Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Kuvana jaja
PostPoslato: Pet Avg 08, 2008 3:55 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 1:28 pm
Postovi: 226
Lokacija: Tamo daleko..
Svako jutro sad jedem oko 4-5 kuvana jajeta, i to uglavnom samo belanca, znaci zumanca izbacim, uzimam zbog toga shto treniram i ocu misic da odradim malo, jer je kao shto znamo belance puno proteina.. Pa me zanima jel to zdravo? il svaki drugi dan da jedem, kako?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 08, 2008 10:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 12, 2008 6:53 pm
Postovi: 235
Lokacija: Srbija, Beograd
ma to ti je odlicno za misicnu masu, ne brini se belanca nisu opste kaloricna a kao sto kazes imaju puno proteina. mozes slobodno i u vecim kolicinama da ih konzumiras pomesano sa nekim parcetom mesa. Pretostavljam da si mrsav pa zelis da nabacis masu u gym-u ?

_________________
impossible is nothing


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 08, 2008 11:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 16, 2008 6:19 pm
Postovi: 350
neke studije kazu da ih valja i ne valja koristiti u vecim kolicinama.

10 jaja sedmicno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 09, 2008 12:09 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 12, 2008 6:53 pm
Postovi: 235
Lokacija: Srbija, Beograd
pa za one koje boluju od bubrega nije preporucena visoko proteinska ishrana (u ovom slucaju belanca koja imaju samo proteine) ali zdravim osobama, sportistima svakako jeste.

_________________
impossible is nothing


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 09, 2008 7:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 1:28 pm
Postovi: 226
Lokacija: Tamo daleko..
harry_mason je napisao:
ma to ti je odlicno za misicnu masu, ne brini se belanca nisu opste kaloricna a kao sto kazes imaju puno proteina. mozes slobodno i u vecim kolicinama da ih konzumiras pomesano sa nekim parcetom mesa. Pretostavljam da si mrsav pa zelis da nabacis masu u gym-u ?


Da, znam.. Pa vidi ja sam se pre bavio bildingom, cak i naopako imao sam 110kg misica, bukvalno, pa me zeznula hemija (pa mozda cak i ta brutalna ishrana, stalno crveno meso itd) pa sam imao problema sa visokim pritiskom i ubrzanom pulsom, no to se normalizovalo, sad sam pao na 90kg, i izgledam onako mrsavo jbg, imam misic, al ocu do jedno bar 95kg da se odradim, a visok sam 196cm.. Shto kaze MARS, tako isto i moja keva kaze.. HmZ, jbga jescu 4-5belanceta na dan, dok se ne odradim, nadam se da nece biti ozbiljnijih problema :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 10, 2008 4:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 12, 2008 6:53 pm
Postovi: 235
Lokacija: Srbija, Beograd
Uros90 je napisao:
HmZ, jbga jescu 4-5belanceta na dan, dok se ne odradim, nadam se da nece biti ozbiljnijih problema :wink:


umesto tolike kolicine jaja iskombinuj jos neke proteinske namernice (mlad sir, mleko, jogurt, piletina, curetina, riba, plazma keks :) )

_________________
impossible is nothing


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 12, 2008 1:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 16, 2008 6:19 pm
Postovi: 350
harry_mason je napisao:
Uros90 je napisao:
HmZ, jbga jescu 4-5belanceta na dan, dok se ne odradim, nadam se da nece biti ozbiljnijih problema :wink:


umesto tolike kolicine jaja iskombinuj jos neke proteinske namernice (mlad sir, mleko, jogurt, piletina, curetina, riba, plazma keks :) )


ja sam mesao plazmu i cokolino + mleko to bude lep gainer mass 100000000 :lol: :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 12, 2008 1:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 16, 2008 6:19 pm
Postovi: 350
Uros90 je napisao:
harry_mason je napisao:
ma to ti je odlicno za misicnu masu, ne brini se belanca nisu opste kaloricna a kao sto kazes imaju puno proteina. mozes slobodno i u vecim kolicinama da ih konzumiras pomesano sa nekim parcetom mesa. Pretostavljam da si mrsav pa zelis da nabacis masu u gym-u ?


Da, znam.. Pa vidi ja sam se pre bavio bildingom, cak i naopako imao sam 110kg misica, bukvalno, pa me zeznula hemija (pa mozda cak i ta brutalna ishrana, stalno crveno meso itd) pa sam imao problema sa visokim pritiskom i ubrzanom pulsom, no to se normalizovalo, sad sam pao na 90kg, i izgledam onako mrsavo jbg, imam misic, al ocu do jedno bar 95kg da se odradim, a visok sam 196cm.. Shto kaze MARS, tako isto i moja keva kaze.. HmZ, jbga jescu 4-5belanceta na dan, dok se ne odradim, nadam se da nece biti ozbiljnijih problema :wink:



ja brate nisam uopste koristio hemiju i doso sam do 100 kila, sa cokolinom.

Jesi bas bio izdefinisan ko bodibilderi?

I ja mislim da bodibildere zajebe ta njihova ishrana za masu i def itd.

Tako ako bih je ikad koristio pre bih isao ka cilju nekog blazeg strong mana ili powerliftinga, ili izgledu bacaca kugle koplja kladiva ili tako nesto, ali nikako ne bih tezio bas onoliko izrezanom izgledu tj extremm def. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 12, 2008 1:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 16, 2008 6:19 pm
Postovi: 350
Citiraj:
Teretana - zlo, tamo kupis samo tahikadriju sto se tice srca, i ako se napucash brzo i pritisak ce ti skociti.. Tako da teretana nikako ne moze biti zdrava jer je staticna.. Imas 1000 drugih i boljih rekreativnih sportova kojim mozes da se bavis.. Otidji do sportskog lekara specijaliste i videces misljenje njegovo o teretani.. Elem ja sam ti cist primer toga, napucao se ko zmaj, pa imao problema sa tahikadrijom i hipertenzijom.. Kad sam prestao trenirati izgubio sam citavih 20kg misica, a imao sam 110kg (misica), pa sad ti gledaj.. Sad mi se sve inace vratilo u normalnu i ne pada mi na pamet vise da udjem u teretanu i dizem tegove, najbolje ti je ako vec hoces misic da odradish da radis sa svojom tezinom dakle Vratilo i vratilo, zgibovi, propadanja, cucnjevi, trbusni itd, i lepo ces se odraditi uz adekvatnu ishranu (belo meso, riba itd) Poz.
_________________



Kad si rekao da si dob. tahikadriju jel od teretane to bilo ili hemije posto si rekao da si je koristio, ja bih rekao da je to pre od hemije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 12, 2008 11:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 1:28 pm
Postovi: 226
Lokacija: Tamo daleko..
Vidi, kao prvo, ti imas 100kg, ne znam da li je misicna masa, mada cisto sumnjam da jeste.. Ja dok sam bildovao imao sam rekoh bukvalno 110kg misica jer imam skoro 2m, pa je extra izgledalo..
Drugo problemi koje sam imao jer od preterivanja za kilazama, jedno vreme sam trenirao dizanje tegova pa sam cak dizao kolaze i preko 230kg, zamisli koje je to opterecenje za srce.. Tako da je to najverovatnije uzrok tahikadrije, a i nepokretnost, jer sam samo bio na relaciji teretana - kuca, i tako stalno, a teretana je statika to svi znamo tako da.. Sad naravno ne radim to, treniram na jednom poligonu imah teren tu trcim malo, pa radim propadanja, malo vratilo, malo benc, potisak itd. i posle ima preko puta odma tece kanal, pa otplivam do nekog obliznjeg kupalista pa se vratim, i extra je priroda.. posle se vracam bajsom, tako da.. mnogo zdravije nego ono shto sam radio, mislim ono ni nije zdravo kao prvo :lol: Btw jbt danas se merim imam vec 94kg o.O super. idemo jos 1kg i dosta... Inace za ovo da menjam da ne jedem jaja, pa nije dobro ni preterivati sa mlecnim proizvodima, to mi je samo za dorucak, tako da, jaja jbga moram ubaciti, a plazma keks i ti cokolino to ti je smesno brate..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 14, 2008 2:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 16, 2008 6:19 pm
Postovi: 350
OK ali verovatno to nije bila korektna tehnika za izvodjenje bendza, posto nije fora u potiskivanju i ukljucivanju ledja u izvodjenje,

vec pri udahu na nos spustas teg pri cemu vodis racuna na donji deo ledja, a kad dizes onda izdises lagano na usta, prakticno totalno izolujes grudi triceps i prednje rame.

I ne bi trebalo da totalno potisnes teg do gore jer onda totalno izbacis i istegnes lopatice.

Kada rekoh da vodis racuna za donji deo ledja treba da ukljucis u rad trbusnjake, a pri tome da sedis na gornjem delu gluteusa, ja tako radim i polako napredujem. :lol:

Verujem da i ti ovo znas cim si dolazio do 230 kg, pa onda samo napred. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 15, 2008 1:11 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 1:28 pm
Postovi: 226
Lokacija: Tamo daleko..
Verovo ili ne, cak i nisam dobro disao pri izvodjenju vezbi, recimo eto benc radim sa 120kg u serijama, jednostavno samo jednom udahnem i picim tako po 8-10puta... to je za cuku zlo, tako da je i to jedan od razloga mog problema.. evo bas danas sam radio benc al sa daleko manjim kilazama po najvecom suncu :D i pazim kako disem itd.. tako da ne bi trebalo biti problema.. ;D inace, koliko si visok? kad imas 100kg..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 15, 2008 11:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 16, 2008 6:19 pm
Postovi: 350
1,85 ili 1.86 nisam odavno merio, trbusnjaci se pomalo vide. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 16, 2008 4:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 28, 2007 1:50 am
Postovi: 43
jesta da belanca sadrze puno proteina, ali jaja koja trenutno jedes, koja kupujes na pijaci, tempu i maxi-ju, su katastrofa, to su kokoske koji kljukaju koncentratom i u nekim jajima imas po cak i 4 zumanceta

tako da ne znam bash koliko ti je zdravo, da se njima prozderavas
mozda ako znas nekog seljaka na pijaci ko ima svoje kokoske, pa od njega da uzimash, inache... ne bih ti ih bash preporucio u tolikoj kolicini


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 17, 2008 1:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 16, 2008 6:19 pm
Postovi: 350
mma je napisao:
jesta da belanca sadrze puno proteina, ali jaja koja trenutno jedes, koja kupujes na pijaci, tempu i maxi-ju, su katastrofa, to su kokoske koji kljukaju koncentratom i u nekim jajima imas po cak i 4 zumanceta

tako da ne znam bash koliko ti je zdravo, da se njima prozderavas
mozda ako znas nekog seljaka na pijaci ko ima svoje kokoske, pa od njega da uzimash, inache... ne bih ti ih bash preporucio u tolikoj kolicini


odakle to znas? :evil: :roll:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: