Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Nutricionista koji?
PostPoslato: Sub Jun 11, 2005 5:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Feb 17, 2005 2:44 pm
Postovi: 51
Lokacija: Beograd
Ineteresuje me na koji nacin da dodjem do nekog nutricioniste koji mi moze napraviti neki plan ishrane kako bih zadrzao kilazu koju imam dakle oko 76-77kg?

Nikad nisam imao kontkat sa nutricionistima,pa ne znam da li oni rade u okviru redovnih domova zdravlja ili se ide u neke institute?

Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 11, 2005 9:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 20, 2005 4:39 pm
Postovi: 33
Ne treba ti uput. Ukoliko zelis da ides u drzavnu instituciju, odes u Dr Subotica ( Institut za higijenu ). Za pregled ce ti traziti kompletnu biohemiju i urin. Cena je 500 dinara. Rezultati su ti validni mesec i po, tako da gledaj da zakazes odmah po vadjenju krvi pregled kod nutricioniste. Dugo se ceka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 11, 2005 11:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Feb 17, 2005 2:44 pm
Postovi: 51
Lokacija: Beograd
a interesuje me ako bi otisao u neku privatnu ordinaciju sta bi ste mi preporucili(posto ne bih da se zamlacujem sa tim prelgedima urina i slicno,i da jos dugo cekam na nutricionistu).Koliko takav pregled kod privatnika kosta.

Mene zanima samo kako da jedem da bih zadrzao ovu tezinu(nista vise od toga)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 12, 2005 1:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 20, 2005 4:39 pm
Postovi: 33
Najjeftinije 1000 dinara, a nasjkuplja varijanta je 50 eur. Bojim se da to sto ti trazis neces naci kod njih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 12, 2005 4:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Feb 17, 2005 2:44 pm
Postovi: 51
Lokacija: Beograd
da li mi ti dakle preporucujes nekog drugog lekara ili neku drugu metodu koja bi mi dala odgovor na pitaje koliko da jedem a da zadrzim ovu kilazu(posto se strasno plasim da se ne ugojim ponovo)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 12, 2005 7:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 20, 2005 4:39 pm
Postovi: 33
U principu kod nas imas varijantu da ti traze kompletnu biohemiju i urin. I varijantu u kojoj ti proveravaju nivo masti i vode u organizmu. Za ovo drugo ne vadis krv, niti dajes urin.
U svakoj varijanti, moraces da brojis kalorije. I da se trudis da ne prekoracis dnevni unos koji je tebi odredjen, shodno godinama, aktivnosti i ostalom...To znaci da ces grozno da opterecujes sebe ili nekog ko kuva u tvojoj kuci da ti kuva posebno, da meri, da se lomi da pronadje odredjene namirnice i slicno...
Imas nekoliko softvera na internetu, koji imaju u sebi kalorijske vrednosti ogromnog broja namirnica. Mozes na osnovu njih da pravis balansiran jelovnik, a pre toga izracunas svoj bazalni metabolizam. Da probas tako. Takodje, nije lose ako vezbas u teretani ili vozis bajs, da uzimas L - carnitine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 12, 2005 9:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Feb 17, 2005 2:44 pm
Postovi: 51
Lokacija: Beograd
Ne samo da nije lose,nego 3X puta nedeljno vezbam u teretani,ali nigde ne mogu da nadjem podatak koliko tih sat-sat ipo u teretani sagori kalorija.

Inace sto se tice bajka,i to volim nadam se da cu do jeseni uzeti i stacionarni bajk za zimu,odlucio sam da danima kada ne idem u teretanu brzo hodam jedno 3-4 km u kraju.

Nadam se da ce to sve biti dovoljno da se ne ugojim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 12, 2005 9:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Feb 17, 2005 2:44 pm
Postovi: 51
Lokacija: Beograd
A da interesuje me jos vredi li da uzimam L-Chitosan ultra,vidim da se prodaje u mojoj apoteci,a reklama kaze da vezuje masti unete hranom i da ih "izbacuje napolje".
Sta mislite o tome,ne bih voleo da mrsavim nego samo da odrzavam liniju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 12, 2005 9:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Feb 17, 2005 2:44 pm
Postovi: 51
Lokacija: Beograd
Pardon nije L-Chitosan nego C-Chitosan inace proizvodjac je ivancic i sinovi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 13, 2005 9:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 20, 2005 4:39 pm
Postovi: 33
Poslala sam ti privatnu poruku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 16, 2005 1:21 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 6:10 pm
Postovi: 96
ja sam koristila chitosan i lepo sam smrsala, uz sitnu redukciju ishrane...
medjutim kasnije, kada sam ponovo nabacila kg i opet uzela chitosan, nije pokazalo rezultate...

sto se nutricioniste tice, cula sam za dr maju milenkovic, broj telefona je 011 417 029... nameravam i sama da je pozovem i da se raspitam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nutricionista koji?
PostPoslato: Sre Sep 16, 2009 11:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 16, 2009 11:26 pm
Postovi: 8
Zdravo!
Da li neko moze da mi da telefone ili sajtove privatnih klinika, na kojima rade nutricionisti?
Hvala! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nutricionista koji?
PostPoslato: Čet Sep 17, 2009 1:46 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 11:32 pm
Postovi: 64
Lokacija: Novi Sad
Da li neko moze sa sigurnoscu da mi kaze da li C-Chitosan zaista funkcionise? Na koji nacin vezuje masti i izbacuje ih? Moje je misljenje da se masti najbolje trose dugotrajnim aerobnim aktivnostima, i ja licno ne verujem u delotvornost ovakih preparata, ali nisam siguran, mozda deluje. DIF-ovac sam i dosta mi je bliska ova oblast, i koliko sam upucen 99% ovakvih preparata su cista glupost, sa kojom se gubi glikogen i telesna tecnost, a ne masti. Ja bih koristio ovaj preparat ukoliko zaista trosi masti jer sam dizmorficar, trbusnjaci su mi opsesija, i zaista bi mi znacilo strucno misljenje u vezi sa ovim preparatom.

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nutricionista koji?
PostPoslato: Čet Sep 17, 2009 7:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 02, 2007 7:17 pm
Postovi: 75
Limanac,

Chitosan koji se prodaje kao suplement je derivat hitina (chitin).

Hitin se normalno nalazi u opnama (oklopima) skoljki, rakova, kraba, insekata i celijskim zidovima gljiva - znaci veoma rasiren polimer u prirodi. Hitin je poliglukozamid, ali se u ishrani ponasa kao i druga vlakna ugljenih-hidrata nerastvorna u vodi (celuloza na primer). To znaci da ga nas digestivni sistem ne razlaze, ali kao i svako drugo dijetalno vlakno prisutno u vecoj kolicini povecava viskozitet sadrzaja creva. Samim tim moze da utice na brzinu prolaza hrane, varenje i apsorpciju ostalih materija.
Chitosan se industrijski dobija deacetilaacijom hitina, i ta promena ga cini prijemcivijim za zucnu kiselinu za koju se vezuje. Samim tim moze da dovede ili do smanjena varenja masnoca u crevima (manje zuci na raspolaganju) ili do povecanog lucenja zuci. U sastav samog zucnog soka ulazi i holesterol koji organizam hoce da "izbaci" napolje, pa povecana produkcija zuci znaci i donekle smanjenje holesterola u krvi. Ovaj efekat imaju i druga dijetalna vlakna - celuloza, pektini i slicno, a kjuc je unositi ih u vecim kolicinama da bi efekat bio vidljiv. Procenjuje se da chitosan i druga vlakna mogu da doprinesu da oko 10 do 90 kcal masnoca se ne apsorbuje iz hrane u toku dana (sto i nije nesto impresivno), a holesterol moze da se smanji za neki manji procenat.
Ako niste alergicni na skoljke i rakove (posto se iz njih najvise chitosana proizvodi) i ne smeta vam da pijete povecu kolicinu (i do deset kapsula dnevno) ovog ne tako jeftinog preparata, efekat moze biti slican onom kada dnevno unosite vecu kolicinu dijetalnih vlakana kroz hranu. I opet, treba biti oprezan, posto veca kolicina vlakana (vise od 60g na dan) moze da oteza apsorpciju gvozdja, kalcijuma i mnogo cega drugog iz hrane.

Ovde imate neke studije i svasta nesto o chitosanu, pa sami procenite.
http://www.quackwatch.com/04ConsumerEdu ... tosan.html

macence


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nutricionista koji?
PostPoslato: Čet Sep 17, 2009 11:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 11:32 pm
Postovi: 64
Lokacija: Novi Sad
macence,

mnogo hvala na ovako kvalitetnom odgovoru :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: