Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Molim za pomoć!
PostPoslato: Sre Jan 11, 2012 6:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 11, 2012 6:11 pm
Postovi: 4
[b]Poštovani, od 2. novembra 2011. godine sam na bolovanju, jer mi se javio bol u lumbalnom delu kičme i zadnjoj loži leve nadkolenice. Noću nisam mogla da se okrenem, da ujutru ustanem, da se naginjem napred kad pravim krevet ili perem zube. U nozi sam osećala neku zategnutost i bol. Moj lekar mi je prepisao rapten za bolove, midokalm i kompleks B vitamina. Pošto bolovi nisu prošli poslao me je na terapiju u banju Rusandu i da uradim Rtg LS kičme. Nalaz: umerene spondilotične promene LS kičme na donjim segmentima, i.v. prostor je skoro u potpunosti redukovane širine.
U banji me je fizijatar upitio 10 dana na kinezi vežbe za lumbalnu kičmu, galvanizaciju duž leve noge, ultrazvučnu masažu donjeg TH i LS dela i horizontalu 3.1. za LS deo. Posle deset dana bol u kičmi se smanjio, ali u levoj nozi se utrnutost intenzivirala i pojavio se osećaj pulsiranja i oduzetosti – malaksalosti mišića. Zbog toga su mi svi tretmani produženi još 10 dana sa tim da mi je dodat TENS i pakovanje blata duž kičmenog stuba. Međutim, 3. dana na TENS – u, mi je puštena jača struja (a i sve vreme sam se osećala nelagodno), a i počela je da mi ne odgovara horizontala, jer sam osećala peckanja čak i pri minimalnoj struji. Tako sam opet strigla do fizijatra koji me je uputio kod neurologa. Nalaz: na KN i GE nalaz uredan, na DE bez lateralizacije, MR simetrični, bez patoloških refleksa. Lazarevićev levo pozitivan, testovi istezanja n. Femoralisa negativni. Th: Movalis amp N III 1x1, a potom Movalis tbl a 7.5 mg 1x1, Sirdalud tbl a 4 mg 3x1/2 i Beviplex N drag 1x1. Dat uput za EMNG DE i MRI LS kičme. Banju sam prekinula stim da se ponovo javim posle Božića kad uradim sve upute.
Pošto se na sve čeka do avgusta meseca danas sam privatno uradila EMNG DE. Nalaz: Pri današnjem pregledu ispitani su sledeći mišići: m. vastus med.sin., m. peroneus longus sin., m. abd.hall.sin. Pri tome registruju se lezije neurogenog tipa (AMP produženog trajanja – više od 10 ms, amplitude više od 2 mV), za miotome L5 – S1 levo, bez denervacione aktivnosti. ENG parametri su u referentnim okvirima. Zaključak: Nalaz u celini ukazuje na postojanje hronične radikulopatije L5 – S1 levo, umereno ka srednjeg stepena, bez znakova aktualizacije.
Magnetna rezonanca takođe urađena danas privatno. Nalaz:T1W i T2W sagitalni tomogrami lumbosakralnog segmenta od Th11 do sakruma, kao i PdW transverzalni tomogrami u visini L3-S1 IV nivoa. Parcijalno je ispravljena lumbalna lordoza. Detektuju se serijske iregularnosti terminalnih ploča snimanjem obuhvaćenog segmenta, usled degenerativnih promena. Nema znakova frakture, infiltracije ili dislokacije pršljenskih tela snimljenog segmenta. Conus medullarisse nalazi u visini L1 pršljena. u duralnoj vreći se ne vide patološke promene. L5-S1 IV prostor je sužen, pokrovne ploče iregularne, izrazito degenerisane, uz obodnu spondilofitozu. disk je degenerativno izmenjen i pokazuje anularno bubrenje koje ostvaruje diskretan kontakt sa L5 radiksima, bez stenoze spinalnog kanala. IV forameni slobodni. Zaključak: Anularno bubrenje L5-S1 diska u kontaktu sa L5 radiksima bez stenoze kanala.
Današnje stanje – bol u kičmi veći noću (pogotovo kada kijam), a ujutru čim uradim vežbe mogu da funkcionišem. Ipak, pri svemu što radim osećam nelagodu, a pri sedenju ili dužem ležanju osećam utrnutost trtičnog dela. U levoj nozi imam čudan osećaj (kao da nije moja, ali sve radi što joj zadam).
Šta dalje?
Pozdrav i u napred se zahvaljujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za pomoć!
PostPoslato: Sre Jan 11, 2012 11:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 26, 2008 2:25 pm
Postovi: 164
Pozdrav.Bili ste vrlo opširni čak i suviše.Pošto na ovom forumu nema ni jednog lekara,koji bi vam dao stručan odgovor,ja ću vam dati savet.
Problem koji imate sa leđima,mislim na bol, je od vratnog dela prvog pršljena,a takođe samim tim dolazi i do bola u nozi.Važno je da nemate nešto ozbiljnije,a to sve ide sa godinama(niste naveli godine iako je to bitno kod takvih simptoma),iako više takve simptome imaju mladi.Javite se Fizijatru,on odredi terapiju,bude vam malo bolje a možda i sasvim dobro,i tako ide život dalje.
Ja sam suprugu kupila dormeo a pre toga je nosio kosmodisk(za mene je to bilo suludo,kao bogojavljenskla vodica)ali mu je pomogao mislim na kosmodisk.Posle sam kupila dormeo prostirku pa on sada više nema potrebu da nosi kosmodisk.
Ništa ga ne boli :D :) Imao je sve simptome kao i vi,zato sam vam se i javila.U nadi da ćete shvatiti moju poruku dobronamernu i iskrenu želim vam svako dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za pomoć!
PostPoslato: Pet Jan 13, 2012 7:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 11, 2012 6:11 pm
Postovi: 4
Hvala vam lepo na odgovoru, već sam mislila da niko neće ništa napisati.
Inače imam 37 godina i javila sam se fizijatru koji mi je ukinuo sve predhodne terapije i vežbe i dao mi sasvim nove (kao stare ništa ne odgovaraju, a ja ih već dva meseca radim). Niko mi nije tražio pregled vratnog dela kičme, jer tamo nisam imala nikakvih bolova. Ono što me sada jako nervira jeste da imam sve potrebne nalaze koje sam platila podosta, a neurolozi i fizijatri imaju različito mišljenje. Neurolog mi kaže da se zagrevam - koristim gumu i da treba da idem na blato i bazen, a fizijatar ni da čuje samo što me nije izbacila iz ordinacije. I sad ko će ga znati. Baš ću da pitam za kosmodisk i dušek da vidim šta će da mi kažu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za pomoć!
PostPoslato: Uto Jan 17, 2012 7:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 26, 2008 2:25 pm
Postovi: 164
nenic je napisao:
Hvala vam lepo na odgovoru, već sam mislila da niko neće ništa napisati.
Inače imam 37 godina i javila sam se fizijatru koji mi je ukinuo sve predhodne terapije i vežbe i dao mi sasvim nove (kao stare ništa ne odgovaraju, a ja ih već dva meseca radim). Niko mi nije tražio pregled vratnog dela kičme, jer tamo nisam imala nikakvih bolova. Ono što me sada jako nervira jeste da imam sve potrebne nalaze koje sam platila podosta, a neurolozi i fizijatri imaju različito mišljenje. Neurolog mi kaže da se zagrevam - koristim gumu i da treba da idem na blato i bazen, a fizijatar ni da čuje samo što me nije izbacila iz ordinacije. I sad ko će ga znati. Baš ću da pitam za kosmodisk i dušek da vidim šta će da mi kažu.


Tako vam je to u našem zdravstvu,sve više lekari odbacuju druga mišljenja.Svaki lekar gleda uskogrudo naravno u zavisnosti od svoje specijalnosti.Mene recimo u toku godine zaboli jako deo na završetku kičme,a pošto nesmem da uzimam nikakve analgetike osim Febriceta,dobila sam savet da grejem sa električnim jastukom.I to praktikujem ,pa me bol prođe za 2-3 dana ali moram da ležim na leđima.
Mislim da su sve vežbe iste možda neke malo doterane,nešto oduzmu,ili dodaju u načinu vežbanja i to vam je to.Neznam šta tu može još da se izmisli kod tih vežbi.Uostalom Fizijatar je merodavniji za vežbe.
Godina kao moj sin,i on već počinje da kuka.Mogu da zamislim koliko ste sve to platili.Zato se oni i nadmeću u novim predlozima i savetima a učili su isti zanat.
Kada budete pitali za kosmodisk i dormeo javite se makar na pp.I nerekoste jeli bol manji.?
Moj suprug je isto grejao jer sam napisala da je imao isti bol u nozi kao vi i to mu je pomoglo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: