Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: pad imunog sis.i anemija
PostPoslato: Uto Mar 15, 2005 6:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 11, 2005 3:55 pm
Postovi: 31
Da li moze neko da mi kaze kakva ishrana je potrebna kod pada imunog sis. i veoma lose krvne slike tj. izrazene anemije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 16, 2005 11:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 2:56 pm
Postovi: 383
Lokacija: Zemun
Posto sam imala (i jos uvek imam slican problem) posle neuspele trudnoce, mogu ti dati par saveta. Ono sto su mi lekari prepisali za podizanje imuniteta su tablete Ehinacea, vitamin C, a za gvozdje ampule Tot`hema. Naravno bilo bi dobro da najpre uradis krvnu sliku i da se konsultujes sa svojim lekarom oko terapije. Ono sto mozes sama da uradis je da konzumiras sto vise voca i povrca, plus vitaminske sumece tablete A+C+E+Selen i sl. Mada je meni najvise pomogao beli luk. Jeste da neprijatno mirise i malo je tezi za zeludac, ali je definitivno nezamenjljiv u podizanju imunog sistema. 8)
Posto nam je prolece na pragu, prosetaj do pijace, pokupuj sveze voce i povrce i navali! Za krvnu sliku ti je najbolja sveza cvekla! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 17, 2005 5:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 11, 2005 3:55 pm
Postovi: 31
Hvala ti,i kod mene je bio problem neuspela trudnoca tj SP U 19 ned.Do danas sam primala injekcije fedex i ohb 12 ali jos uvek se osecam malaksalo i lose,zato se raspitujem za ishranu iako mi ni apetit nije sjajan no ipak hvala,valjda ce biti bolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 26, 2005 3:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 26, 2005 11:03 am
Postovi: 47
bijeli luk pod broj jedan, kao sto ti rece trudnjaca.
jedi dosta voca i povrca, sto je moguce svjezijeg, u raznim salatama.
meso, ako jedes, teletinu i govedinu, nek ne bude res, nego medium ili ako mozes cak i manje od toga.
dzigericu, bilo kakvu.
ciklu.
i bijelo i crno vino.
grozdje. velike kolicine grozdja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 16, 2006 2:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Ja redovno pijem mumjo..i isla sam na akumpukturu...i jako mi je bolje posle toga..a mumjo jos uvek pijem...plus naravno sveze voce i povrce...ali sve ide iz psihe...ako ste u mogucnosti..idite na masaze...opustanja,relaksacija.....aromaterapije...zajedno sa zdravom hranom...i pozitivno mislite....

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 17, 2006 7:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 18, 2005 10:41 pm
Postovi: 88
Lokacija: Beograd
Ako je iko imao problema sa imunim sistemom onda sam to ...j...a :)
Pravilo br.1 = što više smeha, pozitivnih misli, seksa, prijatnog razgovora sa prijateljima uz opuštenu šetnju u prirodi, izbegavanje ''otrovne hrane'' (delikates, namirnice sa veštačkom bojom, aromom...) + STROGO IZBEGAVAJTE SOJU!!! i sve što je sadrži: salame, paštete, hamburgeri, riblji štapići (da, dobro ste pročitali- aromatizovana soja, uglavnom!!! :x )
zatim prekomerni alkohol, cigare i sve ono protiv čega se organizam bori!!!
Što više povrća i voća (po mogućnosti sa što manje pesticida!), može i malo mesa - ne treba ga potpuno izbegavati jer se organizam lišava neophodnih sastojaka kojih nema u biljkama!) U glavnom - ne preterujte ni u čemu - zlatno pravilo - svega po malo!!!
Redovan i zdrav san, što više ljubavi (prema svemu što vas okružuje, itd, itd...).
Previše rigorozno, a? Čini vam se, kad jednom naviknete na ovakav život, iz noćne more postepeno prelazite na svetlost dana i postajete sve srećniji i zadovoljniji :D
Provereno uspešno!!! SREĆNO :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Sveto pravilo zdravog života!!!
PostPoslato: Sre Maj 17, 2006 7:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 18, 2005 10:41 pm
Postovi: 88
Lokacija: Beograd
Ako je iko imao problema sa imunim sistemom onda sam to ...j...a :)
Pravilo br.1 = što više smeha, pozitivnih misli, seksa, prijatnog razgovora sa prijateljima uz opuštenu šetnju u prirodi, izbegavanje ''otrovne hrane'' (delikates, namirnice sa veštačkom bojom, aromom...) + STROGO IZBEGAVAJTE SOJU!!! i sve što je sadrži: salame, paštete, hamburgeri, riblji štapići (da, dobro ste pročitali- aromatizovana soja, uglavnom!!! :x )
zatim prekomerni alkohol, cigare i sve ono protiv čega se organizam bori!!!
Što više povrća i voća (po mogućnosti sa što manje pesticida!), može i malo mesa - ne treba ga potpuno izbegavati jer se organizam lišava neophodnih sastojaka kojih nema u biljkama!) U glavnom - ne preterujte ni u čemu - zlatno pravilo - svega po malo!!!
Redovan i zdrav san, što više ljubavi (prema svemu što vas okružuje, itd, itd...).
Previše rigorozno, a? Čini vam se, kad jednom naviknete na ovakav život, iz noćne more postepeno prelazite na svetlost dana i postajete sve srećniji i zadovoljniji :D
Provereno uspešno!!! SREĆNO :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 19, 2006 9:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Covek misli da je zdrav , ako je bolest odsutna..
ako mogu da tako da kazem…
Covek koji se probudi naspavan,raspolozen,zadovoljan,bez straha I strepnji,pozitivnog razmisljanja I raduje se novom danu…i nalazi zadovoljstvo u sitnicama…

koliko je takvih ljudi?

Samo pozitivno

:D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pozdrav!
PostPoslato: Uto Maj 23, 2006 1:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 25, 2006 3:09 am
Postovi: 107
U borbi protiv anemije je pored dosta voca i povrca neophodno unosenje belancevina (crveno meso - junece, telece, ali ne i pilece, jer ima vrlo nisku kaloricnu vrednost, mada to ne znaci da ga ne treba jesti). Dzigerice (teleca, ali i pileca), kao i konjsko meso - od njega nema nista bolje za popravljanje krvne slike!

Kretanje, kretanje, sto vise kretanja po svezem vazduhu.

Izbaciti cigarete i disati duboko kako bi se crvena krv. zrnca snabdela kiseonikom. Kada kazem duboko, mislim na disanjem celokupnim stomakom, a ne plucima (opterecenjem dijafragme) kao sto radi vecina. Znas kako bebe disu? Stomacic im se nadima, kada udisu vazduh... E, to je to! Isto to traze i lekari kada se vrsi ultrazvucni pregled abdomena.

Sto se tice vina, pozeljna konzumacija je 1 dl crvenog vina dnevno. Uz redovnu kontrolu. E, sada ono najbitnije: to vino nije vino koje se moze pronaci u prodavnicama. Ono je prepuno etil-alkohola, koji je stetan. Ukoliko imas nekoga (ili prolazis) negotinskom krajinom, svrati do tzv. „pivnica“ koje se nalaze u okolini Negotina. Ne radi se ni o kakvom pivu, vec su to vinarije koje se nalaze na brdu (ka njima se moze stici kolima). Cisto, domace, 100% prirodno vino! Ni trunke vestackih materija. Inace, to vino ces tesko pronaci u slobodnoj prodaji, tj. u prodavnicama. Pokusaj da dodjes do njega. Konzumacija takvog vina je dobra, naravno u odgovarajucoj kolicini i uz kontrolu lekara.

mr M.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 73 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: