Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Rastem, al na dole. :D
PostPoslato: Sre Feb 06, 2008 9:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 07, 2005 12:10 pm
Postovi: 74
Lokacija: Beograd
Primetila sam da iz godine u godinu se smanjujem.. tj smanjuje mi se visina ?
Jesam smrsala u zadnje dve godine 5-6 kg ali sam se i smanjila za 10-ak cm. Grudi su mi se veoma smanjile. Sa broja 80 dosla sam na 70.Ostao mi je samo stomak i zadnjica i kukovi.. :o
Imam jos 5-6 kg viska, drzim onu dijetu s pirincem i planiram da od sutra pre svakog obroka popijem po 2-3 kasicice jabukovog sirca.
Inace visoka sam oko 168 i imam 63-4 kg.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 07, 2008 4:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 10:28 am
Postovi: 347
mislim da se to zove urastanje i moja mama se baš smanjuje,smešno ali...inače,kako si prošla sa tim pirinčem?zadovoljna?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 07, 2008 9:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 07, 2005 12:10 pm
Postovi: 74
Lokacija: Beograd
Ma gde smesno.. Ako nastavim da se smanjujem.. Imam 16 god.. Rano sam pocela sa raznim dijetama.. jesam gubila kilograme, ali sam ih vracala i smanjivala se.. Na dijeti sa pirincem sam tek 15 dan, tako da jos nema rezultata...
Ne znam sta da radim u vezi s ovim smanjivanjem... ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 07, 2008 10:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 10:28 am
Postovi: 347
joj,Lelo,ne mogu vjerovati,16 godina :o :o :o :o Pa,šta ti kažu roditelji?Ne želim te prepadati ali moraš doktoru,možda je neka žlijezda poludila.ne igraj se i idi ljekaru!I javljaj!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 08, 2008 1:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 07, 2005 12:10 pm
Postovi: 74
Lokacija: Beograd
Ma sta kazu.. Moracu da idem.. Samo sam mislila da neko moze da mi kaze nesto vise..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 08, 2008 2:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 10:28 am
Postovi: 347
Joj,tako mi je to čudno....Nemoj se šaliti sa tim,pa nešto više će ti reći doktor!!!!Idi doktoruuuuuuu!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 08, 2008 8:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 10:17 am
Postovi: 225
U ponedeljak pravac kod lekara opste prakse. Ispricaj sve da bi dobila upute za razlicite analize i specijaliste iz razlicitih oblasti.
Javi se, uzrok se mora pronaci, a tvoje smanjivanje zaustaviti.
Uopste nije smesno, zdravlje je u pitanju. Pusti sad dijete i vrati se normalnoj ishrani.
Pravac kod lekara !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 08, 2008 9:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 28, 2007 2:20 am
Postovi: 41
Bravo Lela sa 16 godina dijeta sa pirincem. Shvatas li ti koja je to glupost za bilo koje godine a kamoli za djevojku od 16 godina.
1,2,..., 500 zrna pirinca ne moze zadovoljiti ni dio tvojih kalorijskih potreba, tu nema proteina koji su najvazniji, nema esencijalnih masti.
Kalorijski deficit je ogroman te stoga gubis tjelesnu masu od cega je dobar dio izgubljenog misicna masa. Grudi ce ti se zbog naglog gubitka opustiti i nikada ih vise neces zatec. O zdravlju da ne pricamo. Proteini su osnovna stvar koju moras imati u ishrani kao i esencijalne masne kiseline. Idi odma kod doktora dok ne dobijes neki poremecaj. Normalna dijeta se sastoji od nekog normalnog odnosa proteina, ugljenih hidrata, masti pri cemu se vodi racuna da kalorijski deficit bude od 500 do najvise 1000 kalorija. Ti nijedan dan ne unosis dovoljno kalorija ni za bazalni metabolizam, dakle nema dovoljno kalorija ni da normalno funkcionises ako lezis u krevetu i nista ne radis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 09, 2008 12:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 10:28 am
Postovi: 347
eto vidiš šta ti ljudi kažu :o moraš doktoru,ti si u pubertetu,svakakve stvari ti se sad dešavaju,hormoni,razvoj,ne smiješ držati dijetu,nikako!!!Tvoje tijelo se još uvijek formira i trema mu sav mogući materijal!Nemoj jesti grickalice,fast fud,umjereno slatko,nemoj gazirano i imaćeš liniju ali ništa više od toga.MOraš jesti voće,povrće,mahunarke,crni hljeb,sireve,jaja naravno sve umjereno i pravilno iskombinovano ali MORAŠŠŠŠ JESTI!!!!Budi pametna djevojka!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 09, 2008 8:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Uh covece! Lelaa, ovo je sve samo nije normalno! Da li je doslo do demineralizacije kostiju, promena na kicmenom stubu ili sta vec- recice ti lekar posle pregleda i eventualno snimaka. Molim te prekini odmah sa dijetama, pa zaboga imas samo 16 godina! Da li znas sta radis svom organizmu... :( pa tebi bas sada najvise treba hrane, vitamina i minerala... ne mislim da treba da nabijes 100 kg, ali u tvojim godinama dijetu mora da prepise lekar! Pamet u glavu, i pravac dr.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 09, 2008 8:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 02, 2007 12:52 pm
Postovi: 193
Draga Lelaaa nadam se da ce se tvoj slucaj pozitino resiti i da ces biti zdrava prava i vesela!
Eto sta uradi drustvo koje je manekenski orijentisano! I ona jedna devojka umrla u back stageu i nesto se kao culo o teme i nastavili su dalje! Postoje XS, 32, 34.. a od XXL i 46, 48 nema ni reci! Vrlo je jasno koji je uzrok tvog stanja, samo se nadam da ce se na vreme zaustaviti i ispraviti!
Zensko mora da ima obline! A ne kosti koje vire na bokovima, ispod majice, i ko zna gde!

Joj, izvinite me, ali prosto nisam mogla a da ne prokomentarisem. Ovo je suludo sto se desava u drustvu!

Srecno Lelaa i javljaj se obavezno kad dobijes rezultate!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 09, 2008 8:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Pa s jedne strane je suludo, a s druge strane pola zenskog "zivlja" ovog foruma izlomi nokte razmenjujuci iskustva o raznoraznim magicnim dijetama. Sve bi zelela da se priblize tom idealu, ovako ili onako. Vecina ovih dijeta je nezdrava a ne samo benigno zamajavanje. Zna se formula - povecati fizicku aktivnost i smanjiti unos kalorija, ali to je suvise dosadno i neucinkovito vecini dama ovde koje bi radje gutale dzacic pirinca :o nego se posvetile pravom uzroku svog problema i nezadovoljstva svojim izgledom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 09, 2008 10:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 10:28 am
Postovi: 347
majmunče,nemoj tako,pa mi mi smo ipak formirane žene a Lela ima 16 godina!Pa,gdje su joj roditelji :o ne može pored roditelja forum da je vaspitava :roll: i na osnovu foruma da ona kreira svoj stav.Valjda roditelji treba da vide šta se sa njihovim djetetom dešava :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 10, 2008 1:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 24, 2007 2:50 pm
Postovi: 23
Lokacija: srem.mitrovica
draga lelaa pod hitno kod lekara!mani se raznih dijeta previse si mlada za to.vecina nas na forumu smo zrele zene.inace imam kcerku od 18god.koja je uvrtela sebi u glavu da ima visak kg.posto sam ja stalno na nekoj dijeti htela je zajedno sa mnom.naravno nisam joj dozvolila.smanjila je slatkise,hleb,za dorucak i veceru uglavnom jede tost i jogurt,rucak normalan,pije dosta vode i naravno rezultat nije izostao smrsala je tih par kg.jer ponavljam ti suvise si mlada za neke dijete.puno pazzzz..............


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 10, 2008 11:28 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jul 05, 2007 2:15 pm
Postovi: 54
Ovo smanjenje visine se obicno desava kod starijih ljudi, u pitanju je demineralizacija kostiju i kicmenog stuba sto uzrokuje smanjenje visine. Nisam cula da se desava kod tako mladih osoba.

Kazes da si smrsala 5-6 kg u 2 godine sto uopste nije puno. Znaci da nisi bila na nekoj rigoroznoj dijeti (sem ako nisi smrsala 20kg, pa vratila
15kg ili nesto slicno).

A sta se vi starije sada vadite za vas je kao zdrava ona dijeta sa pirincem. Mozda je jedino moguce resenje ukidanje ovog podforuma (neko je vec dao inicijativu za to) jer neke stvari koje se ovde pricaju
nisu dobre ni za jednu osobu bilo kojih godina i zdravstvenog stanja.
Mada bi svi trebalo da znaju da je ovo forum i da sve sto primene odavde to rade na sopstvenu odgovornost.

Inace mnogi roditelji suvise kasno primete da im dete odlazi u narkomaniju, bulimiju, anoreksiju....

Obavezno poseti lekara, stvarno ne znam sta ti se desava, verovatno ce neke detaljnije analize otkriti uzrok.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: