Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Granulosa cell tumor cysticum ovarii-help
PostPoslato: Sub Apr 30, 2011 12:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 11:56 am
Postovi: 11
Pitanja imam vise i ne znam odakle da krenem,dijagnoza mi je saopstena pre par dana. Cinjenica je da sam operisala cistu na levom jajniku (8.marta-bas zgodno,zar ne?) koji je odstranjen u celosti sa tumorom koji je bio pun tecnosti i velicine fudbalske lopte. Prvo su morali da ga punktiraju pa ga tek onda odstranili. Da ne duzim previse, patologija je dala rezultat GRANULOSA CELL TUMOR CYSTICUM OVARII i uz to sam dobila uput za S. Kamenicu Onkoloskoj komisiji.
Rezultet svega = preporuka hemoterapije (4 serije BEP) na 21 dan kao i objasnjenje da je ovaj tumor vrlo,vrlo redak (u 2% slucajeva) , mnogi onkolozi se cak nikad ni ne sretnu sa ovakvim slucajem,da MOZE A I NE MORA DA se pojavi recidiv , da hemoterapija NE GARANTUJE da se recidiv NECE pojaviti cak ni posle 15 i vise godina itd.
Potpuno sam izgubljena jer ne znam da li da prihvatim hemoterapiju (koja nije laka da se ne lazemo) i koja NIJE OBAVEZNA ALI SE PREPORUCUJE ZA SVAKI SLUCAJ (?!) i sta da radim dalje?
Receno mi je da sam ja sada bez tumora, da je sve ok,ali.......?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Granulosa cell tumor cysticum ovarii-help
PostPoslato: Sub Apr 30, 2011 2:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
pozdrav...na vama je da odlucite da li hocete da primite terapiju ili ne,ali ako se radi o dokazanom malignitetu onda je moje misljenje da biste trebali da primite...sam bep ciklus i nije tako strasan(iako sam musko),imao sam jedino kiselinu ali nije to nista strasno...ako se tumor pojavi posle 15 godina onda to nije recidiv nego je nov karcinom i ne vodi se kao recidiv,vec kao nov tumor...ako se tumor javi u periodu od 5 godina nakon poslednje terapije onda se smatra recidivom,nakon 5 godina sve sto nastane se smatra novim...tako je meni objasnjeno i tako su nam svi govorili...ovo jeste tesko psiholoski,ali ako je tumor bio samo tu i ako su ga izvadili onda cete biti dobro...ja se iskreno nadam,i zelim vam sve najbolje... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Granulosa cell tumor cysticum ovarii-help
PostPoslato: Sub Apr 30, 2011 4:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 11:56 am
Postovi: 11
Hvala na objasnjenju i ljubaznim recima.
Meni niko nista ne objasnjava,sve preko net-a saznajem,procitam,pa se onda sablaznim jer ima toliko obeshrabrujucih reci i saznanja da prosto ostanem zatecena u celoj prici...
Ja licno imam uzasan otpor prema hemoterapiji,prosto OSECAM da ce me rasturiti i oslabiti organizam....pravo da ti kazem , bojim se da negde nesto ne probudi novo, strasnije... Pretpostavljam da su ovi moji strahovi normalna pojava i reakcija ali jako mi je tesko da priznam da se BOJIM. Eto, bojim se i gotovo!
Mogu li terapije sa citostaticima da izazovu pojavu novog tumora?Na drugom mestu, tamo gde je organizam oslabljen najvise?
Mislim da mi je glava kao balon od razmisljanja,misli i briga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Granulosa cell tumor cysticum ovarii-help
PostPoslato: Sub Apr 30, 2011 6:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
nema na cemu... :) znam kako vam je, kao i svaki pacijent,sokirani ste ne znate nista, zelite da znate a niko nece da vam kaze,ili "nema vremena" ili bas nece da kaze...sto se tice same bolesti ne znam bas nista o njoj,ni o tipu ni sta je, ni kako je(nisam lekar) ali o terapiju znam dosta...od terapija najcesce dolazi do pada krvnih celija(leukocita,eritrocita i trombocita) zato se nakon terapija vadi krv iz prsta da bi se videla krvna slika...
e sad, ja necu da vas ubedjujem da prihvatite terapije, to je vasa odluka,ali morate biti svesni posledica primanja terapija i odbijanja...ukoliko postoji koja maligna celija-terapije ce da ih uniste,e sad ako odbijete terapiju moze doci do rasta tih celija...ja se licno nisam bojao ali nisam ni bio u situaciji da odbijem, meni su te terapije puno pomogle,i kao sto sam rekao:osim kiseline nista nisam imao od nusefekata...nece narasti nov tumor od terapija,kad meni posle ovih 8 ciklusa nista nije izraslo onda nece ni vama... :) vas strah je sasvim prirodan,normalan,i trajace dok ne prodje malo vremena i dok sve u vama ne sazri...razgovarajte sa lekarima, nekako ih nahvatajte da vam kazu jos koju rec vise o samoj bolesti i onda cete se malo smiriti...
ispraznice se glava, to je sigurno, samo da prodje vremena, kao sto sam i rekao...slobodno idite kod psihologa,klinickog, on ce vam puno pomoci... :)
kada idete kod lekara?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Granulosa cell tumor cysticum ovarii-help
PostPoslato: Ned Maj 01, 2011 11:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 11:56 am
Postovi: 11
Sjajno je imati ovakvog sagovornika....prija mojoj sujeti i tastini (da budem iskrena)!
Pravo je cudo kako se covek odmah drugacije oseca kada ga neko saslusa,prosto se osecas kao da nisi sam u celoj toj prici...
Receno mi je da bi trebalo da se opredelim (ako se opredelim) za terapiju do 6 nedelja posle operacije...a ja planiram jos da odem u NS i BGD po drugo misljenje i da tek onda donesem odluku (mada mi po glavi vec igra scenario za hemo) . Pregledi su mi zakazani za 10. maj tako da bih presisala rok od 6 nedelja za nedelju do dve dana...
Sada vec polako sredjujem misli, ako se mora -mora se, ok , to uopste NIJE upitno, ali ako se NE MORA - eee.. to je vec VRLO UPITNO!
Ja sam otprilike kao Lala na vencanju- kada su ga doveli a on odgovara :,,Moze li to bez mene?,,
E , tako i ja .
Nadam se da ce razgovori sa lekarima biti ucinkoviti jer meni to , u stvari, i treba.Zakazan mi je odlazak kod ginekologa/onkologa i kod gin./citologa. Pa valjda ce dve glave moci da mi daju odgovor na moja pitanja i preporuke za dalje lecenje! Dace milostivi Bog da resim i ovu situaciju u svom zivotu, samo ne znam - zasto se sve bas meni desava ?
Srdacan pozzzzzzzzz, i mnogo,mnogo hvala na prepisci,puno mi znaci :)
Cujemo se nakon pregleda?
Srecno !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Granulosa cell tumor cysticum ovarii-help
PostPoslato: Ned Maj 01, 2011 8:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
hehehe,hvala,i meni je drago sto sam vam makar malo pomogao... :)
to je upravo ono sto mnogi ne razumeju nas koji smo bili bolesni,nama trebaju informacije,konkretne,da neko kaze neku rec bilo da je lepa ili ruzna,svejedno...niste sami to je sigurno,ako nista drugo,ja cu vam pomoci... :)
da,to je razumljivo i bilo bi dobro da se do tad opredelite,jer bi onda terapije imale najvise uspeha(celije se ne bi toliko delile,ukoliko ih ima, i terapije bi ih sve unistile)...e sad,idite tamo gde cete dobiti vise misljenja,imate onkoloske konzilijume koji jeste da se placaju,ali daju prave informacije i sto je jos vaznije:sacinjava ih expertski konzilijum...
sto se tice same terapije,nemojte se plasiti i nemojte citati kojekakve gluposti po internetu,ja cu vam reci neke osnovne informacije ali necu nista vise da vas ne bih zabrinjavao ili ne znam ni ja sta, znate, terapije kao terapije dosta uticu na fizicko stanje,zatim psihicki,ali bep ciklus je jedan koji se dosta lako prima,nisam povracao,niti su mi nesto strasno padale vrednosti,niti sam imao neke jake mucnine...ali sam bio pozitivan:bicu ja dobro... :)
bas tako i slazem se sa vama,konsultujte jos lekara,ako trebate da primite terapije onda primite...
hehehe znam da bi ste najradije da prespavate ovaj period i da vam se cini kao da je sve ovo ruzan san i da cete se probuditi,to u stvari zelite...
nadam se i ja,i ako odete ne izlazite iz ordinacije dok vam sve ne kazu,vec sam i ranije govorio na ovom forumu:zapisite i kad odete izvadite notes i pitajte sve redom sta vas interesuje...oni su placeni za to da vam pomazu i da vam kazu prave informacije...ja se nadam da ce dati, mada,osim njega puno zavisi i od vas,ako budete bili pozitivni onda cete brze i ozdraviti...zasto?to je ono pitanje koje svako postavi kad se razboli ili kad se nesto ruzno desi,ali sudbina ne bira, i zivot uopste ne bira ko smo i sta smo i cime se bavimo,samo zna da udari i da nas kazni,cesto bez razloga...
nema veze,bice to sve dobro,samo se ne dajte... :D
nema na cemu,tu smo da pomognemo... :)
cujemo se,naravno... :D
Pozdrav veliki... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Granulosa cell tumor cysticum ovarii-help
PostPoslato: Ned Maj 08, 2011 6:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 11:56 am
Postovi: 11
Krecem na terapiju citostaticima.....odlucila sam da ih primim pa sta bude. Nema mnogo price, odradim to i gotovo. Novina : saznala sam da mi terapija traje 3 dana (BEP) u 4 serije na 21 dan i da su kolicine lekova umesto 100 necega (ml,gr ili sta vec) prepisane na 50 .
Predpostavljam da je to vec ohrabrujuca vest, a kako ce sve teci - videcemo.
Javicu se posle prve ture, mozda nekome bude koristilo saznanje kako podnosim hemoterapiju.
Bice to sve ok, samo da se djubre ne pojavi negde drugde ponovo , a za sve ostalo - opusteno 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Granulosa cell tumor cysticum ovarii-help
PostPoslato: Ned Maj 08, 2011 12:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
super,mislim da ce terapije odraditi svoje... :D meni su od bep ciklusa nestale sve plucne metastaze, jedna u stomaku i jedna u vratu...tako da... :) ja sam drugacije primao te lekove ali dobro, mladji sam pa se drugacije prepisivalo i primalo...
naravno,javite se da cujemo kako ste i kako se osecate,trebalo bi da to podnesete super... :D
nece se pojaviti,moramo da mu pokazemo da i mi imamo zube pa nek' proba da se svadja ako sme... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Granulosa cell tumor cysticum ovarii-help
PostPoslato: Uto Maj 17, 2011 9:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 11:56 am
Postovi: 11
Krenula sam na terapijue.... dva dana..... sutra je treci dan i ne znam da li cu izdrazati...imam strahovite napade povracanja jos dok lezim u bolnici a kamoli kod kuce,,,mislim da ce mi prekinuti terapiju... bar se nadam jer ovo je strasno... fuj!fuj!fuj!
Nemam druge reci da opisem!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Granulosa cell tumor cysticum ovarii-help
PostPoslato: Sre Maj 18, 2011 1:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 11:56 am
Postovi: 11
Da li neko zna sta se desava kada se prekine hemo ? Ima li nekih drugih oblika za primenu prepisanih lekova? Ima li posledica prekida terapije na ovaj ili onaj nacin( u smislu da pacijent ne moze da istera erapiju do kraja )?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Granulosa cell tumor cysticum ovarii-help
PostPoslato: Sre Maj 18, 2011 6:32 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
ovo me bas cudi jer ovaj ciklus ne bi trebalo da izaziva bas takvu mucninu i povracanje...posstoje vremenski rokovi do kojih bi terapija trebala da se primi, sve sto predje odredjeni rok moze negativno uticati na sam organizam jer se tumor ne tretira kako treba...vi bi ste trebali da primite odredjene lekove protiv mucnine,koji se daju nesto pre terapije i imaju veliki efekat...
zao mi je sto tako sad ispade, drz'te se... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Granulosa cell tumor cysticum ovarii-help
PostPoslato: Sre Maj 18, 2011 6:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 11:56 am
Postovi: 11
Danas sam redovno otisla na terapiju ali kada su culi da sam celu noc i jutro pred terapiju povracala samo su me nafilovali lekovima protiv mucnine i pravac - kuci.
Nista od svega , a cini mi se da sam bila fizicki spremna to sve da odradim.... nije mi jasno kako mi je to tako tesko. Drugi dodju,odrade terapije , odu kuci, i gotovo. A ja!?
Dusu da ispustim !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Granulosa cell tumor cysticum ovarii-help
PostPoslato: Čet Maj 19, 2011 3:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
polako samo...morate biti pozitivni iako je stanje fizicki dosta tesko...znam kako vam je, jer sam i ja prosao kroz to,morate se boriti...primicete terapiju kad vam bude bilo bolje,sta sad da se radi...jel' su vam dali da pijete nesto protiv mucnine?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Granulosa cell tumor cysticum ovarii-help
PostPoslato: Ned Maj 22, 2011 2:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 11:56 am
Postovi: 11
Dali su mi neki lek koji se pije protiv mucnine iskljucivo kod primanja hemoterapije (nije klometol,vec neki ondason ,tako nesto) uglavnom pila sam ga dva dana i tek juce (subota) prvi put jela (rucala) posle cetiri dana od prekida terapije!! grozno! znam da su terapije teske , i da su nekima zaista neophodne, ali meni su preporucene kao predostroznost a ovamo insistiraju da nastavim sa primanjem.mislim da cu definitivno preci na alternativu jer ovo je besmisleno ako budem svaki terapiju prekidala. Zao mi je , ali s druge strane mi je pomalo i milo jer kada sam videla sta cini jacina tih lekova na linoleumu bolnice dok sam primala terapiju(iscurelo malo) ja sam se smrzla!!!
Srela sam pre neki dan koleginicu koja je operisala dojku....isprimala je 16 trapija , 25 zracenja i 16 terapija bio-nesto! Ukupno 2 godine lecenja!! Ja sam joj samo rekla da joj skidam kapu do crne zemlje!!!! Svaka njoj cast i svakome ko moze da izgura terpije! :) Mozda nismo svi napravljeni od istog materijala pa ne mozemo ni da guramo i izdrzimo istim tempom? Ne znam.....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: