Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: potrebno extremno gojenje bez hemije i tih cuda :)
PostPoslato: Ned Jun 19, 2011 2:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 19, 2011 2:01 am
Postovi: 1
hitno mi je potrebna pomoc...imam 19 god,62 kg i visok sam 1.75 cm...i zeleo bi da se extremno ugojim...ne zanima me kako cu izgledam ali postao sam preopterecen...najvise bi voleo da sam debeo nego ovakav..zato mi treba pomoz za ishranu,kolicinu ishrane pogotovo,vreme ishrane,sta jedem ali bez vezbi...jedina aktivnost je sto ponekad odem na Tenis bazen a treniram ne bas aktivno fudbal...i zeleo bih pored svih tih aktivnosti ali bez teretane da se extremno ugojim...ali bas...pa ko moze da mi pomogne bicu mu veoma zahvalan ! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: potrebno extremno gojenje bez hemije i tih cuda :)
PostPoslato: Ned Jun 19, 2011 2:47 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Bez fizicke aktivnosti tesko da ces nabaciti kvalitetnu masu... Plivanje ti je super da uvrstis uredovne aktivnosti.
A ako hoces da se zamastis i ugrozis zdravlje, cepaj pivo, fast food, i sve tog tipa :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: potrebno extremno gojenje bez hemije i tih cuda :)
PostPoslato: Ned Jul 24, 2011 3:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 20, 2010 9:26 pm
Postovi: 162
perisic92 je napisao:
hitno mi je potrebna pomoc...imam 19 god,62 kg i visok sam 1.75 cm...i zeleo bi da se extremno ugojim...ne zanima me kako cu izgledam ali postao sam preopterecen...najvise bi voleo da sam debeo nego ovakav..zato mi treba pomoz za ishranu,kolicinu ishrane pogotovo,vreme ishrane,sta jedem ali bez vezbi...jedina aktivnost je sto ponekad odem na Tenis bazen a treniram ne bas aktivno fudbal...i zeleo bih pored svih tih aktivnosti ali bez teretane da se extremno ugojim...ali bas...pa ko moze da mi pomogne bicu mu veoma zahvalan ! :)


nemoj ni slucajno da se 'zamastis' i ugrozis svoje zdravlje junk food-om i slatkisima i ostalim glupostima. :o
posle ces da imas zdravstvene probleme (holesterol, pad imuniteta, alergije, pa cak i moguci dijabetes, da ne pricam o zatrovanosti organizma toksinima koji su preduslov za kancere...) a uz to i probleme sa debljinom, koji se tesko resavaju zajedno.
------------------------------------------------------
mnogo je lakse ugojiti se nego smrsati, samo treba znati kako, a to znaju najbolje - strucnjaci nutricionisti.

lepo se upisi u neku profi teretanu i posavetuj se sa profesionalcima (u kvalitetnoj teretani mora da postoji nutricionista ili lekar za takve savete) o dijeti koja tebi odgovara i o vezbama koje ces raditi da povecas masu.

_________________
"Treba otimati radost
danima sto beže
na svetu mreti je lako
živeti je teže."

Majakovski


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: potrebno extremno gojenje bez hemije i tih cuda :)
PostPoslato: Ned Okt 09, 2011 3:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 08, 2011 10:38 pm
Postovi: 22
perisic92 je napisao:
hitno mi je potrebna pomoc...imam 19 god,62 kg i visok sam 1.75 cm...i zeleo bi da se extremno ugojim...ne zanima me kako cu izgledam ali postao sam preopterecen...najvise bi voleo da sam debeo nego ovakav..zato mi treba pomoz za ishranu,kolicinu ishrane pogotovo,vreme ishrane,sta jedem ali bez vezbi...jedina aktivnost je sto ponekad odem na Tenis bazen a treniram ne bas aktivno fudbal...i zeleo bih pored svih tih aktivnosti ali bez teretane da se extremno ugojim...ali bas...pa ko moze da mi pomogne bicu mu veoma zahvalan ! :)


Druze a sta ti smatras pod pojmom hemija? Ako je za tebe whey protein hemija sta je onda step sok ili prasak za pecivo ili konzervans koji se nalazi skoro u svakom prehranbenom proizvodu?
Raste se u kuhinji!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: potrebno extremno gojenje bez hemije i tih cuda :)
PostPoslato: Sub Sep 14, 2013 3:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 14, 2013 3:02 pm
Postovi: 1
perisic92 je napisao:
hitno mi je potrebna pomoc...imam 19 god,62 kg i visok sam 1.75 cm...i zeleo bi da se extremno ugojim...ne zanima me kako cu izgledam ali postao sam preopterecen...najvise bi voleo da sam debeo nego ovakav..zato mi treba pomoz za ishranu,kolicinu ishrane pogotovo,vreme ishrane,sta jedem ali bez vezbi...jedina aktivnost je sto ponekad odem na Tenis bazen a treniram ne bas aktivno fudbal...i zeleo bih pored svih tih aktivnosti ali bez teretane da se extremno ugojim...ali bas...pa ko moze da mi pomogne bicu mu veoma zahvalan ! :)


Perisicu , ja sam imao problem gotovo ceo zivot i dovodio me do kompleksa gotovo slicnom ljudima koji su ekstremno gojazni imao sam 190 i 63 kg , naravno vidno nikada problem sa zdravljem , padom imuniteta i sl ... jednostavno non stop negde zujanje tokom celog dana ... noci :D :D :D seo na net dugo proucavao , dubio , resio sam problem evo ti par saveta : nauci koliko kalorija koja namirnica ima (u pocetku ce ti biti problem , posle dva meseca udjes u stos ja sam pre obroka gledao na netu na fonu posle zapamtis , merio na vagu obroke , posle sacujes okom naravno uvek nateram sebe da sacujem kao da ima manje , ) izracunaj index licne dnevne potrosnje kalorija, jedi cesto u relativno istim vremenskim razmacima (bar 5 puta dnevno) , batali se fast fooda nema od toga vajde. Ako pusis i pijes kafu gledaj kad ustanes pre nego sto popijes kafu da jedes nesto (ja sam na silu jeo uvek neko voce ili hleb ugrejem (toplog hleba mozes vise da pojedes ) , dzem , jaja , mleko... nbtno ) poenta je da budes disciplinovan NE PRESKACI OBROKE ! :), racunaJ kalorije , jedi SVE raznovrsno kao i do sada i svaki dan unesi makar 500-800 kalorija vise od potrosenih, pokazace se rezultati videces ja sam se za 4 meseca ugojio 8 kila , ravnomerno ... rekreativno sam idem na plivanje 3 puta nedeljno 2 sata ... cigare, alkohol, kafa , NEDISCIPLINOVANOST , neravnomerni obroci , izlasci ti nece pomoci da se ugojis ... naravno ja od toga nista NISAM izbacio *kafu , cigarete , izlaske is sl vec sam uveo sebi uveo redovne obroke 5 i u svakom pojedem malo vise (recimo na silu)(znao sam pre i to jako mnogo puta da kad ustanem 9 ujutro popijem kafu popusim 7 cigarara nova kafa tamo, vamo, faks posao , bleja sa nekim ,rucak u 3-4-5-6 , vecera nesto kaloricno 11-12 uvece , kad saberem ne stignem ni 2000 kalorija mnogo puta e da da ti kazem debeli ljudi malo sviraju ... pogledaj sa strane ali ne piju pivo bez kikirikija , pojedu po tablu cokolade odjednom (kada si ti pojeo tablu cokolade odjednom ? ) film se ne gleda bez kokica kese chipsa itd. ja licno nisam ljubitelj te hrane a ipak sam uspeo da se ugojim , jednostavno treba da skontas da je sve stvar u kalorijama debeli su zato sto imaju takve navike ... raspitaj se nemoj da posegnes ka fast food-u i losoj hrani dve velike banane imaju kalorija kao 50g cokolade... NEMOJ sebi da dozvolis da 1 jedan dan nedeljno uneses u toku 24 h manje od 1700 kalorija (toliko je tebi prema visini , tezini , godinama potrebno dnevno sa osnovno funcionisanje tvog organizma) ja bih dodao 300 na aktivnosti i jos 400-500 za gojenje i moras da imas pozitivne rezultate :) :) :roll: :wink: :wink: :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: