge hemije.Dakle, ako do sad niste našli nešto adekvatno vašim potrebama sa zadovoljstvom preporučujemo ove proizvode.Molimo vas, da ako ste zainteresovani za naše proizvode,pošaljete vaše generalije na naš e-mail i da ostvarimo kontakt.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: HLEB
PostPoslato: Ned Sep 03, 2006 7:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Sep 03, 2006 6:21 pm
Postovi: 60
Lokacija: beograd
Treba da izbacite hleb iz ishrane i koristite dvopek!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: