Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Iskustvo sa hitnom i kbc zemun
PostPoslato: Pet Mar 03, 2017 6:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 31, 2008 2:46 am
Postovi: 122
Kvadriplegicar sam od 1996-te, 15-ak godina spijem Ksalol zbog anksioznosti (vrtoglavica, nesigurnost, znam da je 15 godina nono) i sve je sljakalo ok do sad.

Vratila se vrtoglavica, propadanje, nesigurnost ravnoteze i panika gde posle vrtoglavice ocekujem drugu. Pozvao hitnu pomoc, dosli za 30-ak minuta jer nisam bio hitan, prijatna ekipa, dali mi bendzosa i uput za neurologiju. Posle dva dana pozvao sanitetski prevoz hitne, cekao oko dva sata i dva grmelja me ugurala zajedno sa kolicima u kombi (100+ kila). Ok likovi i tuzna informacija da za ceo Beograd sa svim opstinama imaju samo 6 sanitetskih vozila.

Ocena personala hitne pomoci : 10/10
Ocena organizacije zbog mogucnosti : 5/10

Destinacija KBC Zemin - neurologija. Nas dvoje u cekaonici. Ulecu dva hitna slucaja preko reda. Sta je, tu je, hitno je hitno. Posle pola sata dolazi red na mene i da bi se doslo do doktorke mora se proci kroz ambulantu sa 4 kreveta u kojima pacijenti stenju i kukaju. De je tu logika? Tih 10 metara sam prebledeo. Doktorka profi (ne zelim da reklamiram), pita me sta mi je, ja baljezgam, nabrajam, u trenutku me zaustavlja i pita pricam li racionalno. Odgovaram ne i ne da mi da nastavim. Pregleda me 20 minuta i 15 minuta na kraju pise opis i dijagnozu. Da se ne lazemo, tih 15 minuta bi se ustedelo da postoji sestra kojoj bi diktirala dok kuca sve to na kompu. Doktorka se ne ponasa u fazonu privatnih "ma ne boj se, bice sve dobro" vec postavlja ciljana pitanja i kontam koliko nema smisla da baljezgam. Dijagnoza vertigo i anksioznost (doslovno se iznervirala kad sam rekao za Ksalol koji uzimam 15 godina), povecava mi Ksalol sa 2x0.5mm na 3x0.5mm, prepisuje Latu i Betaserc.

Posle prvog dana nove terapije osecam se 90% bolje.

Nedelju dana posle toga dolazim na zakazani dopler vrata. Zakazano za 8:30, cekam do 9:30 jer je ordinacija bila zauzeta od drugog doktora. Dolazi neka zena na salter i zahteva pregled iako nema uput. Kaze kako je bila u DZdravlja pa su je poslali bez uputa. Iako iznervirani, ne vracaju je vec je primaju kao hitnu i to bas ispred mene. Reko, sto je hitno, hitno je. Druga zena sa uputom za posle 10, zahteva dopler, pokusavaju da joj objasne da je uput za pregled pa se dopler dodatno zakazuje, onda zahteva pregled odmah, sve se desava nekih 5 minuta i ubedjuju je da sedne i saceka. Odlazi sa saltera i mrmlja "sta me drndate".
Dolazi red na mene! Ulazim i doktorka trazi da legnem ... a ja kvadriplegicar. Na celoj neurologiji, gde su pacijenti polu-pokretni i nepokretni NEMA muskih medicinskih tehnicara. Mene vata panika, doktorka me smiruje i posle 5 minuta dovodi vozaca i muskog tehnicara sa nekog drugog odeljenja. Dvadesetak minuta me snima i dolazi slag na torti. Ulazi zena 50-60 godina kojoj trebaju neke inekcije, koja je bila na neurologiji ujutro i posto te inekcije prepusuje DZdravlja, ona se vraca u DZ gde joj govore da to prepisuje neurologija. Zove ministarstvo koje nema pojma ko sta prepisuje, ali je savetuju da ode opet na neurologiju. Doktorka joj kaze da joj ne moze pomoci jer moze upasti u probleme. Diskusija traje, na kraju zena pita pa zar mora sad kod privatnika da ide i doktorka se nudi da joj plati inekcije iz svog dzepa. Zakazuje joj pregled za sutra, zena izmorena se zahvaljuje i odlazi. NATO, sto nas ne bombardujes jos jedno 10 puta.


Ocena doktora : 10/10
Ocena organizacije KBC-a : 2/10
Ocena podrske drzave : 1/10


Kao sto u zdradi gde zivimo na jednu ljudinu i deset ljudi dodje jedan los. Tako je i u zdravstvu. To da su nam lekari losi nije tacno, dobri su tj mnogo bolji nego sto drzava zasluzuje. Uslovi u kojima medicinsko osoblje radi su losi. I za nas a i za njih ...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: