Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Moja prica o Hivu,nervozi,testovima,pozivima,forumima
PostPoslato: Pet Apr 29, 2016 12:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 29, 2016 12:05 pm
Postovi: 1
Postovanje ovo je moja prica o HIV.

Ja sam Negativan hvala bogu.
Tacno pre oko 6 meseci desio mi se nazovimo rizik za hiv,oralni sex koji mi je pruzila devojka ulice.Dolaskom kuci,razmisljanjem,Uzeo sam lap top i poceo da guglam sta se sve moze preneti tako.Na svim forumima nasim stranim pa i na ovom je pisalo da je prenos na taj nacin teoretski moguc.To mi je bilo dovoljno da ovih najgorih 6 meseci u zivotu provedem totalno odsutan od kompletnog zivota.
Nakon saznanja da tako moze da se prenese pozvao sam organizaciju STAV PLUS koja je isto to potvrdila a da sacekam najmanje 3 nedelje od rizika pa da odem na testiranje.To je bilo ubijanje psihe.Ljudi verujte ne trazite po internetu internet je najveze zlo u tim situacijama.
Nakon tacno 28 dana kako sam procitao na stranim forumima test na hiv 4 generacije koja pretrazuje i antigen pored antitela je 99 odsto ubedljiv.Otisao sam i uradio test.Test je izasao Negativan.Nakon toga zvao sam postovanu doktorku Begovic iz javnog zavoda iz beograda kojoj sam beskrajno zahvalan i ona mi je rekla da ako je samo taj odnos u pitanju nisam imao potrebe da se testiram jer ni jedan takav prenos jos u svetu nije zabeleze.Malo mi je bilo lakse.Opet djavo neda mira i ja na internet.Na internetu sto cuda.Prenosi se i ne prenosi se.Proslo je 39 dana i iz malog sela kod Zajecara inace gde zivim spakujem se i ne bude mi tesko odem do beograda u javni zavod.Test uradim oko 8 ujutru u 13h budu rezultati.Tih par sati sam mislio da cu umreti.Doslo je 13h odem po testove opet Negativni.Kazem sebi hvala bogu sad je lakse.Al opet dodjem kuci internet i cuda na internetu gde test nije validan sve do 3 meseca.Zvao sam jazas beograd,jazas uzice,nema koga nisam i svi su rekli da ne treba ponovno testiranje za taj rizik al internet je opet uradio svoje.Nisam imao nikakvih simptoma nalik simptomima za hiv al sve sto se desi na telu odmah pomislis HIV je.Prosao je period od 69 dana odem opet uradim test u privatnoj Lab u Zajecaru,test oept negativan.Opet ja na internet,nadjem strane forume POZ,Freedom healt,Medhelp, na kojima ljudi koji su pozitivni komentarisu.Citao sam i odgovore najvecih hiv specijalista Dr hunter, Dr hook, Dr Sean,Dr Jose.Svi oni kazu da je rizik nizak moze bit 0.Al testovi kazu da su tacni i validni tek nakon tri meseca.Ja opet odem na testiranje u privatnu lab nakon 84 dana testiram se sa elisa ab test opet negativan,mislio sam da je tu kraj ali ne.Kucao sam o testu koji sam dobio i tamo je pisalo da 99 odsto ljudi imaju pozitivan rez u koliko su zarazeni na 3 meseca al ima ljudi kojima telo proizvodi antitela izmedju 3-6 meseci mada su ti ljudi sa jako losim imunim sistemom,korisnici droga,transplatacijom organa,hemoterapiji!!!Mada nisam ni jedan od tih crv sumnje je u meni opet stvarao ahsioznost koja nije prolazila.Nakon 4 meseca 129 dana odem na testiranje opet dobijem negativan rezultat.Onda sam rekao ovo je kraj ali opet internet opet rizik u glavi ludilo.Tek tada dobijem simtome,prehlada,niska temperatura,svrab,dijareja,kasalj svi simtomi koji se javljaju izmedju 2 - 6 nedelja.
Opet internet kucanje o simtomima,cuda ludila,nervoza u glavi mi se vrti da su testovi lazno negativni mada su naprecizniji koji postoje u medicini.Nakon 6 meseci u Jugo lab labaratoriji na putu uradim jos jedan test.To mi je bilo posle prvog testa najgore cekanje u zivotu.Rezultate sam dobio na mejl i opet je negativan.

Ljudi ovom pricom hocu da vam kazem da se kanete interneta o bolestima.
internet je za te stvari Nuzno zlo.
Hteo sam da vam kazem je da verujete testovima i da se hiv jako tesko prenosi cak i vaginalnim odnosom.U ovih 6 meseci sam postao ekspert za hiv. :) :)

Svaki test nakon 3 meseca je validan ovo vam govorim iz iskustva u pustitet carsijske price koji neki ovde pricaju.Hocu da se zahvalim DRbg,dr011,autonimu,ima jos par njih koji stvarno istinu govore o ovim stvarima.

SVET JE OPET LEP.IMAJTE VERU U BOGA UVEK,SVI MI GRESIMO I PRAVIMO GRESKE.SA HIVOM SE DANAS ZIVI.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moja prica o Hivu,nervozi,testovima,pozivima,forumima
PostPoslato: Čet Maj 05, 2016 9:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 10, 2013 10:03 am
Postovi: 105
Vaša priča je jako poučna za sve one koji internetu slepo veruju.Posebno grupi mladih i nedovoljno prosvećenih duša koji o svojoj seksualnosti vrlo malo znaju.Ali meni pažnju nije privukao vaš tekst i njegova namera već vaše iskazivanje traumatičnog stanja koje se pokazalo pod pritiskom.Očigledno je da se vaš odnos prema zdravlju kritičnije,možda nije najbolji izraz odražava na vašu psihu nego što je to normalno a u okviru zdravog i funkcionalnog profila ličnosti.Vi naime niste verovali testovima i ponovo i ponovo uvodili sebe u iskušenje i gubili unutrašnji mir.
bez obzira na rezultate testa,mislim da bi bilo potrebno da se obratite psihologu radi eventualnog testa psihološkog profila jer mi situacija o kojoj govorite pokazuje niske tolerancije na stres kod vas...da ne ulazimo sada detaljnije.
veliki pozdrav i sve najbolje...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: