Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: test intolerancije na hranu i gastritis?
PostPoslato: Uto Maj 19, 2015 4:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Apr 27, 2011 4:34 pm
Postovi: 67
Pored svih silnih nalaza i samo dijagnoze da imam akutni gastritis koji se pojavi kao rekacija na odredjenu hranu za koju ne znam da mi skodi uradim na kraju i test intolerancije na hranu na 300 namirnica u nadi da ću pronaći sta smijem jesti a sta ne.Inače jako sam mršav izgubio sam čak 9 kg za 3 mjeseca, pa me zanima kakva su vaša iskustva sa navedenim testom u slučaju da je neko imao gastritis ili odredjene probleme sa želucem tipa mučnine podrigivanje nadimanje koliko vam je ovaj test pomogao u rješavanju navedenih tegoba?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: test intolerancije na hranu i gastritis?
PostPoslato: Sre Jul 15, 2015 2:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 14, 2015 11:49 pm
Postovi: 37
Proslo je neko vreme od pitanja, ali odovoricu jer mozda nekome bude od pomoci. Ti testovi na 300 namirnica elisa metodom .. ja sam dosta skepticna ali necu reci da kompletno ne verujem.

Mislim da je najbolji nacin da utvrdis koje namirnice tvoja creva ne mogu da vare - eliminacija. Duga i sistematska.

Dakle, prvo odluci da npr izbacis u potpunosti laktozu. Izbaci sve mlecne proizvode minimum 15 dana. Ako se mucnina, podrigivanje i gasovi nastave, znaci da verovatno nije problem u mleku.

Onda to isto ucini za gluten. Izbaci sve sto u sebi sadrzi gluten minimum 15 dana i vidi hoce li se stanje popraviti.

Ne bi bilo lose da uradis test na helikobakter i antitela za laktozu i gluten iz krvi.

Nakon toga je sve dalje jos detaljnija eliminacija. Ljudi uglavnom nisu netolerantni na meso i povrce. Kazem uglavnom mada se i to desava, ali pretpostavimo da to nije kod tebe slucaj. Ako nisi nista posebno utvrdio kompletnom eliminacijom laktoze i glutena, onda zapisi sta najcesce jedes na jedan papir. Zatim vodi racuna kako se ponasa stomak nakon obroka koji je za tebe uobicajen. Na taj nacin mozes doci do zakljucka da ti recimo smetaju jaja ili neki zacin sa kojim se kuva.

Sve u svemu moras imati puno strpljenja kad je netolerancija u pitanju.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: