Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: BICOM
PostPoslato: Sre Apr 22, 2009 3:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 22, 2009 2:45 pm
Postovi: 6
Lokacija: Zemun
Zbog dugotrajne atipicne alergije krajem marta sam uradila test na BICOM-u Centru za eliminaciju alergija u Zemunu. Trudim se da se maksimalno pridrzavam propisane ishrane. Smrsala sam nekoliko kg, ali alergija i dalje traje. Medju zabranjenim namirnicama mi je "belo brasno" i "beli secer". Nije mi jasno da li to znaci da mogu da jedem psenicno integralno brasno i zuti i smedji secer.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 23, 2009 1:12 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 31, 2009 7:51 pm
Postovi: 63
Lokacija: Novi Sad
Tako bi trebalo da bude...ali imas mnogo vise o tome na temi: test intolerancije na hranu (uvek je medju prvih pet tema iz nutricionizma)... istina tamo se tim malo vise bave zbog skidanja kilograma, ali mozes naci dosta korisnih saveta, a takodje i uputiti nekome pitanje, obzirom da su tamo neki clanovi sad vema iskusni u tome!
Pozdrav i srecno!

P.S. Takodje uvek mozes pozvati i doktorku kod koje si bila i ona ce ti dati odgovor na tvoje nedoumice (uglavnom su svi ljubazni)!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 23, 2009 1:21 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 31, 2009 7:51 pm
Postovi: 63
Lokacija: Novi Sad
Inace ako ti ne odgovara belo psenicno brasno, i sem integralnog ima toliko zamena za njega: kukuruzno, ovseno, razano...
A ako su ti to jedina dva alergena, ti si prava srecnica :D (videces ako budes citala, sta sve pojedini treba da izbace iz ishrane, tj. sta mogu da jedu, posto je toga cesto manje)!

A sto se rezultata tice, ipak treba odredjeno vreme...nekome krace, nekome duze da bi se doslo do poboljsanja (ako sam ja shvatila dobro, bar 2-3 meseca), i to po mogucstvu uz neke terapije koje oni preporucuju, a isto pomocu BICOMA. Ja sam inace isto radila test kod njih, ali su mi nekako ostali nedoreceni (vise stvari sam ja pitala, i to bas zbog citanja teme o intoleranciji na hranu)...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 04, 2009 2:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 22, 2009 2:45 pm
Postovi: 6
Lokacija: Zemun
Hvala! Ma nisu mi to jedini alergeni ali ostalo mi nije tesko (svinjsko meso, grasak, paradajz, jabuka, banana, pecurke, med, orasi, kakao...)
Najveci problem su mi aditivi. Raznorazni poboljsivaci ukusa, zgusnjivaci, boje, konzervansi... ukupno74 razna E. Tako da nesmem nikakve gotove proizvode.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: