Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Ocaj, pomagajte
PostPoslato: Uto Apr 27, 2010 10:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jul 27, 2009 3:24 pm
Postovi: 98
Lokacija: Novi Sad
Nemam reci....pokidao sam prednje ukrstene ligamente u junu
Ja sam na kosarkaskoj utakmici pao, i nseto mi je puklo u kolenu, utrnula cela noga, uzasno bolelo, dosao klubski lekar, fizioterapeut, naprskao mi koleno onim sprejom specijalnim i ja nastavio da igram utakmicu, i tu pokidao jos 2 ligamenta a nista nisam osetio zbog spreja...
Uglavnom, dovezu me posle utakmice u Hitnu (jer nisam mogao da pomerim nogu kad je prestalo dejstvo spreja) lekar u hitnoj me onako za 5 sekundi prepipa i kaze "NIJE TEBI SINE NISTA" i ode!!!
Onda u domu zdravlja, ocaj, sta sve tamo radi...nista! Nisu mogli to da mi otkriju, zasto mene boli koleno, jedno 6 meseci, dok mi nije prekipelo...pazite, lekaru kod kojeg sam isao, sam DOSADIO i poslao me je kod PSIHIJATRA...tu mi je puko film, uzeo sam uput i otisao kod najboljeg ortopeda kojeg sam mogao da najdem...on mi je u roku od 30 sekundi objasnio o cemu se radi, zakazao operaciju i kraj!!
6 meseci nisam mogao da savijem nogu ni 20 stepeni a debil u domu zdravlja nije skontao da sam pokidao prednje ukrstene ligamente, jos 2 ligamenta, da mi je napukao meniskus, i da mi se casica pomerila na dole!!! Neverovatno...htedoh da pitam: Zna li neko neki dobar centar za rehabilitaciju u inostranstvu? ovog ovde mi je stvarno dosta vise, ne verujem im, hocu da me leci lekar koji zna sta radi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ocaj, pomagajte
PostPoslato: Sre Apr 28, 2010 3:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 21, 2007 9:44 am
Postovi: 139
Postovani gospodine, uput za ortopeda ste odmah trebali da uzmete i da se obratite specijalisti. Ovo je post koji je trebao da stoji u ortopediji a ne u kvalitetu zdravstvenih usluga. Greska je vasa i vaseg lekara u klubu koji vas nije uputio kod pravog specijaliste. E i da ... jos jedna stvar... lekari nemaju rendgenski vid.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ocaj, pomagajte
PostPoslato: Pet Apr 30, 2010 12:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jul 27, 2009 3:24 pm
Postovi: 98
Lokacija: Novi Sad
Naravno da nije moja greska. Ne treba da stoji post u ortopediji jer je ovo dokaz da su zdravstvene usluge ocajne!
Naravno da nemaju rendgenski vid, nisam to ni rekao. Ocaj su, svi redom, domovi zdravlja, bolnice, sve sve sve.
Samo gledaju da uzmu platu, a to da li ce svoj posao da rade valjano ili ne, to ih ne zanima. Hvala lepo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ocaj, pomagajte
PostPoslato: Pon Maj 10, 2010 11:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 01, 2009 10:09 pm
Postovi: 33
potpuno Vas razumem,jer je osoba meni jako bliska bila u slicnoj situaciji

naime,moja buduca svekrva je pala i slomila ruku i u hitnoj joj nameste,stave gips i posalju kuci,ona umire od bolova danima

odlazi ponovo u hitnu nocu jer vise nije mogla da izdrzi bolove i igrom slucaja naleti tamo na poznanika koji tamo radi,on je primi odvede da se ponovi snimi,kad ono ima sta da se vidi :o :o :o :o

istu noc su je operisali,to je bilo strasno,takve otoke u zivotu nisam videla,zena do skoro nije mogla da se sluzi rukom kako treba,jos uvek ide na fizikalnu terapiju,a od operacije i cele te zavrzlame je proslo vec dve godine

a taj prijatelj joj je tada rekao:"jao pa zasto si dala da ti oni namestaju ruku,trebala si me odmah zvati i ja bih dosao" :o :o :o

i eto ti sad,kad jedan lekar ima takvo misljenje o svojim kolegama,sta onda mi obicni smrtnici da radimo

inace,u pitanju je takodje Novi Sad


ja imam dosta lekara u porodici i igrom slucaja svi rade u drzavnim klinikama,ali cak i oni kad zatreba idu kod privatnog doktora,ja u drzavne ne ulazim vec godinama,od kako sam u srednjoj imala epizodu sa poremecajem ishrane koju na poliklinici nisu mogli da konstatuju citavih 8 meseci,a u privatnoj bolnici mi postavili dijagnozu za pola sata,ja vise kod drzavnih ne ulazim :cry: :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ocaj, pomagajte
PostPoslato: Ned Maj 23, 2010 2:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 17, 2009 10:45 pm
Postovi: 49
@koki95: Mislim da je joni lepo odgovorio.Na kraju krajeva, sami ste trebali da znate da nakon povrede ne trebate da nastavite igru bez obzira da li je bol prestao ili ne tako da prvo sebe trebate da krivite pa tek onda druge...Nakon toga ste trebali traziti uput za ortopeda kao sto Vam je joni vec rekao...

_________________
Glasanje za specijalizaciju: http://doktormedicine.weebly.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ocaj, pomagajte
PostPoslato: Ned Maj 23, 2010 2:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Ma da sad je jos on kriv!!! Lekari nemaju rentgenski vid, ali zato mogu decka da posalju na isti! Postavio je temu na pravu mesto, ne radi se o njegovoj povredi nego o neprofesionalnosti. Mada mene iskreno zaista cudi da sest meseci tako nesto nije bilo otkriveno :o Pa kako si ti mogao da cekas toliko?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ocaj, pomagajte
PostPoslato: Ned Maj 23, 2010 4:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 21, 2007 9:44 am
Postovi: 139
Ne, nego se radi o tome da pacijent odmah nije trazio pregled ortopeda, pogotovo sportista koji se aktivno bavi sportom. Znam kakve se sve stvari desavaju na terenu, i na koji nacin lekari klubova i njihovi treneri forsiraju svoje "momke", cak znam i primer fudbalera koji pred svaku bitniju utakmicu dobija transfuziju, kako bi bio u stanju da da i vise od svog maksimuma. Takodje, zasto vi od vaseg fizioterapeuta niste odmah trazili da vas sprovede do ortopeda, zasto ste pristali da nastavite sa utakmicom, zasto vam je vas ego bio vazniji od vaseg zdravlja. I na kraju cu reci jos samo ovo, vama vase zdravlje mora biti na prvom mestu. Da ste se poneli odgovorno i ozbiljno shvatili vasu povredu i vas "slucaj" bi drugacije prosao. I jos nesto, vama je trebalo 6 meseci da "prekipi". Svugde u svetu je normalno da ako niste zadovoljni misljenjem lekara uvek mozete potraziti i drugo i trece...bez obzira gde zivite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ocaj, pomagajte
PostPoslato: Ned Maj 23, 2010 4:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
O tome odlucuje doktor! On nije osecao bolove i normalno da je hteo da nastavi utakmicu. Dr je treba da kaze da on za to nije sposoban. Isto tako dr treba da salje kod ortopeda!
To za 6 meseci ni meni nije jasno ali su doktori napravili gresku sto odmah to nisu primetili...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ocaj, pomagajte
PostPoslato: Ned Maj 23, 2010 4:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 21, 2007 9:44 am
Postovi: 139
Koki95 je napisao:
a sam na kosarkaskoj utakmici pao, i nseto mi je puklo u kolenu, utrnula cela noga, uzasno bolelo, dosao klubski lekar, fizioterapeut, naprskao mi koleno onim sprejom specijalnim i ja nastavio da igram utakmicu, i tu pokidao jos 2 ligamenta a nista nisam osetio zbog spreja...


Koki95 je napisao:
Uglavnom, dovezu me posle utakmice u Hitnu (jer nisam mogao da pomerim nogu kad je prestalo dejstvo spreja)



Koki95 je napisao:
Onda u domu zdravlja, ocaj, sta sve tamo radi...nista! Nisu mogli to da mi otkriju, zasto mene boli koleno, jedno 6 meseci, dok mi nije prekipelo...pazite, lekaru kod kojeg sam isao, sam DOSADIO i poslao me je kod PSIHIJATRA...tu mi je puko film, uzeo sam uput i otisao kod najboljeg ortopeda kojeg sam mogao da najdem...on mi je u roku od 30 sekundi objasnio o cemu se radi, zakazao operaciju i kraj!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ocaj, pomagajte
PostPoslato: Ned Maj 23, 2010 5:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Prva dva citata tacno govore ono sto sam rekao. Nije nista osecao zbog spreja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ocaj, pomagajte
PostPoslato: Ned Maj 23, 2010 5:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 21, 2007 9:44 am
Postovi: 139
A mozda ce vam ovako biti jasnije

Koki95 je napisao:
Ja sam na kosarkaskoj utakmici pao, i nseto mi je puklo u kolenu, utrnula cela noga, uzasno bolelo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ocaj, pomagajte
PostPoslato: Ned Maj 23, 2010 7:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Aman dokle vise?? Da je sam sebi cekicem izlomio kosto doktori moraju to da dijagnostikuju! Znao je i on da se povredio ali nije znao sta mu je!
p.s.
Citiraj:
dosao klubski lekar, fizioterapeut, naprskao mi koleno onim sprejom specijalnim i ja nastavio da igram utakmicu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ocaj, pomagajte
PostPoslato: Ned Maj 23, 2010 9:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 17, 2009 10:45 pm
Postovi: 49
Iako sam jos uvek student medicine, imala sam prilike da osetim zadovoljstvo rada sa ljudima na klinici, i ono sto je jako karakteristicno jeste da vecina neke stvari precuti a neke preuvelica do nevidjenih razmera pa lekar mora da izvrsi selekciju iz svega toga... Uz svo postovanje prema Koki95 mislim da je on ovde jedan deo preuvelicao... Jer uz pucanje ligamenata ne ide samo bol i nemogucnost hoda vec u najboljem slucaju otok, zvucni fenomeni, poremecaji anatomskog polozaja, promena misicnog polozaja, promena dinamicke ose i drugi... Iz ovoga je jasno da bi tako nesto opazio i neko ko nema veze sa medicinom a kamoli lekar... Uz to, RTG je danas (moglo bi se reci) standardna i rutinska procedura pa ne vidim zasto bi lekar izbegavao da ga uradi...
Na kraju krajeva, ocigledno je iz price Koki95 da ga lekar u klubu nije nigde uputio, ni lekar u hitnoj kao ni lekar opste prakse u domu zdravlja (!!!)... Slozicete se da je po malo cudno da ni jedan od 3 lekara nije prepoznao povredu za koju je bila potrebna hiruska intervencija (!!!)...

_________________
Glasanje za specijalizaciju: http://doktormedicine.weebly.com


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: