Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: decija histerija ili samo trazi centru paznje?
PostPoslato: Sub Jun 14, 2014 1:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 27, 2014 1:28 pm
Postovi: 10
evo opet ja pisem :lol: stvarno neznam kome da se obratim >>moj mali milos ima 3 godine ust .sad ce 6-tog jula da napuni 3 god..stvarno je pametan dobar decko prica 2 jezika ,,,samo problem je da kad nesto mu treba i mi to nedamo ili nije po njegovom e onda uvali u plac ,vristi, baca se ,baca stvari i ja probam da ga smirim a nece ni da poslusa probala da ga stavim pod tus a to je citavo borba :D molim vas sta da radim sa njim ?dal on trazi centro paznje ?ili je to hiperaktivnost?jer bili smo u bolnici i tamo su videli njegovo ponasanje i rekli da je hiperaktivan...........NEK MI SE JAVLJAJTE SLOBODNO TREBA MI SAVET BILO KAKVO ,,,,DA IDEMO KOD PSIHOLOGA>_?PUNOO POZDRAV


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: decija histerija ili samo trazi centru paznje?
PostPoslato: Sub Jun 21, 2014 12:46 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Tri godine, prica da jezika....roditelja kod psihjatra...a dete na sport i u obdaniste da se bavi detinjstvom :D

_________________
Doktor stomatologije....ali nick ostaje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: decija histerija ili samo trazi centru paznje?
PostPoslato: Uto Avg 12, 2014 10:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 02, 2012 7:13 pm
Postovi: 20
Kao majka deteta koji je na granici hiperaktivnosti (po psihologu i psihijatru), prosla sam sito i reseto sa korigovanjem ponasanja.Momak sad vec ima 6 godina i ovu histericnu fazu koja je tipicna za uzrast od tri godine smo davno prevazisli.Inace o toj fazi ima milion dobrih tekstova ali ajde sad da ne trazite ukratko cu vam objasniti to je faza pomeranja granica i privlacenja paznje.Dete ce to raditi dok ne preraste i vi tu nista ne mozete.Kaznjavanje nikako ne pomaze i dzaba ga koristite.Naj bolje se pokazalo neregistrovanje tj. ne obracanje paznje na dete koje to radi.Naravno ako je to na ulici ili u radnji nezgodno je jer vas svi gledaju ali u sustini treba da vas boli uvo za ostale brinite samo o sinu.Recite mu odlucno i glasno dosta okrenite se i ostavite ga u toj prostoriji, i nemojte uopste obracati paznju na njega niti pricati o njemu u tom momentu jer deca sve cuju.Sto se tice hiperaktivnog deteta to je izraz s kojim se danas ljudi razbacuju .Hiperaktivnost je bolest koja se leci medikamentima i ne moze da se ustanovi gledanjem klasicne decije histerije.Tako da , prosto ne mogu da verujem da se neki lekar tako olako sluzi tom dijagnozom a bez da je posteno pregledao, testirao dete.Sve u svemu ako zelite poslusajte moj savet i procitajte malo o toj fazi proci ce, sve je to stvar odrastanja!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: