Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: masti
PostPoslato: Ned Feb 06, 2005 2:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
Da li neko ima nove podatke vezano za koriscenje zasicenih masnih kiselina kao neopnodnih za zdravu ishranu.Takodje u vezi prakticno zabrane koriscenja margarina zbog izuzetno stetnih TRANS MASNIH KISELINA koji se dobijaju hidrogenacijom ulja.
Moze i sve novo u vezi sa mastima biljnog ili zivotinjskog porekla.
zahvaljujem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: MASTI!!! SVE sto ste zeleli da znate a niste imali koga.....
PostPoslato: Sub Mar 19, 2005 11:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 30, 2002 2:00 am
Postovi: 5
Lokacija: Nis
Sasvim slucajno sam prelistao poruke na ovom forumu i vasa me je navela da uradim nesto sto inace ne bih, a to je da pisem o onome o cemu znam.
Dakle zanimaju vas masti? Dobra interesovanja.
Pa eto imacu sa kim da podelim svoje dragoceno znanje u vezi sa ishranom a pogortovo vezano za masti.
Prvo da kazem nesto o sebi. Za sebe neskromno smatram da na ovim prostorima ne postoji osoba koja se u problematiku masti razume makar priblizno kao ja. Drugo, da zelim da kazem sve sto imam verovatno bi napisao knjigu za narod i zaradio velike pare. Ali nemam vremena ni strpljenja . Ja sam student medicine na sestoj godini.
Pa evo poceo sam preopsirno pa se bojim da cu prebrzo zavrsiti.
Krenucu sa esencijom pa dokle stignem. A za sve ostalo me kontaktirajte na [email protected]

Masti su dobre i potrebne coveku. Bez masti nema zivota. Sto prirodnije to bolje. Ukinuti margarine i ostale proizvode sa trans masnocama. Masti koje preporucujem su: maslinovo ulje, kokosovo ulje i maslac naravno sve prirodno i nepreradjeno.
E sad posebno bih istakao sledece: ZEJTIN ili ti suncokretovo ulje, u najnegativnije mogucem smislu. Ovaj proizvod nam je naneo najvise stete od svih namirnica u zadnjih 50 godina. Naime ovo ulje sadrzi dominantno nezasicene masne kiseline koje jesu neophodne za zivot ali u nekih 5-10 % a ne preko 70% kao u zejtinu (ako pogledate etiketu vitalovog ulja videcete koje su vrednosti). Ove nezasicene kis. nisu osnov normalne ishrane coveka, vec imaju neke veoma stetne osobine: sklone su oksidaciji i kvarenju i tu nema spasa, dakle i vi cete brze propadati ako ih unosite. Usporavaju metebolizam, inhibitraju stitnu zlezdu, ometju varenje, ubrzavaju starenje, pospesuju rast tumora. Znaci sto dalje od njih. Ali da nesreca bude veca, ovih nezasicenih mas. kis. ima vise vrsta, najpoznatije su tzv. omega 3 i 6, i neki optimalan odnos iznosi 3:1 ali u zejtinu je odnos katastrofa. Otprilike 30:1, sto stvara nove probleme. Uh, sva vam naprica. Ali ljudi dosta je bilo. Upravo zahvaljujuci ovom meduju gde ovo citate su ovakve stvari i postale dostupne sirokom krugu ljudi jer nema cenzure.
Imam toliko toga da kazem, samo se javite.
A da ako bi me pitali za naj sajt u vezi ishrane koji bih vam preporucio, ne bih ni razmisljao jer vec znam: www.mercola.com
Toliko za sada!
Vidimo se!
I pitajte!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 31, 2005 3:56 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 16, 2005 5:39 am
Postovi: 51
da li je moguce da su kapsule omega 3 masne kiseline lose ?!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: